EDC Probleem....

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

EDC Probleem....

Postitus Postitas rehamees »

.... et, vana asi ei tööta. Autoks 750i, 1991a.
Süsteemis on kokku kolm andurit pluss rooli oma:
1. Front acceleration sensor
2. Steering angle sensor
3. Vertical acceleration sensor rear
4. Logitudinal accelration sensor
Mind huvitavad kaks viimast. Kumb on aku kõrval ja kumb asub pagaasnikus.
Asi selles, et aku kõrval oleva anduri juhtmed olid otsast ära mädanenud ja ei ole sugugi kindel, et õieti tagasi said pandud.
Pilt

Erinevaid öpetusi ja skeeme on leida, aga milline see on ja millises järjestuses on värvid, see tekitab segadust.
Pagaasnikus on see
Pilt
ja juhtajuks on see
Pilt
Plaan ikkagi asi korda saada ja nautida seda suurepärast lisa. Kahjuks ei ole lähiajal vöimalik kuidagi ka suurele maale autoga saada, et külastada mönd pädevat diagnostikut. Seega kes teab, andku märku. Völgu ei jää, Saarde sattudes esmase janu kustutan ära :)
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: EDC Probleem....

Postitus Postitas teet82 »

Kas selliseid skeeme oled uurinud, siit peaks kõik vastused saama:
http://www.e38.org/e32/e32_91_etm.pdf
Skeemil on kõik klemmid nummerdatud, peab siis ainult hoolega uurima, et kus need numbrid reaalselt asuvad auto küljes. Samuti on skeemil kõigil moodulitel oma tähistus ja lehe lõpus saab tähistuse järgi vaadata asukohta autos.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Re: EDC Probleem....

Postitus Postitas rehamees »

Vahi kuradit! Paistab et paigatud juhtmed on must/pun ja roh/punane vahetusse läinud. Esmapilgul.
Ma ei saa aru, kuidas ma seda skeemi vaadates ennem ei näinud???
Peab oma tagumendi aga garaazi vedama ja üle kontrollima.
Tänud ja üleval toodud pakkumine on jöus :)
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Re: EDC Probleem....

Postitus Postitas rehamees »

Lugu on nüüd selline, et olen siin paar päeva asjaga tegelenud ja eriti nagu polegi miskit.
Uurisin skeeme ja muid jutte, möötsin ära pinged ja kontrollisin köik andurid. Andurid vötsin maha, andsin 12 volti sisse, ja raputasin. Kui pinge muutus vahemikus 0-5 V siis on andur korras. Mul köik kolm olid korras. Samuti kontrollisin ära köik juhtmed. Välja arvatud roolianduri kontroll, mida ma ei oska teha, aga juhtmed on terved. Kontrollimata on veel ka amortide juhtmed.
Väärtused siis pistikutest:
Pilt

Kusjuures väga huvitav on see, et http://www.e38.org/e32/e32_92_etm.pdf väidab, et 26 pinnine pistik kus pin 23 on toide, mis peaks juhtima releed, aga mul pistikus pin 23 tühi, aga pinge siiski jöuab releesse?
Pilt
Tekkis selline küsimus asjameestele, et mitmel pool vihjatakse vöimalusele testida EDC juhtplokki.
Pilt
Kuidas ja millega sellist protseduuri läbi viia?

Muidugi on variant, et proovida teist aju. Väiteid mitmeid, et need löppevad ära. Enda oma kitkusin küll laiali, aga seest väga korras. Kondekad ei olnud punnis ega miskit. Kui kellelgi peaks seisma riiulis EDC III+ aju, siis oleksin väga huvitatud proovimast. Kui asi selles, siis ka ostmisest.

Vot! Kõik ideed on tõesti väga teretulnud.
Ahh jaaa, ülalpool toodud Teedu link on EDC III kohta. EDC III+ on juhtmestikult pisut teine. Aga tänud ikka :)
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Re: EDC Probleem....

Postitus Postitas rehamees »

Lihtsalt teadmiseks teistele huvilistele, et vahetasin aju ära ja asi töötab ideaalselt!
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
Vasta