Kas BMW diisel või mitte

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
marior
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 17.09.2006 23:25 08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Kas BMW diisel või mitte

Postitus Postitas marior »

Tere.
Küsimus selline, et tahan osta diisel autot. Ise oleksin huvitatud BMW E39 tdsist. Samuti olen vaadanud volkswageni diidleid kuid kuidagi valju müraga tunduvad vörreldes bmwga. Samuti olen vaadanud audisi. Kas keegi oskaks soovitada millist neist valida. Tahaksin teada mis on E39 diisli plussid ja miinused või on teised margid diisli poolest paremad.
MPeace
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas BMW diisel või mitte

Postitus Postitas kimmo »

marior kirjutas:Tere.
Küsimus selline, et tahan osta diisel autot. Ise oleksin huvitatud BMW E39 tdsist. Samuti olen vaadanud volkswageni diidleid kuid kuidagi valju müraga tunduvad vörreldes bmwga. Samuti olen vaadanud audisi. Kas keegi oskaks soovitada millist neist valida. Tahaksin teada mis on E39 diisli plussid ja miinused või on teised margid diisli poolest paremad.
Mida sa diisli puhul tähtsaks pead? Mootorimüra või midagi muud? Ökonoomsust? Erksust?
marior
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 17.09.2006 23:25 08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Mida sa diisli puhul tähtsaks pead? Mootorimüra või midagi m

Postitus Postitas marior »

Oluline oleks ikka et oleks vähe müra ja oleks mugav. Samas ka vastupidav
MPeace
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Mida sa diisli puhul tähtsaks pead? Mootorimüra või mida

Postitus Postitas Raivo »

marior kirjutas:Oluline oleks ikka et oleks vähe müra ja oleks mugav. Samas ka vastupidav
Siis paraku peale BMW diisli suurt midagi valida polegi (need kuni 2003-2004a autod). :)
Proovi VW või Audiga sõita. See mootorihääl on ikka tapvalt karjuv. Loe AC-st nende audi mootorite kohta ka (110-132kw), isegi nemad ei kiida seda. Pidavat alatasa mingid probleemid olema.

Aga eks tingituna eesti diiselkütusest, esineb naftapressidel kindlasti rohkem vigasid võrreldes bensiiniga.
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: Mida sa diisli puhul tähtsaks pead? Mootorimüra või mida

Postitus Postitas kimmo »

Raivo kirjutas:Siis paraku peale BMW diisli suurt midagi valida polegi (need kuni 2003-2004a autod). :)
Proovi VW või Audiga sõita. See mootorihääl on ikka tapvalt karjuv. Loe AC-st nende audi mootorite kohta ka (110-132kw), isegi nemad ei kiida seda. Pidavat alatasa mingid probleemid olema.
Imelik, et Mercedes on nimekirjast välja jäänud. Vastupidav, mugav. Väljast küll häälekas kuid sisse seda niikuinii ei kuule. Mõningane uimasus on üks negatiivsetest külgedest kuid samas selle kompenseerib ökonoomsus.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Mida sa diisli puhul tähtsaks pead? Mootorimüra või mida

Postitus Postitas Raivo »

kimmo kirjutas:
Raivo kirjutas:Siis paraku peale BMW diisli suurt midagi valida polegi (need kuni 2003-2004a autod). :)
Proovi VW või Audiga sõita. See mootorihääl on ikka tapvalt karjuv. Loe AC-st nende audi mootorite kohta ka (110-132kw), isegi nemad ei kiida seda. Pidavat alatasa mingid probleemid olema.
Imelik, et Mercedes on nimekirjast välja jäänud. Vastupidav, mugav. Väljast küll häälekas kuid sisse seda niikuinii ei kuule. Mõningane uimasus on üks negatiivsetest külgedest kuid samas selle kompenseerib ökonoomsus.
Jah. Kuid siis pead kindlasti vähemalt Avangarde valima. Kuna mersu istmekatted oleks nagu 5a lastele mõeldes tehtud (ümmarguste ja roosade mummudega, roheliste sigrimigri jms :D ). Kuid nahksisuga ja korraliku varustusega väga mõnus. Kui ainult iga vasja sellisega vastu ei sõidaks. Ning kuulujutu tasemel ei kiideta kurvasilmse vastupidavust (vs 124 kerega mersu).

