K: Bmw Cabriode teema ? Ettepanek Moderaatoritele

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
cabrioboy88
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 27.10.2007 14:21 03

K: Bmw Cabriode teema ? Ettepanek Moderaatoritele

Postitus Postitas cabrioboy88 »

Teeks väikse uuringu, tahaks teada, kui palju cabriosi Bmw klubis üldse on ?
Välismaiseid foorumeid külastades, tekkis mõte, et ehk oleks võimalik "Tehnilise" teema alla teha ka "Cabrio" teema, milles saaks käsitleda just neid teemasid ja muresid, mis antud mudelile omased.
Tean, et paljud detailid on identsed kupee kere omadega ning üldjuhul ka probleemid, mis käsitlevad veermiku, mootoreid jms.
Cabrio'del on ka omad, spetsiifilised mured, põhiliselt siis katuse osas ;) Millega hooldada ? Kuidas katuse tagumist akent vahetada ? Kuidas katuse mootoreid sünkrooni ajada ? Kui katus jookseb viltu pele, mida teha ? Kuidas katust parandada ? Kust uut tellida ? Hardtop - milleks hea, kust saada, palju maksab ? Kui aku tühi, kuidas katust avada ning sulgeda, kui on tegemist elektrilise katusega ?
Välismaistes foorumites palju õpetusi, kuidas ja kas antud probleemi ise lahendada saab ;)
"Do it yourself" videod ;)

Cabriode teema võiks olla ühine, kõik mudelid koos (e30, e36,...).
Olen otsingut kasutanud ning pole põhimõtteliselt cabrio teemasid olemasgi, ja vaevalt, et tegu selles on, et neid lihtsalt pole.
Võtaks enda peale ka mõne teema tõlkimise jms.

Kui see teema mõnele moderaatorile silma jääb, ehk teeks sellel teemal tõsisemat juttu ;) Cabrio omanikud või ka teemast huvitatud, kes minu mõttega nõus, avaldage oma arvamus asjast ;)

Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

No kolmeste alla võib ju mingi katusehoolduse kleepsu teha vajadusel, enama jaoks ma põhjust ei näe. Ei ole neid teemasid nii palju ning ei näe ka väga pointi viiel eri moel lahterdada.
Tegelikkuses on siiski mured suhteliselt põlvkonnaspetsiifilised.
Muidu tuleks teha solidaarsusest ka touringumeestele oma alajaotus, kupeemeestele oma ... väga kirjuks läheb pilt.
Indrek
AndrusB
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 07.03.2007 17:44 45
Peamine sõiduk: E36 compact
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusB »

Tere
Minu lugupidamine
siinkohal sooviks mõne mõtte avaldada, kui lubate .
Tervitan igati mõtet luua avatavate katustega autode (cabriode)
jaoks oma rida, samuti nagu tekkis alles hiljuti 1 seeria rida.
Kuna mul mõlemad isendid olemas, siis tunnetasin eestkeelse info defitsiiti
ja vajadusel kolan webi avarustes.
Kui lühidalt cabriot (oman E36 94) iseloomustada, siis
võib lihtsalt öelda, et kõik peale katuse on analoogne cupe´ga
hoolduses ja ekspuatasioonis kerkivad esile kõik samad küsimused.
Katus (ed) - mul on kaks katust kõva ja pehme - pehme on keerulise
kinemaatikaga aga töökindel ning kõvkatus on tavaline plekist ja klaasiga
autokatus mille tõstan mina üksi ca 7 minutiga peale/maha.
Mõlemad katused on voodri ja tagaklaasi soojendusega.
Kõvakatusel on ka valgustus ja laekäepidemed.
Eelarvamused - vabalt saab kasutada pehmet katust aastaringselt
hoiduda tuleb rahe ja jääkaabitsa eest ( automaatpesula kogemus mul puudub). TALVEL EI OLE KÜLM.

Kui teil tekib küsimusi ,siis proovin vastata.

Andrus
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Ega neid Cabriosid siin vist palju ei ole ning kõik tehnilised küsimused postitatakse ikkagi kellegi teise Cabrio omaniku teemasse (nt. nagu see katusehoolduskogemus minu teemas oli). Kuid aga kellelgi oleks infot selle kohta mis ära/mahakäiva katusega seotud, loeksin seda meeleldi kuskilt eraldi teemast, kui kõikide teemasid ükshaaval läbi otsides. Samas saan aru ka moderaatoritest, liiga palju teemasid ei saa tekitada, on rohkem tööd ja rohkem "scrollimist". Kuna minuarust Eestis enamus BMW Cabrioid on küll kolmekad (Z-del on juba oma teema) siis võiks selle teha ka kolmekate alla. Aga teema algatajale julgen soovitada ka http://www.cabrio.pri.ee/ , võibolla leiad sealt ka vajalikku informatsiooni kui pole seal veel käinud.
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

no kolmekate alla kleepsu võiks teha- ma juba privas mitmetele cabrio omanikele infot jaganud ja ise kunagi seda Patriku käest ammutanud. Küsimused on enamasti ühed ja samad seega oleks asjal mõtet küll :!:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Vasta