Isetumenev peegel

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
kajakas1
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19.10.2007 10:47 07
Asukoht: Tallinn

Isetumenev peegel

Postitus Postitas kajakas1 »

Autoks E92, millel nii isetumenev sisepeegel kui ka välispeeglid. Küsimus selline, et kus asub andur või mis on see indikaator, mille juhtimisel need peeglid siis tumenevad. Kas on nii, et nii välis kui sisepeeglid tumenevad samal ajal?

Ja põhjus, miks seda uurin, et tahaks tagaklaasi ära toonida, aga hakkasin mõtlema, et kas ma tahavaatepeeglist üldse enam midagi näen, kui peegel tumedaks läheb ja klaas toonitud.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas Tauri_J »

peegli küljes on niiöelda täpp, mul vähemalt selline
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas marek555 »

Tahavaaate peegli küljes kummalgi pool on valgusandurid. Võrreldakse valguse erinevusi esi ja tagaküljel ning vastavalt sellele toimub ka tumendamine. Tahavaate peeglist tuleva info põhjal juhitakse ka küljepeegleid, eraldi andureid neil pole.
See tõenäosus väheneb tunduvalt, et peeglid tumedaks lähevad, kuna toonklaas blokeerib juba ise olulise hulga valgust ära. Ja variant on andurid pimedaks teha, siis enam see tumendamine segama ei hakka ;)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas arnis »

Kui tagaklaas ära toonida, siis andur ei hakka enam nii võimekalt tumendama.
Kui autol on ainult sisepeegel tumenev, siis pole sellest erilist asja.
Kui on ka välised peeglid tumenevad, siis tulenevalt sellest ei tumene
nii palju kui originaalis ka välispeeglid, kuna aga esiuste aknad ei ole toonitud
nii nagu tagaklaas, ongi olemas väike probleem, et välised tumenevad peeglid
kaotavad oma töövõimekuse.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
kajakas1
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19.10.2007 10:47 07
Asukoht: Tallinn

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas kajakas1 »

Tänud marekile ja arnisele. Just seda ma kuulda tahtsingi ja mu kartused osutusid tõeks.

Samas ma ei ole väga suur fänn nende tumenevate küljepeeglite osas. Kohati mind alguses isegi segas. Proovin need andurid kinni katta ja siis sõita selliselt, et küljepeegleid ei tumendata. Vaatan kuidas nii sobib.
Kasutaja avatar
Raas
Huviline
Postitusi: 560
Liitunud: 24.06.2004 18:17 53
Peamine sõiduk: E36 328i
Asukoht: Jõgeva

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas Raas »

Sul ainult 1 andur ongi ju? Salongipeegli küljes. Ja seda kinni katta... veidi porr ja tulemus ei jää viisakas, lisaks ei tööta siis salongipeegel ka.

E36 isetumeneva salongipeegli töötamiseks on 3 juhet vaja: "+", "-", "tagurpidikäigu signaal". "+" peale ja hakkab tumenema, signaal tagurpidi käigult katkestab tumenemise ja peegel läheb valgeks.

Selle idee järgi käituks mina hoopis nii, et ühendaks (lõikaks) välispeeglite küljest toitejuhtme ära. Siis salongis töötab ja välispeeglid on "tavalised". Eeldusel muidugi, et uuemal autol süsteem oluliselt keerulisem pole.
2014a. 1/4 miili 14.91s @ 149.3kmh, 60FT 2.30s; 174whp (130kw)
kajakas1
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19.10.2007 10:47 07
Asukoht: Tallinn

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas kajakas1 »

Neid andureid on siiski kaks, esi- ja tagaküljel. Eile ma proovisin nendega mängida, aga kuidas ja mis hetkel tumendama hakatakse jäi mulle segaseks. Selline tunne justkui oleks veel kuskil mingi andur.

Ok, uurin natuke asja edasi ja siis teen otsuse. Juhtmeid ma kindlasti ise sel autol torkima ei hakka.
Kasutaja avatar
Raas
Huviline
Postitusi: 560
Liitunud: 24.06.2004 18:17 53
Peamine sõiduk: E36 328i
Asukoht: Jõgeva

Re: Isetumenev peegel

Postitus Postitas Raas »

Kõige lihtsam: Pane näpp peegli peal olevale andurile ja samal ajal valgusta mingi asjaga (telefon, taskulamp) peegli tagumist andurit või vastupidi. Päise päeva ajal ühele andurile näpu pealepanemine ei pruugi anda soovitud efekti (antud juhul siis kahele andurile pealelangeva valgusvoo erinevust). Niimoodi võiks aega kuluda loetud sekundid tumenemise alguseni.
2014a. 1/4 miili 14.91s @ 149.3kmh, 60FT 2.30s; 174whp (130kw)
Vasta