Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Vasta
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp - 10.05.2009

Postitus Postitas Silwer »

Väike parandus. Üritus ikka pühapäeval ja mitte laupäeval nagu algselt oli kirjas. Copy/paste viga... :)
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp - 10.05.2009

Postitus Postitas mart154 »

Kas tulekustutil peab olema värske kleeps peal? Või piisab lihtsalt töökorras kustutist?
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas Silwer »

Ma ise ei märganud et võistluse ajal keegi oleks ilma kiivrita sõitnud. Küll aga vaba raja ajal sõitsid nii mõningadki ilma kiivrita (tegelikult ka mina ise sõitsin enne üritust ilma kiivrita rajal). Ja ka veeti kõrvalistujaid ilma kiivrita. Oleks see suhteliselt ohutu Rapla asemel mõni teine rada olnud siis poleks selle koha pealt ka silma kinni pigistanud.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas Indrek_M »

Silwer kirjutas:Ma ise ei märganud et võistluse ajal keegi oleks ilma kiivrita sõitnud.
Seesama pildil olev punane compact ... näiteks. Rohkem ilma kiivrita sõitjaid vist ei olnud ka, vähemalt mina ei märganud.
Indrek
Kasutaja avatar
kivialune
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 16.12.2008 12:12 17
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas kivialune »

Igati mõnus üritus oli. Ilmataat oli ka meie poolt. Tänud kõigele, kes nägid korraldamise/aitamise poolega vaeva.

Ma ültsegi ei nori, aga harjutamise ajal möödumistest.
Kuna ma 74kw jäin kergesti ette, siis ma lasin teisi mööda. Aga tekkis mitu ohtlikku situatsiooni, kui mööduti paremalt poolt. Korra oldi lihtsalt järsku parema külje all ja kui ma oleks kogu rada kasutanud...

Kui mööda sõidate siis kidlasti mitte paremalt! Vasakult, seda sirgel ja kui on eessõitja märku andnud ning kiirust vähendanud. S.t nagu liikluses, samad reeglid on näiteks nürburgringil.

Klubi reeglite järgi ei tohi mööda sõita... ja nüüd mõtlen, et see on väga hea põhjusega.
Tel. 5291327
Kasutaja avatar
kivialune
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 16.12.2008 12:12 17
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas kivialune »

Indrek_M kirjutas:
Silwer kirjutas:Ma ise ei märganud et võistluse ajal keegi oleks ilma kiivrita sõitnud.
Seesama pildil olev punane compact ... näiteks. Rohkem ilma kiivrita sõitjaid vist ei olnud ka, vähemalt mina ei märganud.
Tema vist möödus ka minust paremat ja kiivrit ka nagu polnud...
Tel. 5291327
Kasutaja avatar
xjan
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 03.10.2002 10:09 07
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56561000
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas xjan »

Oi ma olen paha olnud. Mina sõitsin jah ilma kiivrita, ka võistlusel kuigi see kaasas oli, vabandan kui see nõue kõrvust mööda läks. Sõidul aastake ju vahet olnud ja Rapla rada selline aeglane...

Möödumine? Vist oli jah harjutuste ajal, kuid järelikult oli selleks põhjus pigem sinu enda käitumises või vähemalt selles, kuidas mulje jäi - olid väga aeglane ja võtsid end normaaltrajektoorilt ilusti kõrvale tagakurvides, kus saabki siis paremalt mööda minna. Kui tunned järgmine kord, et valesti käitusin - tule ja ütle palun.
Viimati muutis xjan, 11.05.2009 11:38 28, muudetud 1 kord kokku.
wax
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 07.08.2003 14:55 39
Asukoht: Loo-Tallinn-Võru
Kontakt:

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas wax »

Indrek_M kirjutas:
Silwer kirjutas:Ma ise ei märganud et võistluse ajal keegi oleks ilma kiivrita sõitnud.
Seesama pildil olev punane compact ... näiteks. Rohkem ilma kiivrita sõitjaid vist ei olnud ka, vähemalt mina ei märganud.
Noh, xjani ma mõtlesingi tglt jah, ei hakka siia tõestuseks pilte panema. Võibolla oli tõesti hetkel vaba rada, ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et vabal rajal ka finishilippu lehvitatakse ja turvalisusest savi on :roll: Aga noh, mis see minu asi on. :mrgreen:
http://www.ristle.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
kivialune
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 16.12.2008 12:12 17
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas kivialune »

