e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ökosohver
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 16.07.2007 14:29 15
Peamine sõiduk: mitsubishi sigma
Asukoht: harjumaa

e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas ökosohver »

Tere foorumlased,uued ja endised, sai prouale soetatud e38 nagu pealkirjaski ning tahaks mõne asja kohta selgust saada.
1. Mootori õlitase oli peale ööpäevast seisu vardalt vaadatuna suht alla miinimumi kriipsu, kuigi varrast määris, millist õli ma sellele mootorile võiksin kartmatult lisada vältimaks probleeme, õlivahetuse pean nagunii tegema,arvestades selle mootori kurikuulsat õlipumba legendi.

2. Kas mootoriõli lõppedes või selle vähesusega seoses hoiatatakse ka juhti armatuuris mingi teate või tulukesega?

3. Eest vaadatuna radikast vasakul oli jahutusvedeliku kork, mille avanedes ma vedelikku küll ei näinud, millist värvi tosooli ma sinna lisada võin?

4.Kui antud mudelil puudub veojõukontrolli nupp või lüliti, siis kas sellisel juhul sellel autol polegi seda?

5.Päevatuledeks on antud eksemplaril miski xenoni gaaslahendus mis näitab suht ette maha, kas neid on võimalik käsitsi kaugemale keerata, sama küsimus ka täistulede kohta.?

6.Ning see reisiarvesti mida kuvatakse keskkonsooli selle 8 tollisel ekraanil, palju kui õigesti või valesti se atribuutika näitab?

7. Mis lugu nende bensupaakidega on?

Ette tänades, kuna masinaga hakkab liikuma naisterahvas siis tahaks , et pill oleks muretu ja sõidurõõm garanteeritud, niipalju kui sellega koju sai kulgetud ei oska ühtki halba sõna kosta,kohe kui paberimajandus korras uurin ka kõhu alla.

Ma loodan ,et ma väga totralt ei mõjunud sest mu viimane bmw omamine lõppes aastal 2007 ja peale seda olen ainult sigmaga teed mõõtnud.
...eks nunn läheb ikka kloostri tagasi...ja ega munk ka parem pole
Kasutaja avatar
Stroke
Huviline
Postitusi: 196
Liitunud: 27.08.2012 03:02 23
Peamine sõiduk: BMW e38

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas Stroke »

1. Kui õli on liiga vähe, siis peaks lööma spidomeetris ette "OIL SERVICE" (oleneb auto keelest) saksakeeles võib-olla midagi muud. Tasuks otsida üles kuskilt viimase õlivahetuse kleeps, tavaliselt on see kas õhulugeja või uksepiida peal. Kui kuskilt ei leia, siis soovitaks sisse panna 5W40 täissünt õli. Mul oli enda 740i ga sama lugu ja jälgida seda paari päeva jooksul. (juhul kui õlivahetust ei ole plaanis teha)

2. Kui õli on liiga vähe, siis peaks lööma spidomeetris ette "OIL SERVICE" (oleneb auto keelest) saksakeeles võib-olla midagi muud

3. Tosooli saad kindlaks teha nii, et kui peaks olema paagi põhjas mingi tilk, siis imed näiteks kõrre otsaga natuke kõrre sisse ja lased millegi valge peale (laud vms) ja on kohe näha, mis värvi ta on, tavalise paberi sisse lastes ei saa värvist aru.

4. Kui kliimapaneeli all veojõukontrolli nuppu ei ole, siis järelikult ei ole sellel autol seda jah. Võin eksida.

5. Tulede kohapealt niipalju, et kapoti alt saad sa tõesti reguleerida kahte kruvi keerates. Üks keerab paremale ja vasakule ning teine üles ja alla.

