''Rubriik'' E36 turbo

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
51m0
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 09.01.2017 17:58 09
Peamine sõiduk: E36
Telefon: 55999868

''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas 51m0 »

Hei targemad mehed kui mina sooviks teie arvamust ja nõu...
Olemas garaasis e36, 110 kw, M52 mootoriga . Ja omas lollis peas plaan selline ...
Ilma westgate turbo. Intercooler. Ilmselt ka bmw e85 kytusepump suuremad kytusepihustid . Käredamad küünlad . Jne . Autol omal siemens juhtimine ,et kas on targemal aju näppijal võimalust seda torkkida ????
Oleks reaalne et selline lihtsalt labaselt turbotatud asi käima hakkab ?? Pole plaanis saada sealt tagarattast ei tea mida... vaid lihtsalt mingit tulemust et asi töötab küll tulevikus alati saab asju vahetada paremaks muuta ...
Tänud kes viitsisid vastata ja oma nõuanda mida kuidas yldse kasutada ...
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas Raghza »

Olles mõnda aega M5x mootorite turbotamise kohta uurinud, vastaksin netitarkuse põhjal et:
Käima sa ilmselt selle ka saad, kuid kui juba teha, oleks targem vaadata progeaju poole. Ilmselt saad nii siit foorumist kui turboclub.ee lugeda mitmeid arvamusi, millised meie maal levinumad on ja milliste hindadega liiguvad. Pealegi ei ole muude kulutuste kõrval nt. kasutatud progeaju ja kellelegi targemal selle seadistada laskmine ülemõistuse suur väljaminek, kuid kui ülejäänud ehitus on adekvaatselt tehtud, annab kindlasti korraliku tulemuse ning annab aimu ka (tulevastest) nõrkadest kohtadest.

Sinu nimetatud asjadest on peale turbo ülejäänud asjad suhteliselt soodsad ning arvestama pead torustiku materjaliga ning töörahaga (Kas keevitad ise?), väljalaskekollektoriga (valmistoodangut eriti siin ei liigu, pead jällegi teha laskma) ning lisaks veel lugematul hulgal jubinaid (andurid, näidikud, voolikud, lõdvikud), mis kokku annavad suhteliselt korraliku summa.

Arvestama pead seda, et "lihtsalt mingisugune" turbo setup, mis ei ole korralikult ehitatud ega seadistatud ning ei käi korralikult, ei anna sulle peale raha kulutamise erilist võitu ning pikemas plaanis teeb rohkem kasu kui kahju.

Jätan lugemiseks ühe teemadest, mida ise analüüsinud olen:
http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... -M50-build

Kuna sul on ilmselt plaanis mootori sisu mitte näppida, jäta see osa vahele, kuid saad ikkagi enam-vähem aimu, mida vaja läheb ning kui palju tööd on. Sealt edasi saad mõelda, millise osa ise ära saad teha ning mis lased teistel teha.

Kogu projekti maksumuse kõrval ei ole suureks kulutuseks ka (kasvõi tulevikus) selle mootori vahetamine M50B25 vastu, seega ole ka sellele mõttele avatud.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas jargo »

Sellest teemast võiks täitsa huvitav teema tulla.
Olen ise ka mõelnud millalgi m52-te turbotama hakata,siit oleks hea lugeda,kui targemad nõu hakkavad andma. :)
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Kas keegi hiina turbo kit pole paigaldanud? Endal plaanis see tellida ja talve jooksul peale panna.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas jargo »

Kõik kes päris turbodega tegelevad,väidavad,et see on totaalne aja ja raha raiskamine!
ei pidanud see kolle kuhugile kõlbama ja ka turbo pidi kohe suure lõtkuga olema jne.
ise näppinud ei ole,kui turboclub on sellekohast juttu täis!
silikoonvoolikud ja klambrid pidid ka kõige kehvemad asjad olema. :D :D :D

Aga ootaks ka tagasisidet,nendelt,kes seda ostnud ja äkki ka kasutanud.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Samas selle kiti maksumus pole ka ju suur. ca 600 eurot kit. Saatmiskulud on muidugi ka ca 500 eurot, aga nendega annab skeemitada. On ka selliseid kitte kus kolle on natuke tummisemast materjalist kui 0,5mm paksusest materjalist.
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas Raghza »

Jätke ka mingi link, millest jutt käib. Tundub huvitav :D
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Valikut on rohkem kui küll. http://www.ebay.com/itm/T04E-T3-T4-V-BA ... 9M&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas Raghza »

