Auto vahetus 730 vastu.Kas nii ongi?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ergo730 kirjutas:...kompuuter näitab keskmiseks 17,9 L/100 km.
Kompuutri järgi laseb sõita veel 60 km....tegelikuks keskmiseks 19 + mida arvad ? :P
Vii oma kompusse parandustegur sisse, siis hakkab ka õigeid numbreid näitama. Peidetud funktsioon nr. 20 on selleks.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

priitv8 kirjutas:
Ergo730 kirjutas:...kompuuter näitab keskmiseks 17,9 L/100 km.
Kompuutri järgi laseb sõita veel 60 km....tegelikuks keskmiseks 19 + mida arvad ? :P
Vii oma kompusse parandustegur sisse, siis hakkab ka õigeid numbreid näitama. Peidetud funktsioon nr. 20 on selleks.
Äkki sa Priit viitsid räägida sellest lähemalt :)
V8
Elmut
Huviline
Postitusi: 200
Liitunud: 09.04.2007 16:28 39

Postitus Postitas Elmut »

Hmm.kuni 5000 hooldusele? Naljamees oled? Kui korralikult sõita siis mis seal ikka nii hullult kulub?
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Elmut kirjutas:Hmm.kuni 5000 hooldusele? Naljamees oled? Kui korralikult sõita siis mis seal ikka nii hullult kulub?
See oleneb sellest, mis seisukorras auto sa ostad, kus sa remondid ja mis kvaliteediga varuosasid kasutad.
Näiteks ainuüksi tavalised amordid kõige odavamas kohas maksavad 5000.- 4 tükki.
Olenevalt auto seisukorrast võiks remondi peale minna pärast auto ostu 0 kuni miks ka mitte 20000 ja seejärel aastas vähemalt 5000 krooni.
Mina pole odavamalt nii vana autoga veel hakkama saanud.

NB! Suurte mootorite juures on üks huvitav nüanss.
Nimelt ei olene kütusekulu enam nii oluliselt käigukastist.
Iseasi, kas 3,0 R6 on juba piisavalt suur mootor selle väite kinnituseks.
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

parbmw- kirjutas:
priitv8 kirjutas:
Ergo730 kirjutas:...kompuuter näitab keskmiseks 17,9 L/100 km.
Kompuutri järgi laseb sõita veel 60 km....tegelikuks keskmiseks 19 + mida arvad ? :P
Vii oma kompusse parandustegur sisse, siis hakkab ka õigeid numbreid näitama. Peidetud funktsioon nr. 20 on selleks.
Äkki sa Priit viitsid räägida sellest lähemalt :)
Ei saa mina ka nendest koodide sisestamistele pihta....hea meelega paluks targematelt abi.
Elmut
Huviline
Postitusi: 200
Liitunud: 09.04.2007 16:28 39

Postitus Postitas Elmut »

Mnja,tuleb ikka ära vahetada autod vist;)
Kasutaja avatar
arnie
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 20.01.2005 20:35 07
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas arnie »

Elmut kirjutas:Hmm.kuni 5000 hooldusele? Naljamees oled? Kui korralikult sõita siis mis seal ikka nii hullult kulub?
Sa vist eriline optimist :lol: .
Kõik oleneb ju sellistest asjadest nagu: igapäevane kilometraaz, eesti teed, jalanumber+selle raskus kofitsient :D , kui korras on sinu jaoks korras (kas oled pedant või mitte).
Kui sa hoiad autot garaazis ja teed ainult pühapäiviti paar tiiru siis jah 5000 per kuu on liiast aga kui sa ikka kasutad seda igapäeva liikluses siis see summa ei olegi nii suur.

Autoomanikul on rohkem kulusi kui ainult bensiinitsekid.
E32 750i 220kW :)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

arnie kirjutas:
Elmut kirjutas:Hmm.kuni 5000 hooldusele? Naljamees oled? Kui korralikult sõita siis mis seal ikka nii hullult kulub?
Sa vist eriline optimist :lol: .
Kõik oleneb ju sellistest asjadest nagu: igapäevane kilometraaz, eesti teed, jalanumber+selle raskus kofitsient :D , kui korras on sinu jaoks korras (kas oled pedant või mitte).
Kui sa hoiad autot garaazis ja teed ainult pühapäiviti paar tiiru siis jah 5000 per kuu on liiast aga kui sa ikka kasutad seda igapäeva liikluses siis see summa ei olegi nii suur.

