BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Ei ta kas õige koha peal teema aga siiski tehnikaga haakuv.

Sai enda masina tarbeks ostetud Ediabas Inpa Obd interfeiss. Asi töötab siis com pordis. Selle tarbeks muretsesin vana IBM läppari. Kõik ilus ja tore aga programm viskab errorit kui tahan e34 dde-d diagnoosida. Erroriks "IFH-0006 Command not accepted". Tõmbasin ka Inpa FAQ-i. Tegutsesin nii nagu seal kirjas, aga ei miskit. Ikka sama error. Proovisin kõik moodulid läbi ja ainukesed millele ligi lasi oli ABS, EWS ja airbag. Ülejäänutega mingid script errorid või ei saa ajuga ühendust. Samas olen proovinud 4ja erinevat programmi, nüüd siis 2006a versioon. Kõigiga samad vead. Kuskilt saksa foorumist lugesin, et vanemta bmw-de jaoks on vaja ads interfeissi. Kas asi tõesti nii või saab ka mingil viisil selle obd interfeissiga hakkama. Või ikkagi kõik programmid vigased mingil moel. Ehk keegi sama asjaga kokku puutunud ja oskab aidata.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
martinr112
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 29.01.2008 21:25 18
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas martinr112 »

Ainult ADS liides e34 mootori jaoks töötab. Ja DDE2.1 ei ole võimalik INPA-ga ligi saada, mingi faili jama.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas PeeterA »

Kas teemaalgatajal mõnda linki-infot tolle soetatud interfeisi kohta pole?
Need ilma L-liinita OBD2-"kaablid" töötavad alates '96 aasta masinatega. Samas reklaamitakse ekslikult välja ka tugi vanemate BMW mudelitega(E32/E31, E34, E36), mida tegelt pole.
Tihti müüakse neid veel suht kirve hinnaga, mida nad väärt pole:
http://www.carworld.ee/products/BMW-INP ... RFACE.html
http://www.carworld.ee/products/K%252dL ... -INPA.html

Siin peaks olema õige ADS interfeis, millega vanematele BMW mudelitele ka ligi saab:
http://cgi.ebay.de/ADS-OBD-2-Ediabas-In ... 3ca7b4f0f7
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Mul jah see ilma L-liinita variant. Õnneks oli see jubin suhteliselt odav niiet pallju ei kaota. Kusagil saksa foorumis jäi veel silma see, et kuidagi tekitati see L-liin ka juurde. Mingi 1.2 oomine takisti tuli lisada kuhugi, aga peab täpsemalt uurima. Pm kui ma asja tööle ei saa, siis saab keegi hea hinnaga endale osta selle kaabli uuemate bmw-de diagnoosimiseks.
Huvitav on see, et ta lasi osasid mooduleid ikkagi vaadata. Need siis pole järelikult seotud L-linega. Sain kustutada ilusti airbagi veateate ja üks abs andur oli ka segast pannud.
Pm pean siis asja tööle saamiseks ostma ADS interfeissi.
Proovin veel Gt1-ga asja töötama saada, aga lootust vist pole.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
martinr112
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 29.01.2008 21:25 18
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas martinr112 »

Nende moodulitega saad suhelda, millel L liini vaja pole.
GT1 muidu tore, aga siiski L liinist ei pääse.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Seda L-liini ei kannata juurde ehitada ka. Ads on tunduvalt keeulisem süsteem.

Tänud info eest.
Vähemalt ei raiska enam oma aega sellega jamamise peale ja hakkan ADS-i jahtima ebays.
Jama selles, et seda ei liigu väga palju.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
martinr112
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 29.01.2008 21:25 18
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas martinr112 »

Mul ka olemas ADS tehase skeemi järgi tehtud paari modifikatsiooniga.
Pilt
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Kus selle teha lasid. Mõni pädevam elektroonikamees peaks hakkama saama. Ehk mõni kontakt alles. Kui on pane PS.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas PeeterA »

diislijoodik kirjutas:Mul see olemas, kuid ka ei toimi. Näitasin paarile pädevale isikule, need kirtsutasid nina, kuigi skeemis on L-liin ühendatud. Sakslane, kes müüs, ka sokkis nii, et vähe polnud ja sinnapaika see asi jäigi.
Samas vaadates tolle ADS interfeisi müüja feedback'i, on ostjad(mingi 116 tk. seda interfeisi müüdud) rahul olnud sellega. Kas siis kõik neist olid peale '96 aasta toodetud masinate omanikud?
Võtan igaks juhuks siiski oma soovituse tagasi, kuna pole konkreetset müügil olevat seadet proovinud/uurinud.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Varsti saab teada kas see asi töötab või mitte.
Diislijoodik on nõus laskma lahkelt katsetada oma tööriista.

