Müstiline ABS?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Ingvar
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 06.03.2003 20:12 46
Peamine sõiduk: G31 530d Xdrive,
Asukoht: Pärnu

Müstiline ABS?

Postitus Postitas Ingvar »

Mure järgnemine. Autoks 525 91a. Viisin auto parandusse, sest pidurdades pidurdas korralikult ainult esimene vasak pidur. Töökojas võeti pidurid lahti ja tuli välja, et esimesele paremale rattale on pime ette topitud, sest piduriõli üldse peale ei tule. Kogu auto kammiti läbi, aga pimedat ei leitudki. Helistasin siis auto üleeelmisele omanikule, kes on minu hea sõber ja tema väitis järgmist: Juba tema ajal olid pidurid sarnast jama teinud - et, kui ABS ei tööta, siis oli hakanud pidurdama ainult esimene vasak ratas ja ülejäänud pidurid tagant ära löönud. Asja oli uuesti korda saanud, kui puhastas ära piduriketta taga olevad ABS-i hambad. Ja et pimedat ei tohikski kuskil ees olla. Kas tõesti võib selline anomaalia autol olla? Ise ei tahaks hästi seda uskuda. Kuidas toimetab 525-l ABS ja kogu see süsteem? Auto hetkel veel remondis ja juhtmed kõigil koos. Ideid?
Ingvar
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 06.03.2003 20:12 46
Peamine sõiduk: G31 530d Xdrive,
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Ingvar »

Ei oska siis keegi midagi kosta? Nii palju ka siis veel täpsustuseks, et pidurdavad ikkagi kolm ratast ja esimesele paremale pidurile ei tule õli peale.
Ingvar
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 06.03.2003 20:12 46
Peamine sõiduk: G31 530d Xdrive,
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Ingvar »

Ise küsin, ise vastan. Äkki juhtub kellelgi sama asi, siis teadku, et viga oli ABS-i juhtplokis. Kusjuures huvitav oli, et ABS ise töötas, aga ainult parem esimene ratas ei pidurdanud.
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Ma kuulen küll esimest korda,kui abs rikkis siis pidurid peavad ikkagi töötama.
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Mu e28 535'l kaob ABS ~140km/h ära aga pidurid on ikka alles...
Vasta