6. Täiesti sinisilmselt ei tasu seda kompuutrit uskuda, valetab ikka midagi, kui palju, seda ma ei oska öelda.

7. Mis täpsemalt mõtled selle all? Tal on paak kahe poolne, ehk ühte paagipoolde tangid kütust, millest omakorda pumbatakse teise paagipoolde kütust.
Kasutaja avatar
ökosohver
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 16.07.2007 14:29 15
Peamine sõiduk: mitsubishi sigma
Asukoht: harjumaa

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas ökosohver »

Tänud, oil service kirja lõi küll ette kui võtme süüteasendisse keerasin, paagi osas räägiti mulle sellist juttu, et väidetav tüüpviga pidavat paagil likvideeritud olema, hakkasin isekeskis oletama äkitse põhi paagil siis nii meeletult ussitab või muu selline ajaga seotud vananemine.

Küsiksin ka sellise asja ära , et kas neil masinatel näiteks aku vahetusega seoses mingit elektroonika või elektrihäireid ei teki? nt signa , immo, jne? Millega peaksin arvestama?
...eks nunn läheb ikka kloostri tagasi...ja ega munk ka parem pole
Kasutaja avatar
Hiis
Huviline
Postitusi: 1319
Liitunud: 22.08.2004 15:00 12
Peamine sõiduk: Bmw F02 730 ld
Asukoht: Tallinn

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas Hiis »

1.Castroli pool synti v6ib ikka lisada kui sul varsti nagunii 6li vahetus ees poole ju m6tet siis n'adala peale ka t'aisynti panna.Kuidas soovid v6id lisada ka t'ais synti.
2.6litaseme andur t'aitsa olemas aga kas ei olnud niipalju alla normi v6i see surnud,, see on karterip6hja kyljes v6i siis yhendusega miskit viga.
3.Ma valaks küll rohelist aga kui seal sees punane siis see ei ole hea kui need segunevad .Raadikast saaks allt ju mingi tilga ikka v'alja lasta et v'arv teada saad v6i siis vahetaksin kogu jahutusvedeliku v'alja ,pagan teab kaua see seal ses p'oorelnud on.
4.Asc peaks nuppul olema .Uuematel mingi mu t'ahis.
5.Aasta arvu j'argi vaadates ehk on isepaigaltatud xenon tuledaga ei pruugi olla .Xenonil on autom reg.K6rvalistuja poolse esimese ratta juures on k6rguse reg.selle hoovastik ehk katki v6i midagi .Auto k'aivitudes peaks need ise 6igese kohta t6usma autm.
6 kylaltki t6etruu oleneb mida silmas pead sealt .On ka olemas varjatud meny mis on t'apsem ja saab seada sealt ka seda teist t'apsemaks m6nda asja.
Mis lugu sele bena paagi ka siis on tilgub we? Kui katki siis kasutaja Kala taastab neid v6i saad uue tastatud osta .
Vin koodi viimase 7 nr ja saad oma lisad teada siis n'aha kas tehase tuled v6i ise aretatud need xenonid.
]Datsun 120>E30 318i>E30 320i>E30 325i>E34 525I>E34 fl525i>.E-38 725tds>E-65 730D faclift.
Kasutusel ☺F02 730 ld , E-30 325i M-technik 1, Tööloom Opel Omega Caravan 2,5td.
Kasutaja avatar
ökosohver
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 16.07.2007 14:29 15
Peamine sõiduk: mitsubishi sigma
Asukoht: harjumaa

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas ökosohver »

tänud kõigile...Ostsin castroli magnatec täissyndi ja jahutusvedeliku osas ei tabanud ma selle ujuki teemat kohe ära...aga tase on normis. Õhtul kaeb korra ka kõhu alt üle ja las proua siis elab uude kaarikusse sisse... Õlivahetuse teostaks tuleva nädal. Soovitusi kellelgi, kes hoolsalt õlivahetuse ja õlipumba üle vaataks? Tallinn või lähiümbrus? Kunagu sai valdekus käidud.
...eks nunn läheb ikka kloostri tagasi...ja ega munk ka parem pole
Kasutaja avatar
ökosohver
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 16.07.2007 14:29 15
Peamine sõiduk: mitsubishi sigma
Asukoht: harjumaa