xjan kirjutas: Möödumine? Vist oli jah harjutuste ajal, kuid järelikult oli selleks põhjus pigem sinu enda käitumises - võtsid end normaaltrajektoorilt ilusti kõrvale tagakurvides, kus saabki siis paremalt mööda minna. Kui tunned järgmine kord, et valesti käitusin - tule ja ütle palun.
Sinuga ohtlikku ei tekkinud... Mina olin esimest korda sellel rajal ja mõtlesin ning sepistasin oma kurve. Nii need faktorid kogunevad... Tagumine arvab, et esimene mõtleb... aga tegelikult keegi ei tea mida esimene teeb ja mõtleb ning kas tagumist näeb. Kurvid on Raplas nii järsud, et sageli ei näe ühestki peeglist tagumist.

Ma kaldun järjest rohkem sinna poole, et mööda ei sõidata mitte mingil juhul. Positiivset mõistvat suhtumist kõigile :)
Tel. 5291327
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige EKBK
Postitusi: 158
Liitunud: 26.04.2005 15:15 46
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas tanele28 »

Ma jäin ka harjutamis ajal vast jalgu nii mõnelegi aga alati katsusin kas või korraks rajalt maha keerates mööda lasta, keegi ka lambist mööda ei sõtnud seekord, eelmistel kordadel on probleeme olnd selle möödasõitmisega. Paneks kõigile sõitjatele südamele, et katsuks ikka alles siis mööda sõita kui ees olev auto on peatunud või rajalt maha keerand, pole mõtet lihtsalt riskida oma ega teiste autodega, ringaeg ju nagunii nässus kui keegi ette jääb.
E28 525e & E28 535i
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas Silwer »

Njah, minu jaoks on see uudis et mu oma vend seal ilma kiivrita sõitis. Uskumatu aga ma seda ei märganud.

Möödasõitjaid oli seal teisigi. Näiteks ZR1 kes minust harjutussõitude ajal möödus. Ma olin just hoo maha võtnud et eesoleva mehega vahe suureks lasta. Ja siis pidin veel seisma ja seisma et ZR1 ka eest kaugusesse kaoks ja ma uuesti normaalselt sõita saaks.

Aga mis ma oskan öelda, pole me päris proffid korraldajad. Iga üritus on reeglina ka erinevad abilised kes annavad endast parima et asi toimiks. Ma suurima heameelega kasutaks ka terase silmaga Wax abi järgmistel üritustel, kui see abi vaid saadaval on... :)

Eks siis järgmise ürituse alguse instruktaažil peab veel rohkem aega kulutama selleks et selgitada möödasõitude keeldu ja kiivri vajalikkust rajal. Ma oma arust tegin alguses suhteliselt selgeks et kui keegi kasvõi seisab rajal siis jäävad ka kõik tagumised autod seisma seni kuni esimene auto on ohutuled peale pannud ja sellega annab märku et võib mööda sõita. Järgmine kord peab siis panema kellegi valvama möödasõite ja kes teeb harjutussõitude ajal lubamatu möödasõidu saab musta lipu ja tuleb rajalt maha ning rohkem antud vaba raja sessioonil rajale ei pääse. Kes võistlussõitude ajal möödub saab samuti musta lipu ja lisaringe teisele järgijõudmise eest ei saa. Loodetavasti see distsiplineerib.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
wax
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 07.08.2003 14:55 39
Asukoht: Loo-Tallinn-Võru
Kontakt:

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas wax »

xjan kirjutas:Pane ikka wax pilte, ka teisi st., need on sul alati tasemel ;)
Nagu ütlesin, astusin vaid korraks kogemata möödaminnes läbi ja olin raja ääres max 15 minutit, niiet mingeid pilte oleks naiivne oodata :roll: http://waxdesign.org/gallery/090510rapla_bmw/ Rohkem tõesti ei teinud.

