Diiselmootorile kütuse lisand

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Olen käinud poes ringi erinevate autovedelike leti ääres ja seal on igasugu põnevaid kütuse lisandeid, mis peaksid siis auto mootorit puhastama ja selle tööd paremaks tegema.
Kuid kas see ka tegelikult teeb, mida see väidab ja kui mõistlik oleks selliseid lisandeid autosse valada? On kellelgi kogemusi või teadmisi?
Olen täheldanud hetkel kahte erinevat varianti, üks on mida valada täis paaki ja teine on mida valada peaaegu tühja paaki..

Auto siis omal auto sõidab diisliga: 1992 325TD
Kasutaja avatar
Martin_U
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 26.03.2011 20:29 49
Peamine sõiduk: Bmw 535d '06
Asukoht: Tartumaa

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas Martin_U »

Mina olen kasutanud Karla kütuselisandit mida pannakse vajalik kogus paagitäie kohta. Võid muidugi vähem ka panna, kui tangid vähem siis pead ise arvestama lihtsalt palju umbes, kuna pudeli peal 50 liitri kaupa olemas mõõt. Mina kasutan muidugi 330d-ga seda aga vahe on sees, eriti talvel. Talvel käivitub suure külmaga tunduvalt paremini, käib vaiksemalt ja sujuvamalt. Olen proovinud erinevaid kasutada aga siiani on töötanud see kõige paremini, millel vahe on tõesti kõrvaga kuulda mootori töös.
botzor
Huviline
Postitusi: 868
Liitunud: 28.01.2012 21:51 10
Peamine sõiduk: e36 cabrio, A4b8
Asukoht: PR

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas botzor »

2takti õli kas paagitäie peale või vahel 2 paagi takka.
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Leidsin ühe vana teema üles: viewtopic.php?f=5&t=188452

Sealt leiduvast jutust võib järeldada, et väga mõtet ei ole neid lisaaineid lisada..

mart156:
Ma olen täheldanud suurt diisel kütuse kvaliteedi erinevust Alexela ja Statoili oma vahel. Varem sõitsin koguaeg Alexela omaga ja pakastel talvistel aegadel oli päris raske mootorit tööle saada (võttis mitu katset, et käima läheks). Eriti halb oli Jetoili kütus, sellega oli juba mingi 13 kraadi juures probleeme..

Mu küsimus on pigem suunatud sellele, et kas need kütuse lisandid reaalselt puhastavad süsteemi või on see pigem selline tore turundus teema
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas illukas316 »

Kui natuke guugeldada seda teemat, siis näed, et sellele küsimusele on sama raske vastata, kui 'kas enne oli kana või muna'. Eks iga **** kiidab oma *****.

Oma subjektiivne arvamus on, et kui igasugused puhastavad lisandid tõesti töötaks, siis kallaks BMW garantiiautodele neid liitrite kaupa sisse, mitte ei väidaks remondimanualis, et nende kasutamine on tugevalt mitte soovitatav.

Teine asi, et väga palju kütuselisandeid on naguniigi juba tootja jaoks kohustuslikud sisse segada tootmise käigus. Eks lisatakse sinna nimekirja veelgi lisandeid sedamööda, kuidas nad ennast reaalses elus tõestavad.

Lähemat lugemist: https://www.dieselnet.com/tech/fuel_die ... itives.php
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Hmm, ju siis pole väga mõtet tõesti valada selliseid asju, eriti kui ei tea täpselt, mis need teevad ja kuidas mootoriga käituda võivad.
Eks need sõnad on alati sellised ilusad ja marketing päris hea nende taga, aga reaalsus on alati see teine küsimus.
Kasutaja avatar
Martin_U
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 26.03.2011 20:29 49
Peamine sõiduk: Bmw 535d '06
Asukoht: Tartumaa

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas Martin_U »

Eelnev tekst on küll kuidagi maru võõras, ei tule küll ette et oleks midagi sellist kirjutanud, kuna ma statoilist ei tangi üldse :D Aga enda 2,5 aastase kogemuse pealt võin küll julgelt karla kütuselisandit soovitada. Minu 3.0d on väga hästi sõitnud sellega.
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2421
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Diiselmootorile kütuse lisand

Postitus Postitas Ander »

Endal ka kogemus selle STANADYNE lisandiga Perfomance Formula (Karla Auto)
Teeb minuarust mootori/pihustite töö vaiksemaks kui mõneajatagant kasutada.
Ma talvel enne esimesi külmasid olen kasutanud igaksjuhuks ühe pudelitäie.Kütusekulu ja võimsusekohta ei oska arvata aga mingi kasu nagu oleks.
Lisan igaksjuhuks ka,et 90% kasutan Statoili diislit ja enamasti seda kallimat Miles Plus.
Ehk siis sõidan koguaeg sama kütusega ja esimestkorda praegusel autol kasutasin umbes 45000km tagasi,auto siiani liigub :mrgreen:
E70 4.8i /// E93 335i
Vasta