ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Postitus Postitas Ragnar »

Täna siis manööverdades läksid põlema ABS, piduri ja veojõukontrolli tuled. Sõitsin, jätsin seisma ja uuesti käivitades tuled ei süttinud. Olin kursis selle vahekasti hammaka probleemiga ja uuesti sõima minnes proovisin hästi sujuvalt kiirendada. Ikkagi kui kiirus tõusis üle 40 siis läksid need märguande tuled põlema.
Kõik oleks justkui selge aga siis kui hakkasin maja ette pöörama võttis kõva värina sisse ja kuulsin nagu ratta lohisemise häält. Mootor seisma ja uuesti käima siis ei värisenud aga tuled kohe põlesid. Pööramisel jälle värin. Proovisin otse sõita siis oli normaalne ja käiku vahetab ka. Pööramisel värises. Paar korda proovisin süüde sisse/välja siis käis põhja all mingi kolakas. Peale seda käivitades tuled kustus. 20kmh sõitsin koju tuled põlema ei läinud ja värisema ei hakanud.

Diagnosti lähen homme aga miks rattaid pooma hakkab? Kui vahekast servo ei tööta siis peaks ju 4vedu välja lülitatud olema. Kas oleks targem pistik lahti võtta üldse servo küljest, et ta ei saaks voolu?
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Re: ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Postitus Postitas Mulk »

Mul 2005.X5 3,0d. Täpselt samasugused symptomid olid.Ja see vahekasti ajami plastist hammasratas oli syydi. Keerasin teise asendisse ja töötab siiani.Uus ka igaksjuhuks sahtlis ootamas.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Re: ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Postitus Postitas Ragnar »

Kas see poomise asi või tunne nagu differ oleks kinni oli ka?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Re: ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Postitus Postitas Ragnar »

Diagnostika näitas transfer case servo motor errorit ja control unit errorit. Need võivad olla üksteisega seotud?
Lisaks tuli vahepeal veel ette ESP can connection vms. mida kustutada ei saanud aga peale paari käivitamist kadus ise ära.
Kõige imelikum aga on see, et tulesid enam põlema ei saanud. Sai proovitud kuiva asfalti peal kiirendada ja ka märja kruusa peal nii, et stabiilsus kontroll sekkus aga kõik paistis funktsioneerivat hoolimata veakoodidest.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Re: ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Postitus Postitas Ragnar »

Eile jõudis uus hammakas türgist kohale ja sai ära vahetatud. Aega läks 1,5h millest 0,5h raiskasin
hammasratta võllipealt kätte saamiseks. Selline tunne nagu pealmise stopper seibi all oleks veel üks olnud.
Vana nägi välja selline
http://www.upload.ee/image/3913196/cog.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuna välja võtmise hetkel oli kontaktis hea tööpind siis ma ei kujuta, ette et tööpiirkonna pööramine oleks aidanud. Mul ükspäev kõrises, teine päev oli vaikne ehk siis koguaeg ta pöörab ennast ise.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Re: ABS, 4x4 tuled + differ/kast?

Postitus Postitas Mulk »

Mul oli pisut rohkem neid hambaid närinud.
Vasta