Teeme ise originaalmakile liiniväljundi (E39)

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Teeme ise originaalmakile liiniväljundi (E39)

Postitus Postitas hillarr »

tarvo525i kirjutas:kuidas sellisele makile väljundi saaks??? seest hoopis teistsugune
Üks variant on sellel makil signaal võtta maki vasakust äärest. Kõige lihtsam on kui otsid selliseid massiivsemaid kivisid (chippe), mis on ühendatud radika või metallkorpuse külge ja neil on tavaliselt märksa jämedamad jalad kui seda teistel chippidel on. Vaata selle pealt kood, otsi google'i kaudu selle pdf datasheet ja siis saad juba teada millised jalad on sisendid. Vot sinna ühendagi läbi kondensaatori oma signaaliväljund.

Kui kivi peal markeeringut pole, nagu sellel minu variandil juhtus olema, siis on vaja hakata näpuga järge ajama mööda skeemiplaati. Minule teadaolevalt on need bmw maki skeemiplaadid kahekihilised (rajad mõlemal plaadi välisküljel) ja on võimalik suurema vaevata tuvastada kuhu miski rada viib. Vaata millised toiteplokki lähevad, millised kõlaritesse lähevad ja nüüd keskendu üle jäävatele pinnidele, mis lähevad läbi kondesaatorite kuskile kaugemale teistesse väiksematesse chippidesse (tavaliselt plaadil peenemad rajad kui seda olid väljundi ja pinge omad). Vot sealt võtagi oma liiniväljund. Muidugi see eeldab, et oled enne mõne võimendi lahti võtnud ja vähekene ikka orienteerud kuidas pidi signaalid kulgevad.
Kasutaja avatar
KanQ
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 23.11.2004 22:47 02

Re: Teeme ise originaalmakile liiniväljundi (E39)

Postitus Postitas KanQ »

Tere

Nimelt mul tuli ka isu panna originaalmakile taha kaks võimendit, 1 kõlarite jaoks ja teine subwoofri.
Saan ma õigesti aru, et kõige parem on siis nii teha: Esimeste kõlarite jaoks tinutada rca väljund enne lõppvõimu külge, sinna vahele võimendi ja kõlarid võimu. Subwoofri jaoks aga panna tagakõlarite kaudu converter? Tagumised kõlarid jätaks ilma võimuta.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: Teeme ise originaalmakile liiniväljundi (E39)

Postitus Postitas enn1 »

Kui on juba raadiol on juba Line out tehtud, siis on mõistlik see võimendite juures kaheks jagada. Osadel võimenditel on ka Line out otsad, et saab ühest võimust teise signaali võtta.
Vasta