jama elektriga

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

jama elektriga

Postitus Postitas olavi »

viga selles et tahhomeeter vahel töötab ja vahel mitte. ja mitte ainult..
samuti ei tööta ka samal ajal armatuuris olev elektrooniline kell (nupuvalgustused aga põlevad sellel) ning ei tööta ka salongi valgustus. ja alarmi peale vajutamisel teeb alarm 3 piiksu, endise 1 asemel.
vahepeal aga hakkab lambist tööle.
ja alarmi peale/välja lülitamisel ei põle enam ka suunatuled miskipärast..
jyri
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 26.12.2003 11:27 37

Postitus Postitas jyri »

Avatari järgi oletan, et ka sul on E30?
Minu E30nel oli põhimõtteliselt sama viga. Tahhokas, salongivalgustus, kell ja makk saavad kõik ühest kohast toidet. Samuti häirib see signat.

1. Kas kaitse nr 21 on terve ja kontaktid puhtad?
2. Lammuta natuke autot - viga tõenäoliselt selles juhtmeskutis, mis juhi jalgade juurest suundub mööda küljekarpi pagasiruumi suunas. Lõika skutt katki ja siis peaksid nägema juhtmete ühenduskohti - punt juhtmeid on lihtsalt omavahel kokkujoodetud. Viga tõenäoliselt esimeses pundi jootes (armatuuri poolt tuleb puna-roheline juhe).
Minu autol oli niiskuse tõttu see kontakt olematuks oksüdeerunud. Nüüd töötab signa, salongivalgus ja tahhokas nagu kellavärk.

Kui sellest oli abi siis anna teada :)
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

mul ka e30 samal nähud täna hommikul kadus lambist raadiomälu, kell ei töötanud, salongi ja pagassivalgustus ning näidikupaneel ja parktuli kadunud. eile õhtul panin masina maja ette kõik oli ok nüüd jälle mingi elektrooniline müstika, õnneks homme vaba päev siis lendan juhtmestikku puistama... :roll:
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

põhjus nagu jyri rääkis juhtmestik oli lihtsalt ära mädanenud. natuke puhastasin ja jootsin ning samahea nagu uus.... :roll:
Pilt

Pilt
pampkuri
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 24.03.2003 18:46 31
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas pampkuri »

Kas 316i Bensiinipumba ja Küütusenäidiku elekter võivad ka sinna auku kaduda ?
2xAudi Quattro BMW530I
jyri
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 26.12.2003 11:27 37

Postitus Postitas jyri »

Bensiinipumba ja kütusenäidiku anduri juhtmed peaksid jooksma sama skutti pidi... nii et viga võib ka seal olla.

Minu auto bensupump jamas ka korra... siis oli abi kaitsmeplokis kontaktide puhastamisest.
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas olavi »

sai siis ka asi käsile võetud. võtsin skuti lahti ja selle all oli kahes kohast joodetud juhtmed kokku. mõlemad jootekohad olid pooleldi ära mädanenud.
Pilt

kui juhtmed kokku jootsin, hakkasid lisaks eelpool mainitud asjadele ka tööle kindalaeka ja pagasiruumi tuli.

äkki keegi teab veel millest see võib tulla, et signalisatsiooni sisse/välja lõlitamisel ei vilgu suunatuled. või kust seda viga otsida. kunagi vilkusid..
marr234
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 30.10.2003 01:44 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas marr234 »

pakun välja et signa juures olev üks kaitsmetest on läbi. Kipub läbi minema siis kui suund on lühisesse läinud. Vaata ka signast tulevad suuna juhtmed läbi. Olen juhuseid näinud kus juhtmed lihtsalt keeratakse külge. Ja kui sealt ka viga ei leia siis on signa plokk p..sses.
truumu

Postitus Postitas truumu »

osadel signadel tuleb märguande juhtmetele dioodid vahele panna, ehk on kala nendes?
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas olavi »

üks jama veel, nimelt ei põle enam vasak tagatuli, kas viga võib olla sealsamas ligidal, on ehk veel neid jootekohti? või kust selle viga otsida
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas olavi »

ise kysin, ise vastan. viga oli sealsamas. jälle mingi juhe ära mädanenud mis oli kahesilmavahele jäänud eelmisest korrast. oli mingiks roheliseks massiks muutunud :shock:
lisaks sellele hakkas ka vasakpoolne esimene parktuli põlema :)
Kasutaja avatar
313
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 26.06.2004 00:36 36
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas 313 »

mul selline küsimus et mul e30 nel ei tööta tahhomeeter bensunäiduk temperatuuri näiduk.. kas ma peaks ka sealt juhtmestikust vaatama et äkki seal viga või võib seal midagi muud olla.
Kasutaja avatar
313
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 26.06.2004 00:36 36
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas 313 »

mul selline küsimus et mul e30 nel ei tööta tahhomeeter bensunäiduk temperatuuri näiduk.. kas ma peaks ka sealt juhtmestikust vaatama et äkki seal viga või võib seal midagi muud olla.
Kasutaja avatar
313
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 26.06.2004 00:36 36
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas 313 »

mul selline küsimus et mul e30 nel ei tööta tahhomeeter bensunäiduk temperatuuri näiduk.. kas ma peaks ka sealt juhtmestikust vaatama et äkki seal viga või võib seal midagi muud olla.
Vasta