Sinine diisel

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas leits »

ma ie eta, mu elustiil on selline et mul pole kohta kus seda diislit hoida, kui vaja siis võtan ikka tanklast, esiteks see on mugavam, kui mingi kankudega jamada jne... Ma ei tea, suht koht mõttetu minu silmis ...
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas jargo »

sinist kütust ei lubatagi tanklas otse paaki lasta-ka maakohtades!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
ando4
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 01.09.2006 13:06 37

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas ando4 »

See sinine kúte ei ole kindlasti óige asi.Ja ainult värvi vahes ei ole ka asi,sellel ei ole ju mingit möttet.Enda kogemuset vöin öelda et seda ei kasutataa tänapäeva kallites traktorites ja muudes eshitusmasinates.Kogemus on teedeehitus tehnikaga-peale sinise kütte sisse valamist ei läinud üks teerull käima enam ja teine töötas max 500 pöördega kui gaas pöhjas,tuli vahetada köik küttefiltrid ja kogu süsteem puhtaks teha,seejärel valge kyte ja asi korras.Asfaldilaotaja millesse pandi sinist kütet suri töötades ära vahepeal,laadur muidu töötas aga kaotas umbes 50% jöust. Siis saadeti küte ekspertiisi ja öeldi et köik ok.See jäi ka viimaseks korraks. Vestlesin ühe tuttavaga sel teemal kellel on hunnik laadureid ja ekskavaatoreid,mees ütles et see on mootori surm.Sealt ei hoia midagi kokku,kuna mootori remont läheb kallimaks.Pealegi on teada et selle kütte súttimismoment on hoopis teine kui valgel.ST.osta on odavam kuid kulub rohkem-kokkuhoidu ei ole.Mis puutub kasutamisse ja ostmisse siis teha ei tohi kumbagi.Näiteks vóin tuua vanaraua platsi kus töötavad ekskavaatorid.Sellega nii et toll lendab lambist kohale ja vötab igalt masinalt kütte proovi.Kui sinine sees siis iga pilli eest 18000-.(või midagi sellist).Tohib kasutada ainult liikumatul mootoril näit.generaator.Ja laevades.Viimastel nii suured mootorid et seal pole vahet mis ta on.Vot sellised tähelepanekud.Kuid kui tahate katsetada siis palun.Mina hoian küll sellest kaugemale.Ja olen kindel et sinine parem ei ole kindlasti,siis vöiks just seda kasutada autodes ju.Aga tean ka inimesi kes sinisega palju söitnud ja ei kurda.
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas rynno300 »

Mis liikumatud mootorid? Põllumehed kasutavad ka ju? Ja kasutatakse ka uutes metsa- ja põllutehnikas seda!
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
ando4
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 01.09.2006 13:06 37

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas ando4 »

Kasutatakse söiduautudes ka :) Pöllumeeste kohta ei tea aga firmad ei tohi.Ja seda luba suht raske saada.Ei ole väga kindel et seda traktorites ohtrasti kasutatakse.Tänapäeva mootorid päris nöudlikud kütte suhtes.Selline tähelepanek meenus ka et söidan päevas ysna mitu korda ühest uuno-x tanklast mööda ja selle juures käib suurem kaevamine seal pidevalt ekskavaatorid tangivad.Sinist seal ei müüda.Järelikult ka see ettevöte kasutab valget kütet traktorites.See ei ole öige kraam ma ütlen mehed :D
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Maiks »

Ole nüüd ikka ando4! Ei usu mina, et enamus ekskavaatoreid sõidab valgega. Pigem mõned üksikud. Meil on aegade algusest peale kopad töötanud sinisega ja selle pärast pole veel ükski hingusele läinud. Ja tuleb ikka rahaline vahe küll, kui masin põletab päevas kuni 200 liitrit.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Kairi »

diislijoodik kirjutas:Osta liiter seda kütust ja tikud. Kuid selle teema võiks ära lõpetada, midagi tarka siia enam tõenäoliselt ei tule.
Et siis see, kes ei ole nõus, et sinine on kõige fantastilisem kütus maamunal, võiks ennast põlema panna?
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas leits »

Noojah, niipalju kui mina olen kuulnud on ta sama mis tavaline valge, ainult värvainega. Vaevalt, et ta midagi muud on, aga ma ei tea kogu see vaev, mis sellega kaasneb on mõttetu minu silmis ... Iga üks sõidab slellega, millega tahab, minu silmis kasvõi masuudiga
Kasutaja avatar
olkapolka
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 04.03.2008 18:13 50
Asukoht: Valga.

