Rehviteema 2.0 (SUVI)

Üldised arutelud ning näpunäited

Milliseid rehve eelistad?

Ainult “premium” tootjad
16
19%
Ainult “hiinakad”
5
6%
Ainult üks konkreetne tootja
1
1%
Puhtalt hinna järgi, mis iganes odavam on
8
10%
Usaldan tuttava rehvimüüja soovitust
2
2%
Teen kodutööd, uurin teste ja valin top3 vahel
4
5%
Teen kodutööd, uurin teste ja leian endale sobiva hinna/kvaliteedi suhtega rehvi
42
50%
Ostan kasutatud rehve mustrijäägi järgi
4
5%
Ostan iga sügis uued lamellid ning sõidan nendega järgmise sügiseni
2
2%
 
Hääli kokku: 84
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas Ma®tin »

Selles osas oligi see tyrereviews test huvitav, et ta mõõtis müra salongist. Kahju, et tal ilmselt puhtalt huvi puudub sellist testi iga kevad teha. Aga tulemused olid kohati huvitavad.

Aga kõige mugavam oli pika puuga Mersu OE Michelin Primacy 4.
Võrdluseks olid:
Westlake SA37 vms - rikkus auto täiesti ära, sült ja kehv suunakindlus, omamoodi imelik müra lisaks + kulusid ebareaalselt kiiresti.

GY Asymetric5 - liiga liimine, korjab kõik kivid teepealt üles suht kulumispiirini välja. Eesti temperatuuride juures pigem mürarikas, vaikseks muutus kui välistemp oli pigem 30 kanti. Kulus samuti kiiresti, aga vihmas oli väga-väga hea.

Hankook K127 (Švammiga variant) - suht ühtlaselt okei rehv, ei paistnud millegagi silma, aga ei jäänud kuskil võlgu ka. Kestis oluliselt paremini kui westlake ja GY.
Kasutaja avatar
fedja
Huviline
Postitusi: 3632
Liitunud: 06.06.2009 01:30 04
Peamine sõiduk: MB W447
Asukoht: räpina

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas fedja »

Üks lihtne asi kuidas rehvi vaiksemaks saada on variant sisepinnale porolon kleepida,kasutatakse (vist?) ka mõndadel kallistel rehvidel seda varianti juba uuena.
Mitmete rehvitöökodade hinnakirjas ka täitsa teenusena olemas.

Olen ka ise proovinud ja mitmete tuttavate autodel erinevust enne ja pärast võrrelnud,tulemus on alati märgatav olnud.
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas darkie »

On ka mul hall svammi moodi asi sees :)
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2999
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas Oliver.L »

Kus seda teha saab? Vaatasin Rehvipluss, Vianori, Tirestar, Hinkuse kodulehele, aga tulemuseta.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas Ma®tin »

fedja kirjutas: 04.08.2022 11:46 54 Üks lihtne asi kuidas rehvi vaiksemaks saada on variant sisepinnale porolon kleepida,kasutatakse (vist?) ka mõndadel kallistel rehvidel seda varianti juba uuena.
Mitmete rehvitöökodade hinnakirjas ka täitsa teenusena olemas.

Olen ka ise proovinud ja mitmete tuttavate autodel erinevust enne ja pärast võrrelnud,tulemus on alati märgatav olnud.
Mu eelmises postituses ju märgitud hankooki puhul švammiga variant :)

Tundub, et mõjub eelkõige pikiroobastes tekkiva kumina vastu hästi.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas hansu »

fedja kirjutas: 04.08.2022 11:46 54 Mitmete rehvitöökodade hinnakirjas ka täitsa teenusena olemas.
Mind huvitaks ka kes sellist teenust pakub.
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3106
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas RazzKalbass »

Ise saab ka kleepida.
Kunagi ühel saksast tulnud audil olid
Imo seal oli see heliisolatsiooni porolon hall
Noortehnik myyb vast
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas patrik »

Um-ist uuena ostetud e92 all olevad runflatid kulusid 15kkm järgi esirehvid treppi. Jäi mulje et rattalaagrid läbi. Käisin karjusin seal ja nõudsin garantiid :mrgreen: Peale seda runflatist loobusin. Pikalt olen kasutanud kumhot. Kuna vahepeal oli kolm autot ja kaks kasutajat siis tahes tahtmata 1 seisis pikemalt ja uuesti sõitu minnes olid kumhod kandiliseks vajunud (ca nädalaga). Talvel ainult nokiani naast ja pidamisega väga rahul. Hetkel (1 auto peres) f02, 4wd, all angelari poiste poolt soovitatud suvekad, mis suhtes soodsam hind ja mõistlik kvaliteet. Nime ei mäleta, pärast vaatan ja korrigeerin postitust. 1 auto peres annab olulise kokkuhoiu kulumaterjalides, kui kolm oli siis ainult käiski see jama et sellele vaja suvekaid ja teisele talvekaid jne pluss remont otsa ka. Kòigi kolme kasko veel lisaks 300€/kuus, ei tahaks enam nii. Soovitan kaaluda, kel kulud käivad üle pea.
Tõepoolest annab tunda, et ühe autoga on palju lihtsam kulusid planeerida ja ei tekita stressi. Kuna sõidan vähe siis suure bensiinimootoriga seitsmesesse 20l/sajale bensiini sisse valada ka ei koti.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
fedja
Huviline
Postitusi: 3632
Liitunud: 06.06.2009 01:30 04
Peamine sõiduk: MB W447
Asukoht: räpina

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas fedja »

