Ukraina kruiis

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Kasutaja avatar
smurff7
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 23.01.2012 12:54 36
Peamine sõiduk: BMW 530D 142kw E39 2002a.
Asukoht: Tln

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas smurff7 »

Tervitus,
Olen siin foorumis uus tulija (Just for information)
Sellise tripi idee on väga hea, kui tuleks miskit täpsem plaan oleks tulija..!
BMW 530d Exclusive Edition e39 Touring.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas siimp »

Oleksin samuti huvitatud antud üritusel kaasalöömast. Plaan oli selle suve alguses kindlasti autoga mingi trip ette võtta ja esijalgne plaan oli endal - Tartu - Warsaw (Poola) - Krakow (Poola) - Bratislava (Slovakia) - Heviz (Ungari), Tihany poolsaar (Ungari), Praha (Tsehhi) - Tartu. See plaan oleks kokku 3920 km ja puhtalt sõidule 2 päeva ja 7 tundi. Tee peale jääb palju väga ilusaid kohti ja ööbimishinnad tundusid ka mõistlikud. Muidugi ühisettevõtmine oleks huvitavam ja kui plaan ukraina minna ja mingi kindel teekond/plaan olemas, siis liituksin kindlasti. Jään mõtteid teekonna ja kulutuste osas ootama.

Päris huvitavat lugemist Ukrainasse trippimise kohta leidsin SIIT.
Kasutaja avatar
RaimoVillems
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 13.01.2011 16:50 57
Asukoht: Jõgeva- Tartu

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas RaimoVillems »

Mul ühel tuttaval on sugulased Ukrainas ja ta kinnitas et seal on kohti mida külastada :)
E-36 320 E-34 520
Kasutaja avatar
wilde
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 09.01.2012 15:19 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Jõhvi --- Helsinki

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas wilde »

On seal keegi varem käinud (autoga), võiks koostada mingi marsuudi jne!?
--- 530d e39 142kw ---
Kasutaja avatar
RaimoVillems
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 13.01.2011 16:50 57
Asukoht: Jõgeva- Tartu

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas RaimoVillems »

Mul tuttav on ehk ta saab midagi marsuudi kokku panna
E-36 320 E-34 520
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

Mina olen käinud Ukrainas autoga juba 4 suve järjest. See aasta lähme juba suurema seltskonnaga. Usun et 3-4 autot. Foorumikasutaja Rustisan pidi ka tulema.

See aasta plaanis sõita juuli lõpus välja, 20.07 või 27.07. Reisi pikkus 2 nädalat.
Jutti sõites(Väíkeste tankla peatustega) sõidab sinna 27h, oleneb piiri järjekorrast ka
Sõidame päris alla välja, rajoon on Karpaatide oblast Mukachevo linn. Kilomeetreid sinna täpselt 1600.

Üleeelmine aasta leidsime väga kifti koha kus saab puhata ja lulli lüüa:) Chornaja gora on koha nimi. (minu teemas on isegi üks pilt selles kohas tehtud)

Tavaliselt esimene päev oleme me sugulaste juures, külastan vanaema jne.. Siis lähme tripime ringi ja umbes 5 päeva oleme seal Chornoja gora kohapeal.
Seal on võimalus võtta tuba motellis. Väga korralik ja uus. Hind oli kui mälu ei peta nats alla 20 eur. Nii et väga soodne. Tuba on ilus suure laia voodiga, kont sees, dušš jne...

Eelmine aasta eshitasid sinna juurde siukse pikliku maja mida saab rentida. Toad pole vb nii uhken nagu motellis ja hinnad pidid olema ka nii 10 eur ööpäev. Aga meie olime seal muruplatsipeal suure telgiga. Sealsamas all on suur jõgi, Tesa. Pidavat olema Euroopa pikim jõgi.
Selle chornaja gora hoovis on lastele palju mängimis võimalusi, umbes 25 grillimis platsi, võrkpalli väljak, ja suur väga väga puhta veega karjäär. Mõnasuad hüppamiskohad ja keset karjääri ujub saar mis on nööriga põhja külge kinnitatud.
Motellis on baar, seal saab süüa juua jne.. Hinnad väga mõistlikud. Mäletan seda hästi et rum cola koks (pudelis) maksis 50 eur centi :). Hommikusöök läks kahepale naisega umbes 3-4 eur.

Seal samas kõrval linnas (Vinogradovo on linna nimi) on suured ostukeskused nagu meie Rimi vms. Korralik valik jne.. me käisime seal igast stuffi ostmas kui telkisime.

