Sinine diisel

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Danil523 »

MUSTA suitsu ei viska> ei sinine ega vene, Väävilga küte :!: vähemalt minu käes olnud liikuritega oli nii. (kui musta tuleb- siis seda on nii valge, punase/sinise kui ka vene küttega)

Must suits- on mootoris õhu puudumine. Uurige turbot, õhukulumeetreid ning muid selliseid...
Kui musta viskab- Siis ei olegi vahet küttel- sest auto ei kasuta nagunii tehasest pandud ressursid.

Vene kütus on OK- maanteesõiduks ning mingil määral suvel. Kuna siis ei saa eriti arugi.

Samas on selline olukord - mis ei luba sõita UNO-X küttega, siis pole vaja midagi karta- isegi kõige suuremat väävlisisaldust. Kõik oleneb ikkagi võimalustest mida keegi meist omab.
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Randofer »

aga sininesega proovimine on raskem politsei ja toll on aina rohkem sinise luubi alla v6tnud.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
heiko325
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 29.03.2008 21:35 39
Peamine sõiduk: BMW 525D
Asukoht: Ida-Viru,Rakvere

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas heiko325 »

Ütleks sellepeale et igaüks tegelikult teab kuidas oma asju ajada,kes tahab see sõidab,kes mitte see ikka ei sõida ;)
E39 525D 2001
Kasutaja avatar
estliiga
Huviline
Postitusi: 241
Liitunud: 31.07.2008 19:20 34
Peamine sõiduk: Audi A8 4.2 tdi 276 kw
Asukoht: Pärnu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas estliiga »

Ise põletanud seda sinist kuskil pool tonni oma golf 1.6td ja väga hea küte, pole autol häda kedagi ja auto töötab siiani samamoodi nagu aasta tagasi kui sõitsin ainult valgega, nüüd uus massuudipress tds ja hakkab samamoodi sinist pressima. Sõber on oma TDS-ssiga ka sõitnud sinisega oma 5 aastat ja auto elab siiani!

Eelnevalt lugesin, et siin oli mingi teema selle õliga, et küte on segatud õliga(see oli mingi punase diisliga teema), diisel masinasse võib väidetavalt aegajalt 2T õli väheke sisse kallata nagu kasutada küttelisandina. Sõber proovis diisel autot panna käima ainult selle õli pealt ja auto töötas :D
BMW E39 touring 2.0d ja VW golf 2 GTD 51 kw
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas yllar21 »

m51 mootoriga sõidetakse ka 50% toiduõli suhtega, ainuke nõrk koht pidi olema paagipump, mis vajab uuema vastu vahetust. Pidi isegi veel erksam ja vaiksem olema :mrgreen:


estliiga kirjutas:Ise põletanud seda sinist kuskil pool tonni oma golf 1.6td ja väga hea küte, pole autol häda kedagi ja auto töötab siiani samamoodi nagu aasta tagasi kui sõitsin ainult valgega, nüüd uus massuudipress tds ja hakkab samamoodi sinist pressima. Sõber on oma TDS-ssiga ka sõitnud sinisega oma 5 aastat ja auto elab siiani!
Sinise kohta, nagu ka enne mitu korda mainitud, oleneb kui puhast kütust on saadud. Tegu peaks olema ikkagi tavalise värvitud diisliga. Seda, kas risk finantsiliselt ära tasub , otsustab igaüks ise. :)
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas iaanek »

Teema pealkirjaks sobiks paremini " Minu puhtsüdamlik ülestunnistus Maksu- ja Tolliametile"
..
Kasutaja avatar
kispun
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 03.12.2009 00:26 01

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas kispun »