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas ökosohver »

järgmine asi..ehk aitaks keegi sisse elada....kuna oletan,et antud isendil on mingi ise aretatud xenonid päevatuledes, kas oleks voimalik saada joonist voi pilti, et natuke valgust kaugemale kruvida, sest praegu nii täied kui ka päevad näitavad liialt ette...tänud.
...eks nunn läheb ikka kloostri tagasi...ja ega munk ka parem pole
Helar88
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 07.09.2011 10:17 03

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas Helar88 »

E38 puhul on tegu mugava ja hea autoga, küll sina ja kaasa rahule jääte.
Parandage, kui eksin aga oil service tähendab minumeelest, et õlivahetus intervall sai täis ja õli tasemega seal seost ei ole.
Õli tasemest teavitas mingi kiri küll aga täpselt ei mäleta. Ilmselt oli check oil level. Minu omal aga näitas seda kirja alles siis, kui varras täiesti kuiv ning viimasel ajal ei taha üldse näidata. Ilmselt minu auto kala aga soovitaks ikkagi varrast kontrollida aegajalt ja mitte ainult arvutile lootma jääda.
Kasutaja avatar
kaur211
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 03.11.2011 13:13 21
Peamine sõiduk: E38, 750i

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas kaur211 »

Seoses õlitulega tuli meelde sõbra juhtum, kui talle (ei olnud küll BMW aga ikkagi) öeldi, et küll õlituli põlema hakkab kui õli vähe. Kuid, võta näpust ennem tuli saale kolin kui õlituli põlema läks. Seega ei tasu oodata kuni too tuluke põlema läheb. Pigem ise aegajalt pilk peale visata vardale. Ei ole eriti keeruline ja aeganõudev protseduur.
Kasutaja avatar
ökosohver
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 16.07.2007 14:29 15
Peamine sõiduk: mitsubishi sigma
Asukoht: harjumaa

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas ökosohver »

äitàhh kõigile...ise ma muidu ikka kontollin üsna tihti taset... aga usun ,et kui proua sellega tihemini sõidab kui mina ,siis tuleb lihtsalt järelluuret teha. Õlivahetus intervall on kohe kindlasti täis ja tõenäoliselt kohe kui rattalaager saab vahetatud, muutub õli ka uueks koos filriga, kangesti on vaja ju õlipump yle kaeda.
...eks nunn läheb ikka kloostri tagasi...ja ega munk ka parem pole
Kasutaja avatar
Hiis
Huviline
Postitusi: 1319
Liitunud: 22.08.2004 15:00 12
Peamine sõiduk: Bmw F02 730 ld
Asukoht: Tallinn

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas Hiis »

ökosohver kirjutas:järgmine asi..ehk aitaks keegi sisse elada....kuna oletan,et antud isendil on mingi ise aretatud xenonid päevatuledes, kas oleks voimalik saada joonist voi pilti, et natuke valgust kaugemale kruvida, sest praegu nii täied kui ka päevad näitavad liialt ette...tänud.
Ma nüüd v6in valesti ka m'aletada aga seal tulede peal peaks olema selline hammasratta sarnane asjandus minu teada sellest saab meh neid liigutada. ;)
]Datsun 120>E30 318i>E30 320i>E30 325i>E34 525I>E34 fl525i>.E-38 725tds>E-65 730D faclift.
Kasutusel ☺F02 730 ld , E-30 325i M-technik 1, Tööloom Opel Omega Caravan 2,5td.
Kasutaja avatar
ökosohver
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 16.07.2007 14:29 15
Peamine sõiduk: mitsubishi sigma
Asukoht: harjumaa

Re: e38 730i v8 160 kw,95 Üldist

Postitus Postitas ökosohver »

tänud...leidsin ja kruttisin...üllatus oli suur kui märkasin,et samast rattast muutub ka kaugtulede kaugus...kahjuks on tuled ise vist mingi aftermarket kraamn kuna sillas on andurid olemad aga tyi.led elektriliselt ei toim
...eks nunn läheb ikka kloostri tagasi...ja ega munk ka parem pole
Vasta