2,5TDS mootoris klopib?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Taavet
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 14.03.2010 14:31 34

2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas Taavet »

Mootor käib tühikäigul normilt, õrnalt ainult kuulda tiksumist. siis kui natukene pöördeid anda siis hakkab totaalselt mootor kloppima, nagu peksaks kuvaldaga vastu rekka velge.
on kellelgi selle dislaga kogemusi? auto ise on 325 TDS 105kw , 1993, manuaal. Läbisõit 350k.
urks
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 29.05.2009 21:06 38
Peamine sõiduk: BMW f11 530D
Asukoht: Harjumaa, Rae vald

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas urks »

Kirjelduse järgi tundub küll, et kepsu(de) saaled omadega õhtal.Kas õlirõhk on normis -tuli ei vilgu ja pirn on terve?
Taavet
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 14.03.2010 14:31 34

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas Taavet »

Õlirõhu kohta ei oska kahjuks midagi öelda. Tuli töötab,aga ei vilgu kui mootor käib. Ja kui mootor käib,siis ta ei põle.
urks
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 29.05.2009 21:06 38
Peamine sõiduk: BMW f11 530D
Asukoht: Harjumaa, Rae vald

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas urks »

ega selle veaga ei pruugigi alati õlituli põlema minna,ei tea ka täpselt kuidas kõlab kuvaldaga rekka velje tagumine.Aga eks keegi teadjam mees peaks peaks tulema ja oma kõrvaga üle kuulama.Tavaliselt ei taheta saalede viga uskuda kuna siis ees ju tõsisem remont(väntvõlli lihvimine + uued saaled)
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1743
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas Mart_L »

Sõbral oli hiljuti sama hääl, hiljem selgus, et eest rihmaratas katki (see kummist leevendi osa) :idea: Sellega sul kõik OK :?:
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Taavet
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 14.03.2010 14:31 34

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas Taavet »

Nii sai nüüd veits aju tööle panud ja mootorit veits näpitud. Tuli välja see,et kloppimist tekitab ventika poolt esimene pihusti. Järeldan seda sellest,et kui ma pihusti lahti veits keerasin ja gaasi andsin enam kloppimist polnud,muidugi ei pruugi viga olla pihustis,aga nüüd proovin teist pihustit. Muidugi mõeldes seda,et kui pihusti lahti keerata jääb esimeses silindris surve madalamaks ja võib ka väga vabalt mingi asi sealt pihusti altpoolt kloppimist(kepsusõrm jne..) tekitada. Aga elame ja näeme.
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas Renku »

mul lõppes kunagi taoline keis e30'l mootori vahetusega aga loodame parimat..
=||= 0000
Kasutaja avatar
volli777
Huviline
Postitusi: 424
Liitunud: 01.12.2007 15:28 19
Peamine sõiduk: E53 X5 3.0D
Asukoht: tartu

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas volli777 »

kui pihusti lahti keerata ja kloppimine (kõrvalhelid) kaob, siis tavalised vead on olnud, pihusti kuseb silindrisse ja kütus ei põle ära ja hakkab klõbistama, silindris on surveaste madal kas klapid sel juhul hõredad või silinder ise hõre ja ega mootor vett või muud jooki sisselaske kaudu pole saanud, kepsu väheke lühemaks teinud ja kütus ei plahvata.
BMW X5 E53 ja on BMW mootoriga Opel Omega
Taavet
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 14.03.2010 14:31 34

Re: 2,5TDS mootoris klopib?

Postitus Postitas Taavet »

Juhtus ime! Auto seisis mingi nädalakese garaažis ja ootas oma järjekorda. Läks siis onu teda teise garaaži viima ja ennäe imet,vajutas prooviks gaasi ja mootor ei klopi enam. Kõik käib nagu kellavärk. Et suhteliselt imelik,aga viga võis siis ikkagi pihustis olla. Ma lisasin veidikene 2-takti õli ka küttele lisaks ja eks see leotas pihusti lahti.
Aga tänud kõigile vea pakkujatele.

Tekkis veel selline küsimus ka,et mis õli te soovitaksite mootorisse panna. Mul on praegu mingi saast sees ja ma ei tea mis õligi. Et olekski vaja uus õli sisse panna.
Parimatega,Taavi!
Vasta