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas olkapolka »

Ega siin Lõuna-Eestis tollil igav ei ole.Piirid lähedal ja odava küttega sõitjaid rohkem kui ette kujutada oskaks.(Ise nende hulka ei kuulu).Tean mitmeid pensionieas diislifänne kes mitmeid kordi tollilt musi saanud,aga ikka valavad kuuritaga sinist sisse.
530d 135kw. touring 04.99a.
Selleks,et omletti teha,ei pea kana olema.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas martin471 »

Lugesin siis ka kogu teema läbi, teema on huvitav. Samas lolli juttu oiii kui palju :D Ütleksin nii palju, et need, kes sinist kütet laidavad, on seda lihtsalt valest kohast saanud. Endal on küll kogemusi selle küttega. Sõidan nii ühe kui ka teisega, oleneb kuidas kätte saan. Sinine on tõesti parem, kohe hulga parem. Eelmine auto oli mul 190 mersu, 2.0 diisel, sellel sai kõige rohkem vahest aru. Kui sinine sisse läks, siis hakkas mootor käima pehmelt nagu bensukas ja kõik omadused paranesid.

Sinise kasutamise kohta nii palju, et minuteada tohib kasutada sinist igalpool mujal, välja arvatud avalikel teedel. Nii kui lähed avalikule teele, siis peab kohe valge sees olema. Oma maja taga põllulapil võid sinisega vurada nii palju kui tuju on :D Lumekoristustraktoritel ja sellisel tehnikal peab ikka valge sees olema.

Ühesõnaga igaüks ajab oma joru, igal mehel asjast oma arvamus. Üks halb kogemus ei tähenda veel seda, et sinine küte halb on. Just vastupidi, kui saad head sinist kütet, siis on see tunduvalt parem kui meie tavaline valge tanklaküte. Kes ei usu, proovigu järgi :)
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Delfi »

olen kuulnud nii yht kui teist juttu, kuid ikkagi, eestisse tulev kytus on "normi piires" kuid ikkagi on seda solgitud nagu eestile kombex, sinisele on lihtsalt seda värvainet juurde pandud, muud ei midagi. samas põllumehed peavad ikkagi õli juurde valama sinisele.
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas BMW POWER »

tuttav sõitis touaregiga 5,0 V10 diisel ainult sinist tankis ja sõitis mitu aastat ja polnud mootoril ega toitesüsteemil häda midagi :D
Bmw sõidurõõm
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Alvar_S »

No kui 7,50.- eest saab sinist,samas kui tanklas maksab valge 17,10.-
Siis paneks ennast ka mõtlema kui mul diisel oleks. :D
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas yllar21 »

värvi vahe muidugi ja seda ka ainult sellepärast, et saaks aktsiisi määrata.
Aga nagu ka Delfi ütles, et iseasi palju siin või Lätis sellele midagi juurde kallatud on, et rohkem asja saaks. :lol:

Kuna sellest teemast eriti palju enam alles ei ole, siis kas sinise tankimiseks on ka vaja hankida mingi luba?
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas TiitR »

BuFu kirjutas:No kui 7,50.- eest saab sinist,samas kui tanklas maksab valge 17,10.-
Siis paneks ennast ka mõtlema kui mul diisel oleks. :D
Kust kohast sa seda sinist nii odavalt saad?
Põhimõtteliselt võtab suur osa transpordifirmasi aluseks Neste hulgihinnad ja sealt lähtuvalt...
http://www.neste.ee/artikkeli.asp?path= ... ;2771;2772
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Alvar_S »