Arvestades selle komplekti head hinda (kui shippingu kulud väiksemaks saaks), siis ma kujutan ette, et projekti "minu esimene turbotamine" jaoks oleks see väga hea - paljude asjade custom töö jääb ära ning saab kohe mingisuguse aimduse, kuidas asjad olema peavad. Know-how tuleb läbi aja ja kogemuste ning saab siis järjest hakata neid jubinaid korralike vastu välja vahetama.
Antud komplekti jaoks on aju muidugi juurde vaja, aga huvitav on küll.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas jargo »

Raghza kirjutas:Arvestades selle komplekti head hinda (kui shippingu kulud väiksemaks saaks), siis ma kujutan ette, et projekti "minu esimene turbotamine" jaoks oleks see väga hea - paljude asjade custom töö jääb ära ning saab kohe mingisuguse aimduse, kuidas asjad olema peavad. Know-how tuleb läbi aja ja kogemuste ning saab siis järjest hakata neid jubinaid korralike vastu välja vahetama.
Antud komplekti jaoks on aju muidugi juurde vaja, aga huvitav on küll.
Minu eeliseks on aju olemasolu! :)

Aga kui mingeid ühisoste teha??
ja saatjaks oleks keegi,kes antud asjad tollile odavamaks valetab ja postikulu ka kuidagi väiksemaks suudab teha oleks vast täitsa äss diil.
hetkel 593+498+150€ toll
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Tolliga võib ka lihtsalt jopata, kui läbi libiseb. Mul on siiamaani enamus asju ikka läbi libisenud :D
Endal kindel plaan varsti mingi kit ära tellida. Kevadeks peab ikka vurr peal olema.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas jargo »

Aga kuidas postikulu väiksemaks saaks?
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Tuleb mõni vana tuttav üles otsida, kes selle kohapeal ära ostab ja siis sulle edasi toimetab. Mõningad asjad olen Belgiasse lasknud saata (õde elab seal) ja sealt sõbra rekkaga tasuta eesti. Ühed veljed isegi nii ostetud.
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas Raghza »

Või siis otsida mõni sait, kust shipping kulu väiksem on.
Esimesena tärkas kohe pähe Aliexpress oma free shippinguga, aga M50 turbo kiti sealt ei leidnud.
Siin on midagi, aga postikulu kohta infot ei leidnud:
http://www.alibaba.com/product-detail/T ... 0.0.TP3WBh

EDIT: Ühisost võiks tõenäoliselt samuti hea mõte olla - tasub müüjalt üle küsida, et kas suurema tellimuse korral on nõus sama hinnaga shippima ning ehk ka koguhinnalt midagi alla tegema.
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Ühisost ka täitsa mõistlik tegevus. Ma endale olen muidugi sellist mõelnud osta. http://www.ebay.com/itm/92-98-BMW-325i- ... zx&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
vidpsu
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18.06.2013 19:55 56
Peamine sõiduk: E36 2.5 turbo

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas vidpsu »

See tonn selle umbe kiti alla panna millel kolle esimese paari kuumaga praguneb... No ma ei tea.. Tõsiselt ei soovita. Olen ise selle jada läbi käinud(nagu kindlasti ka palju teisi ja hiljem samamoodi julgevad lubada) ja sellel pole mõtet.. See tonn tasub panna kõigepealt hakkama korraliku custom made kolde ja aju(seade) alla ning siis lisaks korralik jahutus.. Ülejäänud on siuke mis võib hiinajuppidega pool ületüra teha. Keegi siin mainis et osta algul see kit ning siis hiljem hakata täiustama vaikselt mis iganes lagunem hakkab korraliku osaga.. Küsin kus on see point? Kas meeldib lihtsalt raha maha visata? Ning see jutt et kasutada seda ebay kitti et õppida tundma turbo osasi ja põhmõtteid... Samahea kui leiutada jalgratast.. Eestiski on kijdlasti palju inimesi kellelt küsida nõu ja kes jagavad seda heameelega ja on valmis lahtiseletama kõike.. See on minu arvamus kuna olen ise hiljuti selle kõik läbi teinud.
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Jaga siis kontakti, kes turbotaks ära niiöelda võtmed kätte versioonis.
vidpsu
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18.06.2013 19:55 56
Peamine sõiduk: E36 2.5 turbo

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas vidpsu »

Siit foorumist kasutaja Anti ehk kasutajanimega redline.. Tema oskab jagada ka kontaki kes paigaldab megasquirt ajusi ja ka seadistab neid.
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas Raghza »

Ehk leidub ka siinpool Eestit (loe: Tallinnas või lähistel) isikuid, kelle poole võiks pöörduda torustike ja väljalaske ehitamisega ning kes omaksid teadmisi-kogemusi ja oleksid nõus projektiga kaasa mõtlema ning aitama nõu ja jõuga?
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: ''Rubriik'' E36 turbo

Postitus Postitas TELK »

Sibula Racingu kutte kiidetakse turbotamises. Ise kahjuks ei tunne neist kedagi.
Vasta