Keegi teab kuidas INPA-l saab vahetada interfeissi, ilma et peaks uuesti peale installima. Ei leidnud kuskilt menüüdest või peab Ediabas.ini failist muutma.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Bimmerfoorumis on üllatavalt palju inffi nende kaablite ja programmide kohta.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
siimk
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 14.01.2008 18:16 25
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas siimk »

Kirjutaks ka siis enda kogemustest. Eelmine aasta sai ostetud E36 aastast 97, mille veojõukontroll ei töötanud. Kuna autol oli ka muid probleeme ning see ei olnud ainuke BMW pereringis sai soetatud eBay'st EDIBAS/INPA OBD2 kaabel. Sellega sai ligi kõigile moodulitele peale ABS/ASC ja näidikute plokki. Lisaks ei meeldinud see kaabel ka BMW GT1'le.

Sai siis foorumites tuhnitud mõnda aega ning selgus, vanemate autode osadele moodulitele ligi pääsemiseks peab liidesel olema nn L-line, mida OBD2 liidestel pole. Kuna BMW ADS liides, millel see olemas on, maksis oluliselt rohkem, läksin oma murega professionaali juurde. Selgus, et ASC aju ei saanud kätte mootori pöörete signaali. Probleem võis olla ASC aju ühenduses ja/või ajus endas. Diagnostik rääkis, et tema vaataks järgmise sammuna kõik ühenduse üle ning prooviks uut aju. Otsustasin seda tööd ise teha, kuna see ei tundunud eriti keeruline ja oli kindlasti odavam. Foorumeid lugedes avastasin, et ainult ASC aju välja vahetamisest ei piisa. Lisaks tuleb aju soft auto jaoks sobivaks kodeerida ning seda saab teha ainult ADS liidesega. Sai soetatud see sama "do-it-auto" liides, mille eBay kuulutusele ülevalpool viidati. Erinevalt sellest OBD2 liidesest töötas kõik veatult. ASC ajust sai veakoodid ilust välja loetud ning kodeerimine GT1 abiga õnnestus Samuti. Hiljem sai katsetatud ka 91 aasta E36 mootori ajuga suhtlust ning ka see töötas.
Tundub, et mul siis vedas selle ADS liidesega.

Sander k, ma asun tööpäevadel ise ka Tartus. Kui probleem on väga suur saan ehk aidata.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Ma kohe hingasin kergemalt sinu posti lugedes. Kodanik diislijoodiku käest ostsin ära selle samuse juhtme. Kui sa said tööle, siis peaks ta mul ka hakkama. Lähipäevadel siis selgub.
Kui kuidagi ei saa siis peab jah sinujutule tulema. Mul paar asja kummitavad, mis lasta teha on hirmus kallid tööd, aga millega ma saaks ise hakkama. Ainuke jama on see, et oleks vaja arvutist ühte näitu vaja näha ja vastavalt sellele siis timmida. Teine asi on see, et küllalt olen siin Tartu sossseppasid toetanud. Aitab sellest.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Bmw Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

PeeterA kirjutas:
Siin peaks olema õige ADS interfeis, millega vanematele BMW mudelitele ka ligi saab:
http://cgi.ebay.de/ADS-OBD-2-Ediabas-In ... 3ca7b4f0f7
See variant siiski toimib. Vähemalt minu tds-il luges enamik asju välja. Ei suhtlenud PDC ajuga. Ei teagi miks. Vaikus seal pool on igatahes. DDE2.1 lasi ka lugeda ilusti. Näitas laivis kõiki andmeid. Lõpuks leidsin 2006a Inpa ja sellega toimib see interfeiss vägagi kenasti.

Minu poolt kõik.

Tänud diislijoodikule töötava kaabli eest.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas erikred »

Kuskilt on kõrva jäänud et E34 PDC aju ei taha suhelda ühegi diagnostikaseadmega, k.a originaaliga. Ehk oskab keegi meie foorumi diagnostikutest seda kinnitada või ümber lükata.

Sander mis sa selle näiduga tegema hakkad, kaant kopsima??

terv
erich
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Süütenurk ja kaan. Mul kõrvalistuja sensormatt ka jamab vaja pettusskeem vahele teha. Muidu rohkem hobikorras see asi ole. Kui midagi viga siis hea vaadata. Paljudel tuttavatel ka sama marki masinad niiet saab neid ka skännitud aegajalt.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas teet82 »

Vajan ka natuke abi inpa alal..
Sai ostetud miglenium.de lehel pakutav ADS ja see suhtleb kõigi moodulitega 730 e38 -94. Proovisin seda ka E34 520 -92 ning e31 850 -90, kuid ei pääse ligi mootorile, käigukastile ega abs-ile, teiste moodulitega töötab, sealhulgas ka e31 EML. Usun, et see on puuduliku tarkvara probleem. Olen proovinud erinevaid inpa versioone ja ikka sama jama, kuigi menüüs vastavad moodulid olemas..
Millist inpa versiooni peaks otsima?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas andre731 »

ka E34 520 -92

Kui see on ikka Boschi elektroonikal põhinev DME 3.31 M50 peal siis sellist Inpa-t pole mina veel liikvel näinud (kui leiad ütle mullegi...)