Autoomanikul on rohkem kulusi kui ainult bensiinitsekid.
kusjuures mul ei kulu küll 5000 kuus, pigem kuskil 5-7 tuhat iga 3-4 kuu tagant kus vahetan mingi pisityki ja ometigi sõidan oma autoga igajummalapäev.
Kasutaja avatar
arnie
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 20.01.2005 20:35 07
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas arnie »

toivoku kirjutas:
arnie kirjutas:
Elmut kirjutas:Hmm.kuni 5000 hooldusele? Naljamees oled? Kui korralikult sõita siis mis seal ikka nii hullult kulub?
Sa vist eriline optimist :lol: .
Kõik oleneb ju sellistest asjadest nagu: igapäevane kilometraaz, eesti teed, jalanumber+selle raskus kofitsient :D , kui korras on sinu jaoks korras (kas oled pedant või mitte).
Kui sa hoiad autot garaazis ja teed ainult pühapäiviti paar tiiru siis jah 5000 per kuu on liiast aga kui sa ikka kasutad seda igapäeva liikluses siis see summa ei olegi nii suur.

Autoomanikul on rohkem kulusi kui ainult bensiinitsekid.
kusjuures mul ei kulu küll 5000 kuus, pigem kuskil 5-7 tuhat iga 3-4 kuu tagant kus vahetan mingi pisityki ja ometigi sõidan oma autoga igajummalapäev.
Selle pärast märkisingi 1000-5000 sõltuvalt individuaalsest pedantsuse tasemest. Minulgi ei kulu 5000 aga iga üleliignegi "rubla" läheb loosi. See auto on nagu Tallinna linn mis kunagi valmis ei saa :lol:
E32 750i 220kW :)
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

kunagi (ca pool aastat tagasi) liikusin õhtuti 730i ga ja ühel päeval kui sain korda 525tds (e39) - sellest saadik olen käivitanud seda saatanat aint et kolvid poleks kinni kiilund... ühesõnaga minuarust mõttetu auto. e39 võtab ca 8-9 l sajale kui kohalt minna ratas suitsedes ja maanteel vabalt 6 sajale.... ei pea isegi end vaevama et võtaks vähem.. lihtsalt rohkem ei võta....

Muidu ikka 730i ON ÜLEKÕIGE DRIFTIMISE ALAL kuskil vaikses linnas :D , ükski tds ei saa nii teha kui vana pommikindel e32 730i ---


tahtsin öelda seda et ära osta endale igapäevaliikuriks seda hirmsat looma... ei ole mõtet pidada autot kus tööle minnes võtab vihmase ilmaga näiteks 17sajale... Aga driftimiseks ja öösiti kruiisimiseks on ta parim. Hea kombinatsioon on kui aias seisab 524/525tds ja e32. ma ei käsi kuid lihtsalt see on minu arvamus sellest asjas... JA SELLEGA ma arvan ON NÕUS KA PALJUD FOORUMLASED
tpratka
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 07.05.2007 12:08 43

Postitus Postitas tpratka »

:lol: Mis ajast seicmekas drifter on?
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

ei olegi drifter vaid temaga saab driftida ;)
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

Mina küll soovitan e32-te kui siis juba 735, kuna kere on ikka raske ja kütuse kulu on sama!!
Olen omanud kahte e34-ja ja ühte e36, e32 neidega ikka võrrelda ei sa-mugavus ja ruumikus!!
Pole see ramont midagi nii kallis, kui just mingit ronti ei sa- nagu mina sain.
Veemiku ja alusvankri varuosad sama kallid kui e34-jal, kuna ise just tegin silla remondi ja muu sinna kuuluva.

Osta e32 ära ja sõida veits siis näed, kui ei meeldi saad alati ju maha müüa ja e34 aseme osta!!
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Ergo730 kirjutas:
parbmw- kirjutas:
priitv8 kirjutas:Vii oma kompusse parandustegur sisse, siis hakkab ka õigeid numbreid näitama. Peidetud funktsioon nr. 20 on selleks.
Äkki sa Priit viitsid räägida sellest lähemalt :)
Ei saa mina ka nendest koodide sisestamistele pihta....hea meelega paluks targematelt abi.
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... hlight=obc
Ka UM peaks sind selle küsimusega aitama.
hotwing
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.10.2003 00:43 52

Postitus Postitas hotwing »

arnie kirjutas: Kui tahad seitsmest siis automaat on elementaarne.
Kui tahad seitsmest siis ära arvuta mitu liitrit sajale.
Kui tahad seitsmest siis arvesta igakuiste 1000-5000.- hooldustega
(autot vaja korras hoida)
Kui sa tahad vahetada viiest seitsmele kuna kütuse kulu on peaaegu sama (ära usu seda keskmist juttu 10l/100km), siis jää ikka viiese juurde.

Viies ja seitsmes on kaks täiesti erinevat autot ja nendel on kaks täiesti erinevat sihtgruppi, kui tahad vahetust siis pead arvestama kindlasti suuremate kuludega.

