uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

Olude sunnil pidin ostma odavama jaoturpea - hiinaka (224eurot, tihendid 6eurot), kuna vaja oli ka vahetada veepump ja starter. vahetasin ise kodus ära, Pump ise sai kindlalt õigesti kokku ja uute tihentitega, käivitus on väga hea nii külmalt kui ka soojalt aga pole jõudu ja käib teravama häälega- varem sahinaga ja pehmelt. pump on mahavõetud rakist kasutades et kas on võimalik, et kett on paigast ära? kütust kulus Tallinnasse ja tagasi tartusse paagitäis-400km-le kulus kütet 50l trassil. Diagnostikasse pikad järekorrad, ma olen ainult diisel ABC käinud. Nüüd kui pühad läbi lähen Dia sse.
Kuidas saab varjatud menüüst veakoodid kustutada. reset ei aita ja akuklemm maha ka ei aita.
Ning kas oleks kedagi Tartust, kes vaataks auto üle ja kontrolliks hetkelisi andurite näite ja kas pump muudab ka pööretel süütenurka õigesti.
Tänud!h
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tauri. »

Pole küll teemasse, aga..Miks jaoturpea ära vahetasid? Kas soojalt käivitus halvasti? Nüüd käivitub hästi?
BMW
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

jah väga pikalt käivitus ja sellepärast starter ja akugi andsid otsad. aga enne oli jõudu mõnusalt. ja peale vahetust täiesti surnud. aga kui diesel tuning box pumba juhtmete vahele ühendada siis liigub sama jõudsalt edasi kui ma lisasin selle boxi korras mootorile varem, suur miinus selles et kütuse kogus nii suur et must jutt taga. uue pumba peaga käivitub ikka väga hästi kogu aeg ainult üks ring ja kõik silindrid korraga töötavad.
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

Kui ma jaotur peade kohta uurisin mida osta siis seletati et kui varem ostsid stikkest või fixusest boschi oma saad selle sama hiinas toodetud pumbapea ainult boschi kirjaga ja hinnaga 5800 krooni, kuid nüüd ei lubanud bosch enda nime all seda müüa ja konkurentsi pärast hind tunduvalt odavam 224eurot tartu stikke. neid hiina pumbapeasid tartu kaupluses lausa kastide viisi müüakse ise seal koguaeg käin ja näen kuidas inimesed neid sealt välja tassivad. suur hirm oli küll osta hiinakat ja ennem isegi kirusin aga nüüd ma juba arvan et pole pumbapea viga aga see viga selgub alles siis kui dieagnostikasse saan kunagi, 8-17 töö mul ja siis 30 min sõitu tartusse. võibolla annab kuskil remondis kokku leppida hilisemat aega või kui keegi foorumlane oleks nõus õhtul arvutit taha ühendama tasu eest, oleksin väga tänulik, 56121573
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tauri. »

Et sul oli siis ainult kävitus pikk? Mingit väljasuremisnalja polnud, et pöörded kõiguks jms?
Mul ei lähe soojalt enam üldse käima ja pöörded kõiguvad ja sureb välja. Arvad, et mul laheneks asi pumbapea vahetusega?
Igaljuhul olen siit saanud juba palju kasulikku infot.
Tänud!!
BMW
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Leho »

pumbapea on see mis on pumba peal elektroonika osa. Sina vahetasid välja jaoturpea mis on mehaaniline osa. Hiinlakas pole siin mitte milleski süüdi. Pumbapea on paigast ära ja kütusekogu kas liiga rikas või liiga lahja. Kui liiga lahja siis auto täiesti jõuetu ja kui liiga rikas siis paks tahmapilv taga. Sinu kirjelduse järgi tundub et kütusekogus on liiga rikas. Ja see et ta sul tuningbox-iga tahmab rämedalt on tuningboxi viga :) Lisaks teravat häält võib see põhjustada et panid kõrgsurve pumba liiga mootori bloki poole. Ehk siis ei kasutanud spetsiaalset indikaator kella süüte õigeks ajastamiseks . Sa pead leidma tartu lähedalt inimese kes oskab kausutada bmw diagnostika programmi GT1.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

taurikazz kirjutas:Et sul oli siis ainult kävitus pikk? Mingit väljasuremisnalja polnud, et pöörded kõiguks jms?
Mul ei lähe soojalt enam üldse käima ja pöörded kõiguvad ja sureb välja. Arvad, et mul laheneks asi pumbapea vahetusega?
Igaljuhul olen siit saanud juba palju kasulikku infot.
Tänud!!
pöörded kõikusid ka, eriti kui mootor oli soe ja käima läks ka ainult vedades, Ma olen nüüd sõitnud hiina jaotur peaga viimaste päevade jooksul 500 km, kokku umb. 2000km ja mootori töö paranenud, käib rahulikumalt ja ilma terava hääleta, jõud on ka normaalne. ei kujuta ette millest see oli, kas see võis aidata kui aku juhe oli viimased 3 päeva maas iga öö.
Hiina jaoturpeal pole mingit häda, käib nüüd ilusti ja mis peamine käivitub soojalt ja külmalt ilusti ja samamoodi. mis ma veel tähele panin siis nüüd kui mootor tühikäigul siis ei ole enam teravat häält vaid muutub alles teravamaks 1500 pöörde juures, enne seda muutust polnud.
oleks vaja jah kedagi targemat kes arvutiga kõik üle vaataks.
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

Veel üks küsimus. Ma võtsin ühe vana jaoturpea otsast 8mm poldi või punni, mis seal plunseri otsas oli ja puurisin sellele augu sisse, ning tegin fikseeritava ja skaalaga varda sisse.
kui mootori esimene silinder on üleval surnud seisus, palju peab plunser selleks ajaks tõusnud olema

Lugesin et 524td oli see 1mm ja oletan et palju erinev see 25tds olla ka ei saa, aga ei tea kahjuks. kas sellisel mehaanilisel viisil oleks ka võimalik süüdet seada?
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tauri. »

Oota jaoturpea? See on pumba mehhaaniline osa? Sa pumba kaant ehk elektrilist osa ei vahetanud?
BMW
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

taurikazz kirjutas:Oota jaoturpea? See on pumba mehhaaniline osa? Sa pumba kaant ehk elektrilist osa ei vahetanud?
Vabandused. Mul terminid sassis. Mina vahetasin enda pumbal ära selle osa kust tulevad pihustitorud välja- jaoturpea. pumbakaan on sama, see suht töökindel., kui vahetama hakkad võin rakist laenata
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Danil523 »

aga kui pumbakaant liigutada- peaks ju saama mineku tagasi. Salongi poole nats ja mootori poole. Vajadusel natuke koputades keerata (vist päripäeva). (seda kõike muidugi micromeetri kaupa :!: )

või see ei mõjuta- üldse? Loogiliselt mõeldes peaks ikka saama kütte rikkamaks ning kütte kulu peaks olema ok.
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tauri. »

Ei hakka uut teemat tegema.
Mis arvate milles võib olla asi. Auto käivitub igas olekus hästi. Aga pole õiget minekut ja vahel just nagu hüppaks. Asi võib olla lihtsalt timmimises?
BMW
Tanel-525d
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2011 10:56 28
Kontakt:

Re: uue hiina pumbapeaga jõud kadunud ja küttekulu 15l 100km.

Postitus Postitas Tanel-525d »

pumbakaane liigutamine ei anna tulemust, diagnostikas selgus e õhulugeja õhtal. nüüd kadus võti ka veel ära, et läheb müüki auto varuosadeks, paberid jätan alles saksast uue toomiseks.
Parem kell 7 kodus kui kell 5 kabelis
Vasta