Keegi vahele kah on jäänud tollile?
e34 525 tds T
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Tarmo_N »

hm.maksu ja tolliamet käigu jala.sõidavad oma toyota bussidega kah sinisega.endal olnud võimalus vaadata mis küte sinna bussi valatakse.ise purjetan igapäevaselt sinisega ja juba kolmas tds mis sinist õgib ja pole mingeid vigasid kuskil ilmnenud.milleks maksta EESTI :evil: riigile käivet kui saab ilma?kes tahab sõitku valgega ja mina purjetan ikkagi sinisega edasi.suvel kui baigiga ringi lasen maksan niikui nii aksiisi ja käibekat.käivet maksad küttepealt ja juppide pealt mida meie auklikud teed autoga teevad.maksad käivet või aksiisi ja pole vahet,teed ikkagi paremaks ei saa.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas leits »

ja kui paugu ära saad sinisega? Ütleme et oled veel juriidiline isik, nullib see sinu sinisega sõitimise hmm, l2himaks 10ks aastaks ?
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Tarmo_N »

ega keegi ei käsi ega palu sinisega sõita.kes tahab ja julgeb see sõidab.teema oli ju sellest kas sinine on solk või ei.minu kogemused näitavad et küte on hea ja kui saab odavamalt siis miks mitte.nõus et juriidilistel isikutel trahv 50kilo.see kas riskid on juba sinu rida.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Mihkel_O »

Tarmo_N kirjutas:hm.maksu ja tolliamet käigu jala.sõidavad oma toyota bussidega kah sinisega.endal olnud võimalus vaadata mis küte sinna bussi valatakse.
See, et üks ametnik sinise oma raha eest paaki valab ja valge asutuse kaardiga isiklikku autosse laseb, ei tähenda, et MTA sininsega ringi sõidab, eks!
Tarmo_N kirjutas:milleks maksta EESTI :evil: riigile käivet kui saab ilma?kes tahab sõitku valgega ja mina purjetan ikkagi sinisega edasi.suvel kui baigiga ringi lasen maksan niikui nii aksiisi ja käibekat.käivet maksad küttepealt ja juppide pealt mida meie auklikud teed autoga teevad.maksad käivet või aksiisi ja pole vahet,teed ikkagi paremaks ei saa.
Eks siis tuleb natuke edasi elada, vanemaks ja targemaks saada, kuni hakkad mõistma, miks on maksud ja miks on hea, kui inimesed neid maksavad. Mina ei tangiks sinist juba selle pärast, et tegu on vargusega. Ja kui ei meeldi EESTI :evil: riik, siis erinevalt meie eelmisest riigikorrast ei keela keegi mujale ja paremasse kohta kolida. Mina olen käinud siin ja seal ja Eesti on oma maksude ja riigipoolse toega elanikonnale ikka väga hea koht elamiseks.
Kasutaja avatar
estliiga
Huviline
Postitusi: 241
Liitunud: 31.07.2008 19:20 34
Peamine sõiduk: Audi A8 4.2 tdi 276 kw
Asukoht: Pärnu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas estliiga »

Kas keegi on saanud trahvi ka sinisega sõitmise eest, ja kui suured on trahvimäärad?
BMW E39 touring 2.0d ja VW golf 2 GTD 51 kw
karmo
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas karmo »

OT,aga keegi muidu diisliomanikest toiduõli ei ole proovinud põletada?
Paari aasta taguses Autobildis oli päris pikk test sel teemal..
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Mihkel_O »

Kle, toiduõli liiter on kallim kui diisel ju. Taastuvenergia muidugi :cool:
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas leits »

Lol... see oleks valus .. pannkoogi haisuga bmw .. saad samasse gruppi nende suurte bussidega ja varsti oled mingist pumbast ilma ka:D
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Leopold661 »

sookoll kirjutas:
Tarmo_N kirjutas:hm.maksu ja tolliamet käigu jala.sõidavad oma toyota bussidega kah sinisega.endal olnud võimalus vaadata mis küte sinna bussi valatakse.
See, et üks ametnik sinise oma raha eest paaki valab ja valge asutuse kaardiga isiklikku autosse laseb, ei tähenda, et MTA sininsega ringi sõidab, eks!
Tarmo_N kirjutas:milleks maksta EESTI :evil: riigile käivet kui saab ilma?kes tahab sõitku valgega ja mina purjetan ikkagi sinisega edasi.suvel kui baigiga ringi lasen maksan niikui nii aksiisi ja käibekat.käivet maksad küttepealt ja juppide pealt mida meie auklikud teed autoga teevad.maksad käivet või aksiisi ja pole vahet,teed ikkagi paremaks ei saa.
Eks siis tuleb natuke edasi elada, vanemaks ja targemaks saada, kuni hakkad mõistma, miks on maksud ja miks on hea, kui inimesed neid maksavad. Mina ei tangiks sinist juba selle pärast, et tegu on vargusega. Ja kui ei meeldi EESTI :evil: riik, siis erinevalt meie eelmisest riigikorrast ei keela keegi mujale ja paremasse kohta kolida. Mina olen käinud siin ja seal ja Eesti on oma maksude ja riigipoolse toega elanikonnale ikka väga hea koht elamiseks.
Kui inimesele meeldib sinisega sõita,mis siis ikka? Las sõidab,sellepärast ei saa teda veel hukka mõitsa
samas onju,kuhu see aktsiis jne kõik läheb,teed on nii kehvad,üks auk ajab teist taga
selle kohapealt onju mõttetu riigile raha anda?
mina ei propageeri sinist aga eks see igaühe enda asi rohkem
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas TiitR »