Diislikütuse hind on päris soodne. Mäletan et arvutasin kroonidesse siis oli vist 12-13 eeki. Bensiin tiba kallim. Aga palju parem ikka kui Eestis :)

Järgmine koht kus on ka väga kift on Didovo. See n sellest Chornoja gorast umbes 50-60 km eemal. Seal ööbimine võimalik ainult telgiga. Seal saab Grillplatsi rentida. Päeval on seal võimalik tegeleda veespordiga. Mootorpaat siis veab. banaan, veesuusad, siis mingi siuke pann kuhu kahekesti saab sisse istuda(väga kõva asi).Vesirattad ka. Suured õlletelgid jne... Samuti keset karjääri ujuvad saarekesed kus saab vete hüpata ja päikest võtta. Mõnus liivarand, muusika, ilusad naised jne...
Sinna on plaan minna sekord umbes 2 päevaks.
Ma ei viitsi siia hakata neid pilte panema. Kui keegi soovib vaadata siis facebookis on mul album ka mõndade piltidega.
Andrus Nikiforov on nimi. Minuarust peaksid mitte sõbrad ka nägema pilte.

Nii aga see aasta kindlasti tahaks veel mõned kohad avastada. Seal 200km raadiuses on Senivirskoje ozero, pidi olema väga raviva toimega järvevesi. Siis kuskil seal kandis ka Karpaatide kõige kõrgem mägi, ka sinna võiks minna .

Kuna mul seekord juba väikelaps ka kaasas siis ei tea kui väga palju ringi viitsib seigelda, iseenesest laps on rahulik, aga eks see selgub kohapeal.

Kui keegi tore ja lõbus soovib ühineda meiega siis oleks väga kift. Majutada saab esimene päev või nii palju kui me seal oleme minu sugulaste juures, neil seal suured mitmekorrulised majad jne. Viskame neile veits toiduainete jaoks raha ja vaaritavad süüa ka. See aeg on valmis ka mais- vot see on hea asi, otse põllult potti ja soola peale:))) viib keele alla.

Rahaliselt nii palju, et kogu tripp kokku koos küttekuluga, väikse shoppamise, majutused erinevates kohtades, söök jook jne, ja kahepeale pole läinud üle 1000 eur.
Marsruut on Tallinn-Pärnu- Riia-Kaunas-marjampole-Augustow-Ljublin ja siis juba on Ukraina piir ja seda täpselt ei tea kust sisse sõidame.
Start on Tallinnast kell 19.00 umbes. siis jõuab ööga baltiriigid läbida ja päeval siis sõita poolas ja Ukrainas. Poolas on väga kitsad teed kus rekkad sõidavad ja päris kiiresti ja ohtlikult minuarust. Sellepärast ei taha Poolat öösel läbida.

Mõned kiiruseülatamise trahvid tulevad ka ette tavaliselt. Viimane kord oli ainult lätis 2 x . maksin 40 eur ja 15 eur. Poolas pole kunagi saanud. Ukrainas olen saanud ka aga seal väiksemad summad ja viimane aasta ei saanud Ukrainas üldse:)


Kirja kirjutades läksin nii tuhinasse et tahaks juba sõitma hakata:)

loodan et sain vajalikku infi jagada.
Tänan

PS! kindlasti on kirjavigu ka, andke need andeks, ei viitsi üle kontrollima hakata.
Kasutaja avatar
wilde
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 09.01.2012 15:19 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Jõhvi --- Helsinki

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas wilde »

Kas korjame rahva kokku ja teeme selle teoks? Olen kindel osaleja sellel tripil!
Viimati muutis wilde, 29.02.2012 21:54 15, muudetud 1 kord kokku.
--- 530d e39 142kw ---
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas MargusA »

pigem peaks 1000.- euri ruttu säästma :roll: pluss korralik autoremont enne minekut :!:
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas vahur_s »

Sügav kummardus AndrusN'le asjaliku postituse eest, lihtne ja asjalik ülevaade mis ja kuidas.
Tarvilik info potentsiaalsetele huvilistele kenasti välja toodud.

Millest see sõltub mis kuupäeval minek toimub?
Kui vähegi võimalus, siis katsun teiega ühineda.
sild
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 19.04.2006 13:30 39

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas sild »

Plaan on igati äge. Peab laskma enda masina kaa üle kontrollida ja siis raha koguma.
Piisava aja varuga suudan ka töölt ennast vabaks vast rääkida.
Seda enam, et ise sõnagi vene keelt ei oska. Oleks suurema seltskonnaga lihtsam minna.
Nagu ma siit eelmistest postitustest aru saan siis 1000 euriga oleks reaalne ära käia.
Igaljuhul jään teemat suure huviga jälgima.
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

Nonii, väga tore, et huvilisi on. Ma olen muidu perega käinud. Ei tea mis moodi võiks see kõis välja näha võõrastega. Aga eks ole piisav aeg tutvumiseks ka:) Aga kui tore seltskond siis on igati positiivne. Reisil saab kõigeparemini inimesi tundma ka, oli vist nii:)?

