Sinine diiselkütus....sõita või mitte????

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Suletud
Risto97
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 28.08.2006 18:43 53
Asukoht: Pärnu.

Sinine diiselkütus....sõita või mitte????

Postitus Postitas Risto97 »

Olen kuulnud igasuguseid jutte sellest....mõned kiidavad teised aga samas laidavad...järsku oskab keegi nõu anda.....tänan.....
R:S
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

sinine

Postitus Postitas UrMas.L »

See sinine kütus peaks meil müüdavatest kütetest kõige ohutum autodele olema (aga seda ei või sa oma sõidumasinasse valada). Oht dislale tuleb just sellest punaseks värvitud kütuse muutmisest "kollaseks". Seda tehakse ... seda ma ei või siia kirjutada, aga tulemus on selline, mis rikub diisliga töötavate masinate toitesüsteeme, seda ebapiisava määrimise omaduse süül.
Olen eelpool juba kirjutanud, et kasutage kahtlusel kahetaktilise õli diislisse segades ja sõitke, mis tahes värvi õliga. Diisel kütus on kõige paindlikum kütus, mida saab nn solkida, ilma, et mootor teile ekstreemsete helidega märku annaks. Bensiinil töötav mootor on tunduvalt häälekam, kui keegi seda millegi isevalmistatuga tööle sundida soovib.
Meeldivat eksperimenteerimist õlidega!
krss
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.08.2006 00:31 32
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas krss »

SEE teema juba suleti, kuna kellegi arvates on autoomanike lugupidamine oma auto ja lugupidamatus riigi vastu suurem patt kui kütusesolkijate lugupidamatus kogu Eesti autopargi vastu. Minu arvates mida rohkem sel teemal räägitakse, seda suurem avalik surve tekib ka kütusesolkimise lõpetamisele, sest kuni ei ole võimalik legaalsel teel osta normaalse kvaliteediga kütust, ei saa ka alternatiivide otsijaid üheselt hukka mõista. Oluline vastuargument (lisaks trahvile, mis on kasumiga võrreldes kindlasti liiga väike) on kindlasti see, et värvainete jäägid on näha süsteemi eri osades ja see välistab igasuguste toitesüsteemi sõlmede garantii (kogemused tutvusringkonnas nii pumba kui pihusti rikete korral). Ise ei kasuta, teistele ei soovita, aga mõistan väga hästi, miks paljud siiski kasutavad. Riik peaks tegelema põhjustega (solkimine), mitte tagajärgedega (autojuhtide trahvimine), aga nii on vist alati olnud, et suurvargad on lugupeetud tegelased ning korrakaitseorganid lõikavad profitit prügikalade püüdmisega
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Jälle. Selle sinise kasutamine sõiduautol on ebaseaduslik, ehk maksude maksmise eiramine. See võrdub VARGUSEGA! Ja ausalt öelda ei tahaks ma meie toredas foorumis lugeda sellisest jurast :?. Kui külastada korralikku tanklat, saab ka korralikku kütust. **** mees, kes ei jõua omale kütust osta, siis käigu jala!
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

ei minul pole sinise vastu midagi ja tean inimesi mitmeid kes sõidavadki ainutl sinisega ja nad on rahul, sõidab nagu tavaliselt, igaksjuhuks kallavad muidugi natukese kah seda õli sinna sisse aga rohkemat ei miskit, mina ise olen elus pidanud 2l sisse kallama,et tanklasse jõuaks ja rohkem enam ei ole kasutanud, ma lihtsalt ei julge panna seda oma autosse, olen statoili klient ja tangin peaaegu ainult sealt.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

SAAGE ARU ET SINISE KÜTTEGA SÕITA ON SEADUSEGA KEELATID JA OMA ERVAMUSED, KAS SEE ON PAREM VÕI MITTE, VÕITE OMALE HOIDA KUNA SELLEGA EI TOHI SÕITA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Muidex see teema on vales kohas!!!
Suletud