Silwer kirjutas:Aga mis ma oskan öelda, pole me päris proffid korraldajad. Iga üritus on reeglina ka erinevad abilised kes annavad endast parima et asi toimiks. Ma suurima heameelega kasutaks ka terase silmaga Wax abi järgmistel üritustel, kui see abi vaid saadaval on... :)
Ära iroonitse :D Lihtsalt jäi silma selline asi ja üllatusin et kas tõesti on kiivri kasutamine vabatahtlik. Siis tulin lugesin selle teema esimest posti, kus on selgelt kirjas et "kiiver kaasa." Ega ma paha pärast ;)
http://www.ristle.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas Silwer »

Minu sõnumis ei olnud kübetki irooniat. Ma tõesti oleks tänulik igasuguse abi eest...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
xjan
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 03.10.2002 10:09 07
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56561000
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas xjan »

Siin on Silwer see väike aga - instruktaazh on võistluse alguses, millega oli vast enamvähem kõik ok. Harjutussõidud on aga "kontrollimatud" paljuski. Võibolla peaks harjutamise tegema ka ikka ca. 3-4 autot max rajal koos peale-mahavõtmisega lippudega?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas Riivo »

Wax-i pildid head nagu alati :)
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas Silwer »

Jah, instruktaaž on tavaliselt peale esimest "vaba rada" aga antud teema eelmise lehe esimeses postituses on suurte tähtedega palutud registreerijatel reegleid lugeda. Seal on kogu möödasõitude osa ka kenasti kirjas.

Tsiteerin:
"**Möödasõidud on keelatud nii võistluse kui ka harjutussõitude ajal. Mööduda tohib vaid siis kui teie ees olev auto on täielikult seiskunud ja pannud tööle ohutuled. See kehtib ka rajalt väljasõitnud autost möödumisel.

**Kiiver ja muu turvavarustus: Kiiver on kohustuslik kõikidel üritustel. Sobivad auto/moto kiivrid. Loomulikult peab rajal sõites olema ka turvavöö kinnitatud (traksid lubatud). Turvapuur/turvakaar on lubatud. Tulekustuti on kohustuslik, selle suurus ja kinnitus peab minimaalselt vastama LE nõuetele. Võistluse ajal ei tohi olla autos lahtisi esemeid."
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
kivialune
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 16.12.2008 12:12 17
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas kivialune »

mart154 kirjutas:
darkking kirjutas: (kellest mööduti, ega neid peegleid siis jõua vaadata koguaeg)

Möödasõitmise ja kiivriasja ei viitsi kommenteerima enam hakata, aga peegleid PEAB jälgima!!! Olenemata olukorrast... Alguses on see jah keeruline, aga sõitmist peabki harjutama, harjutama, harjutama.

Nii "tunnelisse" ikka ei tohi ennast sõita, et üldse ei näe, mis ümberringi toimub...
Kui tagumine käitub reeglite kohaselt, siis pole ju vaja peegleid vaadata :shock: Kiiresti sõitmine ikka eeldab kogu konsentratsiooni eesolevale... jääd pidurdusega hiljaks näiteks peeglisse süvenemise tõttu :roll:
Tel. 5291327
Kasutaja avatar
darkking
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 08.02.2005 11:10 15
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas darkking »

mart154 kirjutas:Möödasõitmise ja kiivriasja ei viitsi kommenteerima enam hakata, aga peegleid PEAB jälgima!!! Olenemata olukorrast... Alguses on see jah keeruline, aga sõitmist peabki harjutama, harjutama, harjutama.

Nii "tunnelisse" ikka ei tohi ennast sõita, et üldse ei näe, mis ümberringi toimub...
Saan aru, kui eksid rajal, teed väljasõidu, paned ohukad peale, siis tuleb peegleid vaatama, et kes kus.
Kuid sõiduaeg, peegleid vaadata. Kui ma tean, et reeglid on paigas ja neid peab jälgima, siis ei pea ma murtsema, et keegi tagantpoolt külge tuleb.
Kui ma keskendun sõidule ja eesolevale, siis ma ei hakka peegleid küll vaatama. Loodust saab mujalgi vaadata.
BMW 325 93' coupe - Oopis teine maailm
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti BMW Klubi Cup 2009 I etapp RAPLA - 10.05.2009

Postitus Postitas AndresS »

Mina olen küll harjunud peegleid silmanurgast jälgima ja see ei tähenda üldse seda, et ma silmi rajalt ära pööraks.
Tõsi on muidugi see, et Rapla rada on nii kurviline, et ega peeglist kurvis tagasõitjat palju näe, küll aga näed seda sirgetel, kas tagumine mees sulle lähemale tuleb, kui kiiresti tuleb ja kas ta laseb siis ise vahe uuesti sisse või on mõistlikum ise korraks planeeritult maha tulla ja kiiremad mööda lasta.
Vasta