Kaalutle tõsiselt ennem kui kaubaks läheb.
Nõus nende seisukohtadega! Olen omanud 6 a tagasi E23 (3,2 mootoriga), praegu sõidan E38 730i-ga. Mõlemal on küttekulu olnud laias laastus 16-18/100 km linnasõidul. Maanteel võttis E23 rohkem tänu kolmekäigulisele :cool: automaatkastile (3. käik 1:1). E38 sõidab maanteel 90 km/h ca 9 l/100. 110-120 km/h 10 l/100.

Korrashoidmise pealt ei soovita eriti kokku hoida, sest muidu võid samahästi volga osta - saad ka suure auto, mis laguneb ja näeb sama pann välja. Minu põhieesmärgiks on ikka see, et kõik varustus mis peal on peab ka töötama. See 1000-5000 kuus on reaalne summa. Oleneb kuidas auto ostul joppab seisukorraga ja eelmise omanikuga. Mul oli korralik omanik, hoidis garaažis, remontis jne.
Sellegipoolest näit. parkimisandurid ei töötanud - remont 700 ja midagi peale koos sinnaläinud relee hinnaga. Karterituulutuse klapp koos vahetusega - 3000 ja midagi. Õli vahetasin - 8 liitrit (V8). Kütuseluugi kesklukk vahetasin - 665 kr jne. Kampaania korras sai mõned sillajupid vaetatud jne.
Ühesõnaga, nipet-näpet jooksvalt teed ära, mis vead tekkivad, saad mõistlikult hakkama. Aga p****kukkunud 7-sajast hakata elule putitama - siis saad selle rahaga osta juba kaks samasugust korralikku mis sinna läheb.
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

hotwing kirjutas: Karterituulutuse klapp koos vahetusega - 3000
kas see oli se membraan ve?

735i andmed kompu järgi ja ma kergejalaga

linn tuleb igatahes mul 14,5 - 15,9
maantee 8,2 - 9,2
keskime siis kompu järgi 60% linna 40% maantee 12,5l/100

kas sa tahad V8 või R6 te?

mugavusest ei hakka rääkima seda pole mõtet siin välja tuua, lipulaev ikkagist :D
hotwing
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.10.2003 00:43 52

Postitus Postitas hotwing »

Martin_S kirjutas:
kas see oli se membraan ve?
lmselt siis. See, mis on sisselaskekollektori tagaotsas, vastu salongi seina. Jupp ise maksab mingi 500.- vist, aga nad tegid diagnosti kõigepealt (pidi öösel väljas olema ja siis lükati külmalt sisse aparaadi külge), ja seejärel jamasid vahetamisega tükk aega.
735i andmed kompu järgi ja ma kergejalaga

linn tuleb igatahes mul 14,5 - 15,9
maantee 8,2 - 9,2
keskime siis kompu järgi 60% linna 40% maantee 12,5l/100
Olen tähele pannud, et see linnakulu sõltub suures osas sellest, et kui palju külmakäivitusi teed. Kui sõidad lühikesi otsi ainult siis tuleb kulu tunduvalt suurem. Liiklusolud ka mõjutavad muidugi.[/quote]
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

hotwing kirjutas:
Martin_S kirjutas:
kas see oli se membraan ve?
lmselt siis. See, mis on sisselaskekollektori tagaotsas, vastu salongi seina. Jupp ise maksab mingi 500.- vist, aga nad tegid diagnosti kõigepealt (pidi öösel väljas olema ja siis lükati külmalt sisse aparaadi külge), ja seejärel jamasid vahetamisega tükk aega.
3000.- on ikka veits ülehinnatud töö kuidagi :shock: aga nuh mida ma remonditöökodade hindadest tean 94% töödest teen ise ja see 1% on diagnost teine 5% on mingid muud tööd mida mul lihtsalt ei võimalda teha :P
Nii et sellisel juhul kui tegelikult ise teha juppide vahetus siis saab selle 7meka ülevalpidamise suht odavaks
muidugi reedel kui paak kuival siis panen paagi täis ja vaatan palju vurada saab.
hotwing kirjutas: Olen tähele pannud, et see linnakulu sõltub suures osas sellest, et kui palju külmakäivitusi teed. Kui sõidad lühikesi otsi ainult siis tuleb kulu tunduvalt suurem. Liiklusolud ka mõjutavad muidugi.
eks mul tegelt suht lühikesed otsad on tööle 7km ja sealt tagasi sama palju. aga seda olen märganud et töö temp jõuab kätte suht kiiresti...
eile vaatasin komput see näitas keskmist 11l/100 nii et igatahes pole üldse hullu midgai
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2401
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