Aga tolle 2.7d-ga olen ise sõitnud, täitsa ok. Liigub talutavalt ja väga küttemaias ka ei ole.
Kasutaja avatar
ats87
Huviline
Postitusi: 1020
Liitunud: 11.07.2005 23:15 40
Peamine sõiduk: Subaru Forester '15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ats87 »

Ma olen ise sama küsimuse ees. Ei suuda otsustada kas bmw e39 525tds või vw passat 1.9td 81-96kw..
Olen nagu kuulnud, et see ei pidavat bmw'l just eriti vastupidav mootor olema. Aga kuna endal pole kogemusi, siis kuidas tegelikult lood on ?
BMW iseenesest välimuselt tükk maad ilusam, aga samas ei tahaks hakata ka mootori juppide sisse raha tampima.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Kui sa veidi ringi vaatad siis selgub, et toda 2.5tds (M51 vist?) mootorit pandi üsna mitmele mudelile. Nt E34, E36, E38, E39. Kola nendes alamfoorumites ringis, saad enam vähem adekvaatse pildi.
Võiks öelda, et oma aja kohta oli päris OK mootor (6 silindrit - mahedam ja sujuvam käik vs 4 silindrilise VW mootori kohta), OK väändega ning mitte väga lärmakas.
Kindlasti võtab liiter-kaks kütet rohkem kui VW 1.9 mootor, mida peetakse kah üldiselt hästi õnnestunuks. Eks tolle hääl ei ole nii hea kõrvale kuulata kui bemmi oma, kuid kui viimast senti veeretada, siis vast tasuks kaaluda. Aga eks VW-l ole omad hädad, sest nö tervikust moodustab mootor ju vaid ühe osa.
530d
Kasutaja avatar
ats87
Huviline
Postitusi: 1020
Liitunud: 11.07.2005 23:15 40
Peamine sõiduk: Subaru Forester '15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ats87 »

Raivo kirjutas:Kui sa veidi ringi vaatad siis selgub, et toda 2.5tds (M51 vist?) mootorit pandi üsna mitmele mudelile. Nt E34, E36, E38, E39. Kola nendes alamfoorumites ringis, saad enam vähem adekvaatse pildi.
Võiks öelda, et oma aja kohta oli päris OK mootor (6 silindrit - mahedam ja sujuvam käik vs 4 silindrilise VW mootori kohta), OK väändega ning mitte väga lärmakas.
Kindlasti võtab liiter-kaks kütet rohkem kui VW 1.9 mootor, mida peetakse kah üldiselt hästi õnnestunuks. Eks tolle hääl ei ole nii hea kõrvale kuulata kui bemmi oma, kuid kui viimast senti veeretada, siis vast tasuks kaaluda. Aga eks VW-l ole omad hädad, sest nö tervikust moodustab mootor ju vaid ühe osa.
Seda ma tean, et toda mootorit muudele bmw'dele ka pandud, minu teada isegi bmw 2.5td mootorid tuksusid omega peal mingi aeg, kui õieti mäletan.
Kasutaja avatar
524tda
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 23.01.2007 15:06 52

Postitus Postitas 524tda »

bmw diislile ikka vastast ei ole,sõites ei saa arugi et diisel on.ja vastupidvusest nii palju et kui korralikult hooldatud siis kuskil pool milli peavad vastu.
kuus silindrid ja 3 liitrit aga ikka jääb midagi puudu....
Eastsider
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 26.10.2005 14:53 02

Postitus Postitas Eastsider »

Kas soovitate 3,0 mootorit (135kw) või siis 2,5 mootorit (120kw)?
Algul sai otsitud neid 3,0 isendeid ainult kuid kui vaatama hakata, siis võimsuste vahe pole nii tohutu, et ilmtingimata peaks 3,0 ostma (ei osta autot kiirendamiseks). Ilmselt on ka kütusekulu väiksem sellel 2,5 liitrisel.

Missugune võiks üldse reaalne kütusekulu olla - kombinatsioon touring ja automaatkast?


http://www.cars.ee/detail.php?ct=04e5dddb0e97324946l6
mõtlen siis seda isendit.

Sai käidud vaatamas ja ka külmaga käima pandud, läks ilusti. Läbisõit peaks olema ka õige, kuna olemas on hooldusraamat ja müüja on hea tuttav. ning väitis, et tegemist on õige läbisõiduga. (muidugi kui just saksas keritud ei ole)
Vasta