E65 Rehvirõhuandurid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Yello
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 10.12.2006 12:52 46

E65 Rehvirõhuandurid

Postitus Postitas Yello »

Tere,

Selline küsimus, et kas autodel on need rehvirõhuandurid muidu kõikidel samad või peaks E65 velgedele eraldi otsima ikka eraldi BMW-le mõeldud andurit? või sobib volksvage/audi oma ka? Eesmärk, et see ikka siis E65-l töötaks lõpuks :)
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: E65 Rehvirõhuandurid

Postitus Postitas Fred »

Tegelikult on 2 erinevat süsteemi, üks on TPM (Tire Pressure Monitor) ja teine FTM (Flat Tire Monitor). FTM töötab ABS pealt ja selle jaoks polegi ratastele andureid vaja. Ise nagu ei näegi sellel TPM-l mõtet, sest FTM ajab ka asja ära ja teinekord on ta lausa liiga tundlik. Resettimine käib läbi iDrive. Teiste markide andurite sobivuse kohta ei oska öelda kahjuks.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Yello
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 10.12.2006 12:52 46

Re: E65 Rehvirõhuandurid

Postitus Postitas Yello »

Hmm,

Ühesõnaga, minu E65-l on see Tyre pressure control. jah olen nõus, et süsteem piiripealselt tundlik :). Talveratastel on mul need rõhuandurid selle süsteemi tarbeks olemas ja kõik ok, töötab hästi. Suveratastel mul aga neid rõhuandureid pole. Seega ilmselt auto hakkab tüütut häirekella lööma iga kord auto käivitamisel.

Nüüd sellest ABS'i pealt töötavast süsteemist. Kas sa tahtsid öelda, et mul on võimalik iDrivest see Tyre pressue control süstem siis n.ö suveks lülitada hoopis selle Flat tyre monitor'i peale (ABS'i pealt töötav)? Et siis süsteem iga kord tüütut häirekella ei lööks?

Kui jah, mismoodi see käib?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E65 Rehvirõhuandurid

Postitus Postitas PeeterA »

Pigem need 2 süsteemi peaks üksteist välistama, s.t. tehas pole neid korraga ühele masinale paigaldanud.

See rehvirõhu anduritega süsteem (RDC)on palju tundlikum, fikseerides rehvirõhu languse igal ajahetkel k.a. seistes.
ABS andurite pealt toimiv RPA(tyre puncture warning ehk reifen-pannen-anzeige) toimib ainult liikumise pealt.

Osta parem need 4 puuduvat rõhuandurit suveratastele. Minu arust need andurid ei maksa mingit hingehinda(H2.ee kaudu mingi 13eur tk.), vähemalt E65 omanik peaks küll suutma neid osta :mrgreen:
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Yello
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 10.12.2006 12:52 46

Re: E65 Rehvirõhuandurid

Postitus Postitas Yello »

Ma panin varuosade ostmise alla kuulutuse, et ostan 4 rõhuandurit, keegi ei reageerinud :) hakkas juba tunduma, et mingi rariteetne kaup.

Inimene ikka eksib :)
Vaatan sinna h2.ee siis... :)

Tänud kõigile spetsialistidele!

P.S Peetrile - kulutada võib põhimõtteliselt lõpmatult, küsimus on alati mõistlikkuses (Y)

Oleks mosse, siis selliseid "probleeme" poleks!
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E65 Rehvirõhuandurid

Postitus Postitas PeeterA »

Kasutatud peast neid andureid ilmselt ei leiagi, sest need on tavaliselt velgede küljes. Pealegi ei tasu kasutatud andurit osta, sest selle patarei võib juba tühi või otsakorral olla. Patareid teatavasti anduril vahetada ei saa.
Uus andur peaks 4-5 aastat toimima.

Ma võin sul selle RDC süsteemi ka mitteaktiivseks kodeerida - siis on rahu igaveseks majas :D
tel. 51 949 859
Vasta