TiitR kirjutas:
BuFu kirjutas:No kui 7,50.- eest saab sinist,samas kui tanklas maksab valge 17,10.-
Siis paneks ennast ka mõtlema kui mul diisel oleks. :D
Kust kohast sa seda sinist nii odavalt saad?
Põhimõtteliselt võtab suur osa transpordifirmasi aluseks Neste hulgihinnad ja sealt lähtuvalt...
http://www.neste.ee/artikkeli.asp?path= ... ;2771;2772
Püsikliendi ale. :D
Tegelt ma ei tea kus see pärit nüüd täpselt on aga nädal tagasi sai ostetud 7.50 eest vb nüüd hind natuke tõusnud.Eraisiku käest muidugi mitte kuskilt tanklast.
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas TiitR »

BuFu kirjutas:
TiitR kirjutas:
BuFu kirjutas:No kui 7,50.- eest saab sinist,samas kui tanklas maksab valge 17,10.-
Siis paneks ennast ka mõtlema kui mul diisel oleks. :D
Kust kohast sa seda sinist nii odavalt saad?
Põhimõtteliselt võtab suur osa transpordifirmasi aluseks Neste hulgihinnad ja sealt lähtuvalt...
http://www.neste.ee/artikkeli.asp?path= ... ;2771;2772
Püsikliendi ale. :D
Tegelt ma ei tea kus see pärit nüüd täpselt on aga nädal tagasi sai ostetud 7.50 eest vb nüüd hind natuke tõusnud.Eraisiku käest muidugi mitte kuskilt tanklast.
:D Mis s aarvad, et ma oma rekkapargile sulas ja jae ostan või? Reaalne elu - liida Neste hulgikale jämedalt 25..30 senti otsa (aga tankima pead ka ikka oma ca. 15000 l kuus :mrgreen: )
P.S jutt siis minu puhul ikka valgest küttest...vb. sinisel on omad teemad? :roll:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Delfi »

ei lähe päris siia teemasse, aga mis arvate vene kytusest, see ka nii poooleldi illegaalne nagu sininegi.

muidugi oleneb ka kelle käest ostad, sai nüüd sisse pandud 50 liitrit seda õiget vene diislit (tuttava käest ostetud, kes halli passi omanik ja toob põhiliselt enda tarbeks). esmaspäeval 400 km ots teha, eks näiss kis toimib
Kasutaja avatar
Thomson 25
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.03.2009 10:28 37

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Thomson 25 »

Tere mina sõidan ka aeg ajalt sinisega ringi ja ei ole sellel viga midagi ja tean päris mitut tanklat kus võib otse paaki tankida.Sinisel ja valgel kütusel on ainult värvi vahe.Muidugi punane kütus on kõige parem minu auto käib sellega kõige paremini ja tahmab vähem kui sinise või valgega
TÖÖD TEEB CITROEN AGA SÕIDU MÕNU PAKUB BMW
Urmet_N
Huviline
Postitusi: 891
Liitunud: 28.01.2008 17:53 22
Asukoht: Viljandi/

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Urmet_N »

Delfi kirjutas:ei lähe päris siia teemasse, aga mis arvate vene kytusest, see ka nii poooleldi illegaalne nagu sininegi.

muidugi oleneb ka kelle käest ostad, sai nüüd sisse pandud 50 liitrit seda õiget vene diislit (tuttava käest ostetud, kes halli passi omanik ja toob põhiliselt enda tarbeks). esmaspäeval 400 km ots teha, eks näiss kis toimib
olen isegi vene diislit tarvitanud nii 5 kuud ei ütle halba sõna
Kasutaja avatar
j2nes
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 01.12.2007 17:49 21
Peamine sõiduk: E60 525D
Asukoht: Tallinn

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas j2nes »

Sama siin, ei ole sellel vene diislil viga midagi.Mõned küll räägivad, et kütusefiltri tõmbam mingit vaha täis, juu siis mingit solki saanud. Ja see jutt ka jama, et kopad ei kasuta sinist diislit. Sõiduauto töötab sinise diisliga sama moodi kui valgega, vaata et veel paremini- ei suitse nii palju ja lõgise ka nii kõvasti.
karmo
Huviline
Postitusi: 1358
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas karmo »