Kindlasti peaks varakult jah planeerima hakkama seda, et puhkused ja muud asjad jonksu saada. Kindlasti auto kriitilise pilguga üle vaadata. Eelmine kord ma vahetasin reisi jooksul paar paari rehve ära reguleerimata silla pärast jne..

Reisikuupäev sõltub sellest millal on Kyani suvepäevad. Nad kuskile augusti algusesse jäävad aga ma saan selle teada umbes mai lõpus või nii. Vastavalt sellele siis planeerime.

Peaks huvilistega maha istuma ja arutama. Usun, et on palju küsimusi.

Kui tulevad veel kaasa üks pere siis nemad soovitavad Leedus teha ühe peatuse kuskil seal mereääres. Seal saab mingi maja suht väikse raha eest rentida . See on promenaad kus on palju vaadata ja ringi käia. Palju erinevaid toidukohti erinevatest kultuurides. Ühesõnaga siuke pikk rannaäärne tänav kus saab lõbutseda:P

Iseenesest oleks hea vahepeal siuke peatus ka, siis on lihtsam sõita.
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

Panen siia lingi ka sellest Chornoja gorast kus me kindlasti pikemalt peatume:
http://chornagora.ucoz.ru/

Hotelli hinnad on ka nats kallimaks läinud. Otsin selle kursi ka üles siis saab täpsemalt arvutada.

Didovo järve kohta ei ole googlest head infi leidnud. Aga mõlemis kohas on omamoodi kift.
sild
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 19.04.2006 13:30 39

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas sild »

Postitas AndrusN 29.02.2012 23:45 33

Nonii, väga tore, et huvilisi on. Ma olen muidu perega käinud. Ei tea mis moodi võiks see kõis välja näha võõrastega. Aga eks ole piisav aeg tutvumiseks ka:) Aga kui tore seltskond siis on igati positiivne. Reisil saab kõigeparemini inimesi tundma ka, oli vist nii:)?
Nüüd lähed ka perega. Lihtsalt natuke suurem pere tuleb kaasa :D
Tutvustavat linki vaadates tekkis tahtmine kohe autosse hüpata ja sõitma hakata .
Kasutaja avatar
Slava_323
Huviline
Postitusi: 2097
Liitunud: 15.09.2008 19:43 37
Asukoht: Espoo
Kontakt:

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas Slava_323 »

Kui selleks ajaks ma veel elan Eestis, siis on suure tõenäosusega lootus tulla kaasa! :cool:
AndrusNile kiitus sellise tektsi eest. Asjalik jutt igatahes ;)
F31 320d M Performance
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

Musta mere äärde läheks heameelega aga see jääb 1000Km edasi sealt peatusmiskohast kus me oleme.
Ja eks ta paras lisakulutus ka ole.

Selle asjaga kes mis teha soovib võib jah tekitada ebameeldivaid situatsioone. Kindlasti tahaks ringi liikuda ja avastada uusi kohti. Kuid samas tahaks natuke lulli ka lüüa;)

Kuna nii palju huvlisi on juba enda tuttavate seas siis oleme mõelnud ka seda varianti, et väiksebuss rentida.
Esiteks on sõita lõbusam, rohkem juhte saab vahetuda ning üks küttekulu( küttekulu nats suurem kui tavaautol kuid siiski). Aga see pole veel kindel. Lihtsalt käis mõte läbi.
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

Ma mõtlesin seda niipidi, et kui sõita sinna kus meie tavaliselt puhkame on Mukachevo linn. Vaata google map`ist kus see asub. Sinna on 1600km. Ja kui sealt sõita Odessasse 1000km. Meie oleme Ukraina all vasakus nurgas (70km kaugusele jääb Slovakkia, Rumeenia ja Ungari) .Odessa on täpselt keskel all. Kui sõite otse Odessasse siis kindlasti on lühem maa. :)
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

InterFace, vabandust, Odessa on tõesti rohkem allpool kui Mukachevo:)

Pilt
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

13.07 varahommikul on minek. Esimene 1 päevane peatus on leedus palangal. 14.07 varahommikul sõidame otse ukrainasse 1175km. Ukrainasse peaks hilisõhtul jõudma. Ööbime sugulaste juures. Pühapäeval chillime linnavahel ja puhkame sõidust:) Esmasp kuni reede broneerisime seal Cornagoral toad. Pärast seda plaan minna teise järve äärde telkidega paariks päevaks. Ja viimase nädala võiks karpaatide vahel ilusaid kohti vaadata.

Minemas oleme kuni palangani siis 4 autoga ja edasi 2 autoga.
Äkki soovib mõni tore inimene/paarike kaasa tulla?
Andke teada.
AndrusN
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 26.04.2010 16:03 34
Asukoht: Tallinn-Jüri

Re: Ukraina kruiis

Postitus Postitas AndrusN »

Nii. Üks paarike hüppas alt ära. Kas oleks kellelgi huvi ühineda kifti tripiga? :)
Kiire!
Vasta