Z3 tuulevõrk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Pille »

Kuna minu autol ei ole lisavarustuses tuulevõrku ning olen avastanud, et pika sõidu peal see kuklatuul muutub ilgelt tüütuks. Siis küsimus neile, kel on see tuulevõrk - kui suur on vahe sõidul (maanteel eelkõige) tuulevõrguga ja ilma? On siis ka tuulevaiksem?
Mõtlen tõsiselt selle tuulevõrgu soetamise peale, aga uurin enne kogemusi.


Teadjamad võiksid kommenteerida ka kas ja milline erinevus on erinevatel pakutavatel tuulevõrkudel. Näiteks tuulevõrk 1, tuulevõrk 2, tuulevõrk 3. Minul igatahes sai mõistis otsa. Rain530 juhendas mind selle infoni ka. See peaks siis olema päris originaalkuju, teised (vähemalt 1 ja 3) on mingi teise kujuga.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Muhv »

Tuulevõrk on väga asjaks teema. 14 kraadi, 110km/h maanteel - nos problemos! Ainus täiendus tuulevõrgule võiks veel olla korralik, ülestõstetava kraega nahkjakk.

Näiteks midagi siit:
http://www.heinzbauer.com/index.php?art ... navID=6456
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Pille »

Milline tuulevõrk sul on, Muhv? Neid on kõrgemaid ja on madalamaid (originaal).
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Muhv »

E36-l on valik väike. Kõige enam kiidetakse siiski originaali - selle ka ostsin.
Omaette tase on kui kiiresti see mustaks läheb. Hull mõelda, et ilma võrguta on kõik see sodi sul peas.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Pille »

Selge, aitäh, Muhv! Ma siis pean väheke oma rahakotiga aru ja tellin originaali. :)
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Pille »

Juba mitu päeva püüdsin Rain530 abiga E-bayst kätte saada tuulevõrke, paar päeva tagasi peetud 2 lahingut oksjonil lõppesid kaotusega. Püüdsime nii originaal kui ühte teist. Ei saanud kumbagi. Täna oli lõpp ühel originaalil, mille hind mu rahakotile siiski ei meeldinud ja selle peale pakkumisi ei pannud. Ja siis peagi lõppes ka üks teine mudel Z3-le. Sellele tegime pakkumised ja meie kõrgeim jäi kehtima. Meile jäi isegi pisut ruumi hingamiseks selle summani, mis me kokku leppisime, et on maksimum pakkumine.

Ja nüüd ongi üks tuulevõrk minu poole teel. Pidi tulema DHL-ga, seega peaks järgmisel nädalal kohale jõudma.

Suur tänu Rain530-le, kes kulutas selle hankimiseks päris mitu tundi kokku. :cool:

Eks kui võrk käes, siis muljetan kuidas on.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Henri. »

Kahtlemata hea ost - ilma on suuremad kiirused ikka suht ebamugavad/mürarikkad.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Pille »

Tuulevõrk on kohal ja paigaldatud kah. Müügikuulutuses oli kirjas, et paigaldamise saab hakkama "iga loll", aga nad ilmselt mõtlesid pärast installi igapäevast külge-maha paigaldust, sest installimiseks läks kaks õhtut. Kaasas polnud paigaldusjuhendit ja me Rainiga mõtlesime tükk aega süsteemi kuidas see kinnitub. Siis lammutasime plastikut istmete tagant ja süsteem oli enamvähem selge. Siis selgus, et kaasas pole vajalikke polte. Töö jäi pooleli.
Järgmisel päeval külastasin üht sõbra töökoda, kust sain vajalikud poldid ja tuulevõrk sai kinnitatud. Seejärel tekkis küsimus, et mis pidi see tuulevõrgu kalle peaks olema -netis pilte nii ja naapidi, aga loogika ütles, et kui panna kalle auto taha poole, siis ei lähe katus peale.
Seejärel avastasime, et need kinnitusaugud "seelikus", mis kinnitavad selle alumise serva auto külge, et see ei laperdaks, on eri kõrgusega ja üleüldse ei ulata kinnitusnagadeni. Ühel jääb 1 cm puudu, teisel 2,5 cm. Ööpäev mõtlemist, mul oli kolm varianti mida nendega teha. Plaanisin alustada lihtsaimast ehk kummiga need kinnitada (kumm august läbi, midagi augu ette stopperiks ja kummi teine ots ümber kinnitusnaga). Aga kontorist lahkudes haarasin kaasa mõned eri suurusega kirjaklambrid ja selgus, et need täitsa hoiavad kinni seda "seelikut" ning on suhteliselt nähtamatud kah. Nii siis jäigi.
Sel nädalavahetusel sõitsin Pärnusse ja tagasi ning selle kogemuse põhjal võib öelda, et hoolimata selle võrgu tegemise lohakusest (augud valel kõrgusel, polte pole kaasas ja ääreõmblused vildakad ja mitmekordselt üle tehtud - õnneks neid lähemalt uurimata ei näe) toimib see tuulevõrk suurepäraselt. Tõesti on kuklatuul vaibunud ja mõnus sõita :cool:
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5622
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas eero »

Mul ausalt öeldes ei tule kuklatuulest ühtegi nooti meelede. Olen ka z3ga kupatand ilma katuseta ringi mitu tuhet kilomeetrit niiet prillid ette päevitanud. Tõsi, sellise ilmaga, kui pole vaja hambad ristis lollakas irve näol olla, ega pole kõrvalt vaadates tragikoomiline vaadta. Sita ilmaga tasuks katus peal hoida ja pole mingit võrku vaja.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas ttsys »

https://www.youtube.com/watch?v=zHfEMM2O3t8

Eelistada originaali. Erinevus ei ole ainult hinnas ja mitu päeva saab seda paigaldada. ;)
Whuzzy
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 15.05.2020 15:42 59
Peamine sõiduk: BMW Z3 413DBZ

Re: Z3 tuulevõrk

Postitus Postitas Whuzzy »

Kuna mul endal ostes võret küljes polnud ja tegelt ei tahtnud ka võret vaid midagi mis paremini läbipaistaks aga sama efekti annaks siis sai UK'st selline asi tellitud https://www.justroadster.com/collection ... ars-tinted

Tulemusega nii funktionaalses kui ka välimuse poolest väga rahul. Kohale jõudis vist umbes nädalaga.

Whuzzy
Vasta