Nõuandeid, mida X3 ostmisel jälgida?

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Rainer.K
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 09.12.2015 10:43 10

Nõuandeid, mida X3 ostmisel jälgida?

Postitus Postitas Rainer.K »

Ehk siis diagnoos on, et hakkas X3 meeldima ja ehk on sellise sõiduki omanikel miskeid tarkuseteri mida jälgida.
Kindlasti tahaks diislit ja manuaali sest eeldatavalt on manuaalkast murevaba?
Tore oleks 3,0 diisel aga seda manuaaliga leida on üsna keeruline aga 2,0 on rohkem valida ja kestab see mootor sellise üsna raske auto peal?
Mida võiks arvata näiteks sellest autost?
http://www.auto24.ee/used/2166636" onclick="window.open(this.href);return false;
Või näiteks sellest?
http://www.auto24.ee/used/2169645" onclick="window.open(this.href);return false;
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Nõuandeid, mida X3 ostmisel jälgida?

Postitus Postitas ttsys »

Maitse asi ja selle üle nõme vaidlust üles võtta. Austrias lambakasvatajatele näedsa meeldib. Ju siis hea sellega öösel oma sõpru kallakutel taga ajada. Selle auto idee ei ole linn ega maantee/kiirtee. See auto ei ole otseselt millekski mõeldud aga samas ei piira ka otseselt midagi ehk siis kiiresti sõita ei ole mõeldud ja veduriks vaatamata 4-sele ei sobi. Nii jäävadki lambad või veel mõni muu hobi. Mootor on muidugi sõiduki süda aga täiesti mõttetu arutelu diislite teemal, sest nagu öeldud maanteele see auto ei ole mõeldud nii, et milleks siis diisel(?) 2 liitrised diislid seal Austrias peamiselt ongi, sest no kuhu sellega seal lambaid taga ajades pikalt põrutada? ;)
Kui kaaskannatajate rada tahad seilata siis vaata sinna:
http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=438494" onclick="window.open(this.href);return false;
See muidugi enamalt USA keskne nii, et EU osas googelda X3 koduriigi Austria BMW klubi lehte ja saad hulganisti kaasa mõtlejaid. Olen sama meelt, et maitse üle ei vaielda. Edu!
Tiq80
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 23.11.2010 14:26 38
Peamine sõiduk: BMW 330e

Re: Nõuandeid, mida X3 ostmisel jälgida?

Postitus Postitas Tiq80 »

Mina olen enda masinaga väga rahul. Üsna töökindel masin. Enda masinat otsisin Eestist kuskil aasta ringis, meil ei ole müügil väga tihti piisava varustusega masinaid (el. istmed, navi, M-paket jne). Endal on 160 kW isend aga nüüd juba tahaks SD varianti. Alla 3 liitrist ei vaataks, minu arvates jäävad lahjaks sellele massile. Aastane kulu masinale on olnud kuskil 1500€ ja arvestades aastast läbisõitu mis on ~40000 siis ütleks, et on mõistlikud.
Aleksei_K
Klubiliige
Postitusi: 839
Liitunud: 10.02.2007 14:11 50
Peamine sõiduk: F20'LCI M140i xDrive
Asukoht: Turku

Re: Nõuandeid, mida X3 ostmisel jälgida?

Postitus Postitas Aleksei_K »

Austrias on populaarne ehk veel seetõttu, et E83 oligi toodetud Austrias, G-klassi Mersudega samas tehases.
Maanteel on väga tore sõita sellega, kuna vedrustus on suht jäik, seetõttu kurvilistel tedel samamoodi on lausa lust sõita. Lisaks tänu Servotronicule just maanteel rool on väga täpne ja just selline, mida BMW-st ootad. Linnas aga kerge, isiklikult mulle see ei meeldi, aga naine on väga rahul. Tänu xDrivele auto suudab sõita üsna probleemivabalt ka väljaspool normaalseid teid, youtubes on piisavalt videosid X3 võimekusest maastikul. Nii et erinevalt ttsys arvamusega ma ütleksin just see, et E83 on just väga mitmekülgne auto, mis sobib iga olukorrale.
Soovitan osta facelift mudeli, sellel salongi materjalid on kvaliteetsemad ja vedrustus on mõnevõrra pehmem. Lisaks lastehaigused on suures osas väljaravitud.
Mootorid: tuttaval oli 2.0d ja küll oli rahul sellega, kui just foorirallisid ei korralda siis see on piisav. Vanakooli M47 on piisavalt vastupidav ka.
Võimalikest probleemidest: soovitan vältida katuseluugiga autosid, need kipuvad lekkima kui äravoolukanalid on umbes (kirjutasin sellest kunagi oma auto teemas) ning 3.0 diislil eemaldada pöördsiibrid.
Terv. 4-aastase kogemusega E83 omanik
Vasta