Sinisest küll mööda, kuid tundub, et tänavu jääb palju-palju auke aukudeks, kuna lumekoristus neelab(s) sealt tükikese endale :?
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Maximaator »

Ei saa kohe ütlemata jätta. Võin kihla vedada et need kes selle sinisega sõidavad on kõige suuremad ulgujad ja virisejad s....de teede pärast. Aga nii kaugele ei küündi mõtlema et selle arvelt jääb ÄKKI mõni auk tees parandamata või midagi muud kasulikku tegemata :). Ise pole kunagi sinist sisse kallanud ja ei hakka kah kallama.
Peaks ütlema et suht kurb on lugeda et sellise mõtteviisiga(mida rohkem riiki hujjan seda parem mulle) autojuhte ikka nii palju on :( Aga see siis ainult minu arvamus asjast.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Leopold661 »

Maximaator kirjutas:Ei saa kohe ütlemata jätta. Võin kihla vedada et need kes selle sinisega sõidavad on kõige suuremad ulgujad ja virisejad s....de teede pärast. Aga nii kaugele ei küündi mõtlema et selle arvelt jääb ÄKKI mõni auk tees parandamata või midagi muud kasulikku tegemata :). Ise pole kunagi sinist sisse kallanud ja ei hakka kah kallama.
Peaks ütlema et suht kurb on lugeda et sellise mõtteviisiga(mida rohkem riiki hujjan seda parem mulle) autojuhte ikka nii palju on :( Aga see siis ainult minu arvamus asjast.
Vb sul endal polegi üldse autot ja ei tea mida remont tähendab?
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Maximaator »

Leopold661 kirjutas:
Maximaator kirjutas:Ei saa kohe ütlemata jätta. Võin kihla vedada et need kes selle sinisega sõidavad on kõige suuremad ulgujad ja virisejad s....de teede pärast. Aga nii kaugele ei küündi mõtlema et selle arvelt jääb ÄKKI mõni auk tees parandamata või midagi muud kasulikku tegemata :). Ise pole kunagi sinist sisse kallanud ja ei hakka kah kallama.
Peaks ütlema et suht kurb on lugeda et sellise mõtteviisiga(mida rohkem riiki hujjan seda parem mulle) autojuhte ikka nii palju on :( Aga see siis ainult minu arvamus asjast.
Vb sul endal polegi üldse autot ja ei tea mida remont tähendab?
Mis sa hoiad sinisega sõites remondi raha kokku või mis tahtsid sellega õelda ????????
Järelikult sõidad autoga mida sa ei jõua üleval pidada. Ei ole vaja üle oma võimete elada :)
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Leopold661 »

Maximaator kirjutas:
Leopold661 kirjutas:
Maximaator kirjutas:Ei saa kohe ütlemata jätta. Võin kihla vedada et need kes selle sinisega sõidavad on kõige suuremad ulgujad ja virisejad s....de teede pärast. Aga nii kaugele ei küündi mõtlema et selle arvelt jääb ÄKKI mõni auk tees parandamata või midagi muud kasulikku tegemata :). Ise pole kunagi sinist sisse kallanud ja ei hakka kah kallama.
Peaks ütlema et suht kurb on lugeda et sellise mõtteviisiga(mida rohkem riiki hujjan seda parem mulle) autojuhte ikka nii palju on :( Aga see siis ainult minu arvamus asjast.
Vb sul endal polegi üldse autot ja ei tea mida remont tähendab?
Mis sa hoiad sinisega sõites remondi raha kokku või mis tahtsid sellega õelda ????????
Järelikult sõidad autoga mida sa ei jõua üleval pidada. Ei ole vaja üle oma võimete elada :)
Pole ju sõnakestki maininud et sinisega sõidan,
lihtsalt ei meeldi sellised kes tänitavad ala "et sõidad sinisega ei maksa riigile makse jne"
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Maximaator »