Ma ise pole väga töökodades käinud,seega võin eksida,aga tuttav kes lasi teha mainis minumeelest baltyre-t.
Aga üldiselt ise ka väga lihtne teha,tartus nt fixus pakub etinevate laiustega ribasi millel kleeps all.
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3106
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas RazzKalbass »

Hiinakate kohta veel üks huvitav fakt - mingit müstilised vibratsioonid tekivad autodele - lastakse sildasid raputada, kõike kontrollida aga väike vibra jääb. Pannakse Premium alla ja sile jälle
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2999
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas Oliver.L »

Nii on.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas Ma®tin »

Seda võib ka premium tekitada, kui vale rehv vale auto alla panna :)
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas m2x »

TiitR kirjutas: 04.08.2022 00:20 38 lisaks brändidele lisandub igavene sõda nael vs lamell :cool:
Nael lamelli! Õiged mehed sõidavad M/T'ga aastaringi :mrgreen:
Loodan, et keegi liiga tõsiselt ei võta... Jeebile lähevad sügisel uued Sailun Terramaxid alla ja eelduste kohaselt mitmeks aastaks rahu majas. Vähe teise sihtotstarbe masin ka muidugi.
Bemaril viimati olid Minerva F205 225/45/18 uuest alates all, kestsid suurusjärku 45kkm, sõidustiililt ilmselt kulutan neid ka rohkem kui peaks. Need olid sellised rehvid, mis pmst olid all, pidurdasid, veeresid, sõitsid ja kõik. Eimidagi erilist, samas mingi 60€ rehvi eest oli kõike küllalt. Ei lärmanud, ei ujunud, märjal täiesti adekvaatne ja tundus et veeretakistus oli ka täitsa mõistlik. See kevad sain sõbralt alla vähekasutatud Nankang Ultra Sport NS2 ja nendes olen küll siiralt sillas. Pidamine pidurdusel on fenomenaalne, metsa vahel jooksis mingi suslik lähedalt ette hiljuti, täislaks kahe jalaga piduri peal lõppes sellega, et roietel oli mitu päeva turvavöö jälg valus. ABS asfaltil tööle ei rakendunud, Minervaga mõned korrad sain äkkpidurdusel piduri põtkimist isegi tunda. Märjaga sõitmisel ei ole nii stabiilset autot tundnud varem. Häda ainult selles, et sügisesest äärekivinühkimisest oli esisild üle kraadi paigast ja jõudis paari nädalaga servad siledaks süüa... E39'le peaks vaatama vist vähe kõvema seguga rehvi, täielikult remonditud ja stenditud sildadega kuluvad taga siseservad, eriti parem ratas (mingil põhjusel jõuab kiirendusel jõud sinna ennem/rohkem, alati käib just see esimesena ringi) märgatavalt rutem. Talveks nüüd ei teagi, Leedust kaasa tulnud protid said otsa ja midagi peab hakkama mõtlema. Varasemad kogemused on Bridgestone'ga, Jeebil on all Firemax FM805'd, mis talvel jällegi oma hinna kohta üllatasid vägagi positiivselt. Nüüd poolteist aastat sõitnuna on mustrit veel küllalt, aga on uluma hakanud. Aga nagu ma aru saan, siis see saaga algab paari kuu pärast :D
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas Raghza »

Viimatiste ja praeguste autode all on/olid:
Michelin Pilot Sport 4, 18" erilaiused. Pidamine nii kuival kui märjas oli ikka väga hea tänavarehvi kohta, müra tegid pigem palju. Rajal nendega ei käinud, seega sealset käitumist ei oska arvata. Nüüd ostsin E46 alla ka sama rehvi ning saab varsti ka rajal proovida.
Hankook Ventus Prime 3, 16" balloonid ja hiljem 18". Vaikne ja mõnus tänavarehv, vihmas midagi erilist pole ei heas ega halvas mõttes. 16" läksid teise auto alla ja sattusin rajale, seal ei kõlvanud absoluutselt, käitusid täpselt vastupidiselt rajale sobivale rehvile :mrgreen:
Bridgestone RS007 RS, 19", poolslikid. Spetsiifiline rehv spetsiifilisel autol, aga kuivalt ja soojalt olid eepilised. Märjaga muidugi üsna hullud ja juba sügiseste temperatuuride juures muutusid nii jäigaks, et hakkasid manööverdades ragistama. Rajal täiesti fantastilised muidugi. Üllataval kombel olid ka üsna vaiksed, poolslikkidele omast ulgumist ei olnud üldse.
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, 19". Tänavasõidus tundub pidamise poolest üsna sarnane PS4'ga, müra ei oska kommenteerida kuna pole selle auto all teisi rehve olnud, aga pigem tunduvad vaiksed.

Hiinakaid pole õnneks pikemalt tarbima pidanud ning eelistan alati premium brände, uurimistööd teen selleks, et enda vajadustele kõige sobivam rehv leida. Pigem vähekasutatud (kuniks DOT üle paari aasta vanune pole) premium, kui uus hiinakas.

Ja nõustun ka sellega, et rehv peab hea välja nägema. Michelini PS seeria näiteks on väga ilusa külgseinaga rehv :)

Et vastata võimalikule küsimusele, et miks ma hiinakaid väldin kui proovinud ei ole - tuttavate kaudu olen nendega piisavalt kokku puutunud ning väikeste eranditega (aeg-ajalt justkui ilmub kuuldavasti mingi teatud odavrehvi mudel, mis kõigile meeldib ja võimalik et on adekvaatne ka) on nendega ainult probleemid (ei saa tasakaalu, lärmavad jubedalt, vihmaga ei pea jne).
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3106
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: Rehviteema 2.0 (SUVI)

Postitus Postitas RazzKalbass »

Väga hea postitus
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
Vasta