enda auto näite varal võin öelda, et bensukulu on täiesti poh***. rohkem tuleb vaadata auto seisukorda ja eeldatavaid hoolduskulusid. minu jaoks hakkaks küttekulu määrama võibolla siis, kui sõita tuleb tõesti palju, a la 40000 aastas ja rohkem (siis tuleks kõne alla traktorimootor või väiksem auto - kolmekas vms).
mina ostsin heas korras hooldatud auto üsna kallilt ('95 530iA) ja ikkagi kui tahta auto ideaalsesse korda saada, pole mingit probleemi kulutada poole aasta jooksul 20k+ (korralised õlivahetused, veermikuremont jms nipet-näpet) + veel välise tilu-lilu ja mugavuse peale teist sama palju (veljed, muusika, tuled jne).. seitsmes seeria on veel kulukam..
loo moraal on see, et:
* kütet läheb suurel ja raskel bensukal PALJU (linn 15+, maantee 10+)
* remondiks on vaja varuda kas PALJU raha (kui ise ei tee) või PALJU aega ja natuke vähem raha (kui teed ise), muidu pead sõitma panniga millel üks häda ajab teist taga.
* mugavus maksab!
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Kas kisub jälle kütusekuluteemakskätteära...
Lihtne:
tuleb osta teine auto kõrvale. pole üldse poosetamise asi, vaid pigem emotsiooniliselt tasakaalustav. paned auto käima ja tead, et tartust tallinna maksab 160.- eeki.
samas kui tahad, veered oma 32-a välja.... :D
ja sama sõit maksab 285.- eeki, saad aru. millega sõidad.
osta omale E-32 :)
ei kahetse.
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Kütuse kulutamine on alati olnud teema omaette. Kui kurdetakse 7-mese janususe üle, siis vahest vaataks linnas ringi. Üsna palju on masinaid mis kulutavad julgelt 15 L/100km. Kui nimetame 7-mest ebapraktiliseks autoks, siis kõrvutaks seda näiteks meeste mänguasja Subaru-ga. Subaru-t on palju, samas samamoodi mõttetu auto. Raputab kui ****, kütust neelab kui 1,5 7-est, ülalpidamine (lagunemisel) kuldkirves, ostuhinnast rääkimata jne.
Pakuks siiski E32 oma olemusele vastavalt väga odav lõbu olema. Alates varuosast kuni tema suhteliselt lihtsalt teostava hoolduse ja remondini.
E32 ostetakse siiski väikse rahaga vanainimese sõidurõmu saamiseks ja selle soetaja teab tavaliselt, et ta ostab just seda autot ja ta ei kõigu muude markide või mudelite vahel.
Jagan täiesti siin teiste väljaöeldut-kui sa ei tea, et sa tahad E32-te, siis ära seda autot soeta. 7-sega ei käi kokku jutt praktilisusest ja nn normaalsusest. Kui sul raha jagub ja tahad olla ilus poiss, siis võta ikka juba E38 ;)
hotwing
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.10.2003 00:43 52

Postitus Postitas hotwing »

Genne kirjutas:Kas kisub jälle kütusekuluteemakskätteära...
Lihtne:
tuleb osta teine auto kõrvale. pole üldse poosetamise asi, vaid pigem emotsiooniliselt tasakaalustav. paned auto käima ja tead, et tartust tallinna maksab 160.- eeki.
samas kui tahad, veered oma 32-a välja.... :D
ja sama sõit maksab 285.- eeki, saad aru. millega sõidad.
osta omale E-32 :)
ei kahetse.
Mis ta "kisub"? Teema algataja juba algatas selle küttekulu teemana. :)
Selles mõttes küll, et kui sa oled ka üks neist inimestest kes tuttavat seitsmesega näevad, ja esimene küsimus on: "palju kütet võtab" vms. siis ei soovita tõesti osta seda autot. Parem otsi hea varustusega ja sobiva mootoriga viiene ja ei ole seegi si** auto!
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2401
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

Mis ta "kisub"? Teema algataja juba algatas selle küttekulu teemana. :)
Selles mõttes küll, et kui sa oled ka üks neist inimestest kes tuttavat seitsmesega näevad, ja esimene küsimus on: "palju kütet võtab" vms. siis ei soovita tõesti osta seda autot. Parem otsi hea varustusega ja sobiva mootoriga viiene ja ei ole seegi si** auto!
suurema mootoriga viiesed võtavad laias laastus samamoodi kütet..
kui sõidetakse palju ja küttekulu on probleem, siis pigem kolmene või diisel.
Kasutaja avatar
Renee_N
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 04.03.2006 17:58 10

Postitus Postitas Renee_N »

oli minulgi kunagi selline vana 7mene. 735, manuaal kastiga veel kusjuures ja kuidagi ei saanud seda kulu alla 15-16ne. eriti veel kui piitsa andsid siis oli koguaeg ees 35.5 vist või mis see maksimum kulu sai olla enam ei mäletagi. aga arvesta viiesega võrreldes on remont ikka tunduvalt kallim... edu igatahes :)
Vasta