Ega ma pole kedagi tänitanud :shock:
Et sinu arust on siis see jumala õige et riigile pole vaja makse maksta. Sellisel juhul pole õigust midagi ju nõuda kah või kuidas ?
Aga ega kellegagi vaielda ei taha, igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel ei miskit muud :cool: Peace maaan !!
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Leopold661 »

mõtlesin seda sellega et kui siin eelnevalt inimesed kirjutavad et keegi sõidab sinisega siis sellest veel maailma lõpp käes pole
aga jah,pole mõtet väga vaielda rohekm
Audi A6 3.0tdi
VeikoS
Klubiliige EKBK
Postitusi: 174
Liitunud: 04.10.2007 23:41 18
Asukoht: Tallinn

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas VeikoS »

.
Viimati muutis VeikoS, 31.05.2011 20:28 12, muudetud 1 kord kokku.
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas kaupo.k »

Soomes värvitakse punaseks,aga kui tihti kontrollivad seda ei oska öelda. Niisama lihtsalt seda osta ei saa.
Kasutaja avatar
tanel524td
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 02.05.2009 20:15 48
Peamine sõiduk: Volvo XC

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas tanel524td »

Soomes pidavat veoautode paake karjääride juures kontrollitama. Ise erimärgistatud diisliga ei sõida, kuid olen veendunud, et sinise kütuse kvaliteet on parem kui valgel. Olen enam kui kindel, et kuskil Eestimaa pinnal käib veel vaatides väävelhappega vaaritamine. Odavalt saadud SINIST kohe paaki ei kallaks, vaid laseks sel mõnda aega kanistrites settida. Punast kergkütteõli paaki ei valaks. Tuttavad , kes Venemaalt toodud diisli ja bensiiniga sõidavad, ütlevad, et neil pole probleeme esinenud. Valge tanklakütuse kvaliteediga rahul ma ei ole, seda eriti igasuguse EXTRA sodi poole pealt.
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Ron23 »

VeikoS kirjutas:Teab keegi kas mujal euroopas värvitakse diislit siniseks ja kas seda ka teedel niimoodi kontrollitakse nagu meil?
Mujal euroopas on see kütus jah punane. Kontroll toimib üldiselt nii, et kes võtab tanklas punase püstoli see naeratab tolli kaamerasse. Ja kui sa siis veel nii julge oled, et tangid auto paaki, siis enne veel kui tanklast minema saad on toll kohal. Hispaanias vähemalt on karistuseks 25000 euri trahv lisaks auto konfiskeerimine. Olen korra näinud kuidas poolaka vana MANi risu ära viidi. Tee peal üldiselt kontrolle ei tehta.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Leopold661 »

alternatiiv sinisele on vana õli-praegu tuttavad põletavad seda vana diisel sierraga
ja kui keegi tuttav töötab kusagil töökojas onju asi lihtne
kuigi jah,kogemus puudub mis juhtub kui seda uuemasse autosse panna
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas mastergut »

Leopold661 kirjutas:alternatiiv sinisele on vana õli-praegu tuttavad põletavad seda vana diisel sierraga
ja kui keegi tuttav töötab kusagil töökojas onju asi lihtne
kuigi jah,kogemus puudub mis juhtub kui seda uuemasse autosse panna
kuidas nad seda kasutatud õli kasutavad selles ?
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Leopold661 »

filtreerivad enne läbi ja nagu mina aru sain siis natuke diislit sekka,seda siis külmkäivituse jaoks
pole sellesse päris süvenenud aga igatahes nad nii sõidavad
pidi ainult õliga ka toimima
Audi A6 3.0tdi
Vasta