Ei tea,kas mingi külajutt,kuid peagi pidi selle kütuse värvimine ära lõppema (kõik edaspidi nn valge) :roll:
Samas endine värviline pidi sama hinnaga jääma nagu praegu.
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Ron23 »

Minul sõidavad diisel autod Luxemburgi diisliga, sealt saab seda 12,25 eeku liiter ja kaup viimase peal. :D Samas selle vene diisliga on ainult jamad ja euro 4 ja uuematele autodele ei saa seda jama kohe kuidagi paaki soovitada. On pumbad/pihustid ja kui on siis ka katalüsaatorid/tahmafiltrid peetis. Samas vanematele masinatele võib seda vene küust paaki suht muretult panna.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas sander k »

Vene küttel pidi olema väävli sisaldus suurem kui meie omal.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Viljo »

See kütuse kvaliteedi teema on ilmselt lõputu vaidlus. Sinine on lihtsalt värvitud diiselküte ja sinise ja valge kvaliteet on nagu Vestmanni ja Piibelehe teema. Väiketanklatest on ilmselt suurem oht saada valget solkkütust, kui sinist, kuna tegemist võib olla "pestud" värvilisega. Punane peaks aga olema ahjukütus, ehk kerge kütteõli, millel üldjuhul väävlisisaldus kõrgem, seda automootorisse soovitada ei saa.

Ja väiteid, et minu auto sõitis tookord paremini sinise/valge/punasega ei saa võtta aluseks üldiseks kütuse kvaliteedi määramiseks. See, et kui pehmelt mootor töötab jms. ei saa ka võtta aluseks hindamiseks, et kas antud kütus sobib automootorisse. Ka näiteks rapsiõliga töötab mootor suht rahuldavalt, kuid tegelikult teeb palju kurja just oma kõrgema põlemistemperatuuriga (oma väites ma 100% kindel ei ole).

Ma olen aastaid tagasi sõitnud oma Golfiga mingisuguse pruuni plõgaga, mis kunagi ilmselt oli küttepetrool ja sõitis ka väga hästi. Sellest hoolimata ma ei paneks sellist soga oma praeguse auto paaki.

Täpne kasutamiskord on kirjas seaduses:
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13251284
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Delfi »

Ron23 kirjutas:Minul sõidavad diisel autod Luxemburgi diisliga, sealt saab seda 12,25 eeku liiter ja kaup viimase peal. :D Samas selle vene diisliga on ainult jamad ja euro 4 ja uuematele autodele ei saa seda jama kohe kuidagi paaki soovitada. On pumbad/pihustid ja kui on siis ka katalüsaatorid/tahmafiltrid peetis. Samas vanematele masinatele võib seda vene küust paaki suht muretult panna.
aga kuidas siis Venemaal uuemad diisel autod üldse sõita saavad, kui " pumbad/pihustid katalüsaatorid/tahmafiltrid" "peeti" lähevad? Venemal neid uusi autosid ikka jätkub
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Ron23 »

Selleks on seal olemas "Euro" diisel. Aga see hinnalt kallim ja seda eestisse üldiselt ei tooda. Ja veel selline pisiasi, et venemaal müüdavad uued autod on teise mootori seadistusega. Seda selleks, et nad tolle solgiga sõita saaks.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Alari. »

jargo kirjutas:sinist kütust ei lubatagi tanklas otse paaki lasta-ka maakohtades!
mees kas sa teed nalja :D linnas pea igas tanklas lastakse sinist auto paaki!Üks selline kurikuulus tankla on koplis voltas,alatihti tulevad taksod ja sinine otse paaki!
Kalamees
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 02.05.2006 13:25 22
Asukoht: Rakvere

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Kalamees »

Mis puutub Venemaad siis seal paljusid mudeleid diisel mootoriga ei müüda. Touareg V10 diiselit enam ametlikult venes ei müüda sama ka mõnede Mersu diislid. Samas ka VW/audi 3,0 diislitega mure, väsivad garantii ajal ära.
Kasutaja avatar
kispun
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 03.12.2009 00:26 01

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas kispun »

kellelgi tollile ei ole mingi petekat tehtud et saaks valge küte proovi nagu paagist?=
e34 525 tds T
Vasta