Ainus võimalus on instaleerida DIS
533 274 38 Andres
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas teet82 »

andre731 kirjutas:Kui see on ikka Boschi elektroonikal põhinev DME 3.31 M50 peal siis sellist Inpa-t pole mina veel liikvel näinud (kui leiad ütle mullegi...)

Ainus võimalus on instaleerida DIS
DME 3.31 pole tõesti ühegi versiooni valikus, seega minu viga...
DIS on ka plaanis juba tegelikult. Aga kas see töötab kõigi BMW-dega alates -87(20-pin) ja kõigi moodulitega, või on seal ka jälle mingid erandid?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas PeeterA »

Mul küll on valikus DME3.31
Pilt
tel. 51 949 859
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas andre731 »

Mul küll on valikus DME3.31

Mul on ka see valikus olemas peaaegu igas INPA versioonis :D

Kuid küsimus on, et kas see mõnel reaalselt töötab ka...?
533 274 38 Andres
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas PeeterA »

Ei oska kommenteerida, kas töötab, kuna pole kunagi vaja läinud.
Samas DIS'st peaks saama töötavad ecu-failid ümber tõsta.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas teet82 »

Mul on ka see valikus olemas peaaegu igas INPA versioonis [/quote]

Mõtlesin seda, et 2,0 m50 kohta seda ei näita, on vaid 2,5...

Samas DIS'st peaks saama töötavad ecu-failid ümber tõsta. [/quote]

Kas tõsta ümber INPA-sse?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
martinr112
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 29.01.2008 21:25 18
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas martinr112 »

ECU failid ei ole vigased vaid INPA enda failid mida DIS seest võtta pole. Vähemalt DDE2.1 puhul on nii.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

erikred kirjutas:Kuskilt on kõrva jäänud et E34 PDC aju ei taha suhelda ühegi diagnostikaseadmega, k.a originaaliga. Ehk oskab keegi meie foorumi diagnostikutest seda kinnitada või ümber lükata.

Niih
Ma sain INPA 3.01-ga e34 pdc ajuga suhtlema. Väga lihtne viga oli nimelt kõlar oli otsad andnud. Sai asendatud see ja nüüd töötab ilusti. Kuskil 0.4m takistuseni laseb tagurdada, siis annab pidevat signaali.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas topfuel »

Kas serial - usb üleminekuga saab ka asja kuidagi tööle või peab mingi vana arvuti hankima ikka? Mul ei õnnestu kuidagi :?
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas Steven89 »

Tegelt saab selle tööle nii, kui näpid USB sätteid arvutist...valid INPA USBi esmaseks vms blabla
Võin veel uurida Soome foorumilt...ma ise ei viitsind jamama hakata enam, ostsin juba "uue" vana läpaka.
Aga pidi kergel saama tööle uuema läpakaga.

Edit:
"Kyllä se piuha pelaa adaptereilla, adapterin asetukset pitää säätää sillee että siellä on portin numero COM1. Ne ign. ja batt. pallerot ei välttämättä pelaa kaikilla adaptereilla, mutta ei niillä palleroilla ole INPAn toimintaan mitään merkitystä."

Adaptri sätted peab muutma nii, et see oleks COM1.
Need ign. ja batt. tulukesed iga adaptriga ei põlegi, aga see ei sega INPA tööd.

Krt raske seda Eestikeelde tõlkida, mai jaga arvutisest suurt midagi :D
Aga vist peab adaptri sätetest muutma USB "värava"(?) mai tea mis se Eestikeeles on, aga need augud kuhu USBid lähvad :D, COM1'ks. vms
BMW E28 524td
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas sander k »

Paljudel ibm-del käib eraldi juurde docking station. Nendel on ka võimalik com port saada. Näiteks t42 on selline. Peale dellide on ka osadel siemensitel com olemas.

Usb-lt comile on mul ka mingi üleminek, aga senini pole tööle saanud. Sai sätitud com1 peale, aga sellegi poolest ei tööta. Ads interfeissiga ei pidanudki ükski üleminek toimima.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas enn1 »

Võlusõna on "FTDI chip" selle kivi peal tehtud USB-Serial konverter suudab COM porti sellisena tekitada,et INPA sellest aru saab.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: BMW diagnostikaseade Ediabas Inpa error

Postitus Postitas TimoA »

Teine variant on expresscard.:) see on ka võlusõna. :)
Vasta