e32 salongiradiaator

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
leed90
Huviline
Postitusi: 477
Liitunud: 18.09.2005 16:11 04
Asukoht: Tartu

e32 salongiradiaator

Postitus Postitas leed90 »

Tere.
On keegi teinud e32 salongiradiaatori vahetust? Saan aru et armatuur maha võtta. Siis kas sellel radikal on need kolm toru endal küljes kohe, mis lähevad kapoti alla? Või on need kolm toruotsa lihtsalt mingid ühenduse jaoks seal, st nende torude ja radika vahel on veel omakorda mingi ühenduskoht?
Mure nimelt selles et pidevalt on salongis sees siuke jahutusvedeliku auru hais ja vahel lööb ka kaasid korralikult uduseks.
Üks variant on see ka veel et juhul kui on salongiradika ja nende kolme toru ühenduskohal tihend väsinud, siis võib ju sealt ka lekkida.
Kust oleks kõige mõttekam uus osta ja mis hinnaklassis need radikad olla võivad?

Tänud ette.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: e32 salongiradiaator

Postitus Postitas teet82 »

Kunagi aastaid tagasi olen sama asja läbi elanud..
Piisas keskkonsooli eemaldamisest, seejärel kaas maha sellelt soojenduse kastilt..
Radika külge läksid need torud vist poltidega ja torude keskel oli veel üks ühenduskoht kummirõngastega. Minul lekkisid need ühenduskohad, sai ära puhastatud korralikult ja silikooniga kergelt kokku tehtud tihendid. Minul jäi pidama :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: e32 salongiradiaator

Postitus Postitas Peeter_S »

OT:
See aasta väga paljud vahetasid 2 x salongiradikat. Kõigepealt läks katkise asemele b-osa ja siis a-osa.
B-osa ei pidanud hästi toimivat (samas enda passatile virutasin mõned päevad tagasi just b-osa sisse ja ei kurda)...
Kasutaja avatar
Aimo
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 29.10.2005 10:21 16
Peamine sõiduk: G31
Asukoht: Tallinn

Re: e32 salongiradiaator

Postitus Postitas Aimo »

Minu autol oli ka salongimatt pikka aega märg ja klaasid pidevalt udused. Seal radiaatori ees on üks plastmassist toru, mis kipub lekkima. Toru ise paistis küll korralik, ei mingeid pragusid, aga surve all hakkas tilkuma. Kui toru tuleb vahetada(saab UM-st), siis ka uued tihendid panna. Minu auto olid kummitihendid juba plastmassiks muutunud. Vaata ka minu auto teemat, seal on juttu ja mõned pildid sellest.
Ehk oli abi.
Vasta