Sidur

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Figol
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 03.06.2006 18:02 23

Sidur

Postitus Postitas Figol »

Kuidas käib siduri õhutamine???
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

selleks on sidurisilindri/kolvi juures õhutusnippel :D
see asub seal all käigukasti küljes :lol:
autoga kanali peale ;)
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

Nüüd ma panen raudselt puusse, aga kas see bemmil mitte nii lihtsalt ei käi, et valad paagi õli täis ja kukud sidurit pumpama, vahepeal kallad õli juurde, et alla "min" märgi ei langeks?
Kasutaja avatar
Heigo72
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 14.02.2004 21:00 44
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Heigo72 »

Endal värske kogemus, alt nippel lahti , paak õli täis ja kukud pealt siis survet andma.
Mina isiklikult panin vana korgi peale ,millele oli auk sisse tehtud ning vaikselt lasin kompressoriga surve takka. Tuleb jälgida vaid seda ,et õli paak tühjaks ei saaks.
5 minutit ja sidur oli õhutatud. :)
Otsin uut autot
6lirull
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 26.06.2009 17:43 16

Re: Sidur

Postitus Postitas 6lirull »

tekkis ka probleem siduriga (teine kast sai autole alla pandud koos seal küljes olnud töösilindriga). ühendasin siduri õlivooliku silindriga ära, valasin topsiku max piirini dot4-ja täis, pumpasin sidurit, algul tuli sealt õhku ning kohe varsti ka õli, pedaali põhjas hoides voolas ühtlase joana alt õli. natukene läks pedaal raskemaks ka. keerasin nipli kinni, pumpasin veel ja veel kuid rohkem raskemaks enam ei läinud, ikka käib väga kergelt (alla ei jää, lööb ikka tagasi). milles võib jama olla? kahjuks kopressorit pole, seega ülalpool pakutud varianti proovida ei saa..
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: Sidur

Postitus Postitas pikk66 »

Õhk on sees!! Ega yksi ei saagi õhutada (no saab, aga paras jama). Võta sõber appi, kes keerab nipli sel ajal kinni, kui ise siduripedaali all hoiad. Muidu tõmbad ju uuesti lahtisest niplist õhu sisse, kui pedaali lahti päästad.
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
Heigo72
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 14.02.2004 21:00 44
Asukoht: Viljandi

Re: Sidur

Postitus Postitas Heigo72 »

Kõige lihtsam, kuid õlut ja aega nõudev variant.
Avad õlle , keerad õhutus nipli lahti ja valad paagi õli täis .
Paned endale meeldiva tümpsu mängima ja hakkad rahulikult õlut limpsima.
(Hea oleks , kui grill ja sõbrad ka käepärast oleksid .)
Vaatad vahepeal õli taset, et õli liiga väheks ei jääks, vajadusel valad õli juurde ja rüüpad veel õlut .
Kui oled umbes 0,5 liitri jagu õli ja paar liitrit õlut läbi torustiku lasknud, peaks olema sidurist õhk kadunud.
Muidugi peale sellist õhutamist ei soovita sidurit proovima minna, kuna autost võibki järgi jääda õhutatud sidur . ;)
NB !! Olen proovinud ja asi toimis .
Otsin uut autot
6lirull
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 26.06.2009 17:43 16

Re: Sidur

Postitus Postitas 6lirull »

ma ei saa aru...jälle pool päeva läind ja tulemus null. valasin potsiku õli kaelani täis, vajus allapoole ja õhumullid tulid peale...valasin veel ja veel kuni enam polnud ruumi. pumpasin sidurit nagu segane, kuid endiselt sama teema. proovisin ka õhutusnippel lahti, pedaal alla, nippel kinni, pedaal lahti jne järjest, samuti mitte midagi.

võtsin lõpuks töösilindri küljest ära, et näha kas pulk üldse liigub - peaaegu mitte kordagi (kaks korda korraks natukene liikus). samas niplist voolab õli ilusti sujuvalt välja, kui lahti keerata ja pedaali vajutada.

kas töösilindris ei või probleem olla? pedaal on endiselt kerge, kuid õli jõuab ilusti silindrisse. ma ei tea enam, mida või kuidas proovida :?
tambets
Huviline
Postitusi: 578
Liitunud: 15.12.2006 01:56 17
Asukoht: Tallinn-Tartu-Võru

Re: Sidur

Postitus Postitas tambets »

6lirull kirjutas:pumpasin sidurit nagu segane, kuid endiselt sama teema. proovisin ka õhutusnippel lahti, pedaal alla, nippel kinni, pedaal lahti jne järjest, samuti mitte midagi.

kas töösilindris ei või probleem olla? pedaal on endiselt kerge, kuid õli jõuab ilusti silindrisse. ma ei tea enam, mida või kuidas proovida :?
Õhutamine:
1.Sõber pumpab paar korda pedaaliga ja jätab jala pedaalile.
2.Sina keerad nipli lahti, lased õli ja õhu segul väljuda. Keerad nipli kinni.
3.Nüüd võib alles sõber jala pedaalilit võtta ja jätkata punktist 1

Seda korrata seni, kuni tuleb ühtlase joana ainult vedelikku.

Tamps@siiamaani kõik pidurid ja sidurid õhutatud saanud...
Kasutaja avatar
entropiK
Huviline
Postitusi: 801
Liitunud: 07.12.2008 17:56 24
Asukoht: Tallinn Marja. GSM: 58171997

Re: Sidur

Postitus Postitas entropiK »

Tere, proovisin kah ülal toodud tehnikat nii õllega kui ilma, aga kasu pole nagu midagi. Isegi pedaali ei lükka ise üles, peab tõmbama. Kellelgi ideid on mis veel võib viga olla, mida kontrollida?
So much throb in the trunk got the CD player skippin
Kasutaja avatar
raitst
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.10.2009 23:34 50
Peamine sõiduk: BMW 530d
Kontakt:

Re: Sidur

Postitus Postitas raitst »

Selline vääga vääga loll küsimus sain alles bmw omanikuks ning tegelesin siduri vahetusega kuid probleem selles et kus sellele oli saab panna üldse mul ainult piduritele saab peale valada õli tegu on E36-ga vabandust tülitamast ;(
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Sidur

Postitus Postitas Volum »

Sidurile ei peagi õli valama.
Buumer Auto / 56826000
Kasutaja avatar
entropiK
Huviline
Postitusi: 801
Liitunud: 07.12.2008 17:56 24
Asukoht: Tallinn Marja. GSM: 58171997

Re: Sidur

Postitus Postitas entropiK »

Oleneb autost ju mõnel on ikka eraldi paak kah....
Kui sul ei ole siduri jaoks eraldi paaki siis ta kasutab piduritega sama õli. ;)
So much throb in the trunk got the CD player skippin
MargusRaska
Klubiliige
Postitusi: 2599
Liitunud: 25.12.2008 21:54 43
Peamine sõiduk: E39 530D
Telefon: 55966794
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: Sidur

Postitus Postitas MargusRaska »

entropiK kirjutas:Tere, proovisin kah ülal toodud tehnikat nii õllega kui ilma, aga kasu pole nagu midagi. Isegi pedaali ei lükka ise üles, peab tõmbama. Kellelgi ideid on mis veel võib viga olla, mida kontrollida?
mina ei saanud sellest jamast muidu lahti kui koukisin siduri peasilindri tagant lahti,tõmbasin kolvi välja ja valasin õli täis ning kokku tagasi.toimis.Ise olin loll,et asja kokku ladudes pedaali alla unustasin.
55966794/Margus Raska/ margusraska@gmail.com FB.
Vasta