k: E34 rool

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

k: E34 rool

Postitus Postitas draggo »

Tundub nagu auto sõidaks kogu aeg tuulise ilmaga.
BMW peaks ju väga täpse ja hea juhitavusega olema (vähemalt E30 oli). Paistab nagu roolil on väike lõtk sees.
Mis seal ära võib olla väsinud?
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Üldiselt seal võib palju asju rolli mängida, kokkujooks, mõni rooliots, mõni sarniir, mis iganes kulunud sillaosa võib seal rolli mängida.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8276
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Selliste sümptomite juures vaataksin esimesena ülemiste õõtsade kummipuksid üle.
http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenan ... er_arm.htm
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

KRT Olen lasnud silla ja rooli üle vaadata. Sillad reguleerinud, kummid tasakaalustanud. Ikka sõidad ja pead pidevalt ka siledal teel sõidusuunda korrigeerima.
Kes teeks selle jama Tartus korda? :?
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

soovitan soojalt kontrollida üle ka tagasillatala suured puksid...paneb samuti auto suuremal kiirusel ujuma...
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Valdek kirjutas:soovitan soojalt kontrollida üle ka tagasillatala suured puksid...paneb samuti auto suuremal kiirusel ujuma...
Reedel vahetatud. :cool:
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Kui tõsiselt tasub sellisesse asja uskuda:
http://www.bmwe34.net/e34main/trouble/steeringplay.htm
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

mul kunagi e28 ujus ja siis oli viga rooli kardaanis millel oli lõtk sees.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Koleloom
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 23.01.2005 18:56 23
Peamine sõiduk: f07 GT 535dx 2014a.
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Koleloom »

Mina kuskilt kuulsin et üleval roolikatte alla pidi olema mingi suur mutter mis pidi ennast lahti kerima aeg-ajalt ,ja roolivarda ristis on lõtk sees mis tuleb ülevalt rooli juurest roolivõimu (vähemalt enda autol on need vead küll juures ja varsti plaanis rist välja vahetada )Ja kui päris aus olla siis suuremal kiirusel tõesti hakkab ujuma!!! :? :oops:
e38 730d 2000a
e61 525d 2004a müüdud
e38 740iL 4.4 96a müüdud
e30 325ix 86a
Peugeot 205 1,4 xs 87a
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Roolikarp läbi või liiga laiad kummid.
Suvekummid mul 225 ja peaaegu igal pool kiskus väiksematesgi rööbastes autot kõrvale. Talvekad on 195 ja ei kisu üldse.

Roolikarbi olen proovinud kah peale keerata aga mõõduka jõuga seda teges liikus see kruvi vast 1mm mitte rohkem. Kõvemini ei julgenud kah väänata.
GREEDY
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 06.11.2004 21:52 42
Asukoht: Järvamaa ja Fin

Postitus Postitas GREEDY »

karbil tuleb enne suurem mutikas lahti keerata ja siis tavalise kruvikaga peale keerata ,aga ettevaatust mitte liiale minna sest liiga palju keerates ei jõua te rooli enam keerata.katse eksitus meetod. :roll:
rooli katte all olev kontra ennast reeglina lahti ei kruti kui siis ikka inimjõul.
mis mõõtu kummid on?
ega kindlat reeglit ei olegi sellise ujumise kohta auto jupid on moraalselt aegunud.
kui korda saad eks siis täiusta nimekirja.
jõudu tööle. :cool:
Ma ei ole eksind,ma lihtsalt ei tea kuhu minna.
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Kui puksid ja šarniirid korras ja sild regullitud ja selgub et ka karbis pole viga siis julgeks arvata ka et laia kummi süü,aga kui kumm pole hirm lai,siis endal oli korra juhus kui auto nagu ka ujus pika vea otsimise peale avastasin et tagumised amordid olid läbi vedru oli üsna kõva ega muidu aru saanud kui maanteel suurema kiirusega sõites hakkas auto ujuma.
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

Mul oli täpipealt samasgune probleem e30-ga(olin nagu kamaži roolis) pidev töö oli rooliga. Viga oli rooligardaani alumine rist oli no jumala p*rses...konkreetselt...vahetasin ära ja auto nagu miška :D
56 328 438
Olts
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 28.06.2004 11:38 30
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Postitus Postitas Olts »

Kui sul sillad ja rool on üle vaadatud siis ei teagi kus viga võiks olla. Talvel ei tohiks keegi üle mõistuse laiade rehvidega ka liigelda. Kus ja kuidas see sildade ja rooli kontrollimine toimus, kas amordid ka ära kontrolliti? Ehk peaks mõnda teist teenindust proovima?
E 34 M50B25
53 840 111
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Täna läks teise teenindusse ülevaatusele. Eks näha mis seal siis õhtul öeldakse.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Käidud siis teises kohas teeninduses ja öeldi, et sild oli ikka täitsa vildakas. Sai nagu sirgeks. :)
Nüüd paneb täiega paremale poole kui rool lahti lasta. Homme tagasi sinna. Mees arvas, et tuleks proovida tagumisi kumme ette tõsta ja vastupidi.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

ciccero kirjutas:Viga oli rooligardaani alumine rist oli no jumala p*rses...
kas võiksid öelda milline siin see alumine rist on?
http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?P ... g=32&fg=30
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

sri ma mõtlesin seda vahejuppi mis roolilati kylge läheb ja selle rooli...eem tala vms. seal latipoolses otsas nagu liigend ja selle rist oli jummala läbi...ime et elus veel olen st et ära ei lagunenud.
56 328 438
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

kas nr. 11 seal esimesel skeemil?
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

siin võib vigu palju olla: esiteks võib olla tõesti läbi too rist mis asub roolivardal ennem roolikarpi kui läbi, hakkab kas kinni kiiluma (rool raske) kolisema ve kui väga väike lõtk siis hakkab ujuma omal oli, silmaga ei näind aga kätt peal hoides oli loks sees.(alumiiniumist kormuses on rist mis tegelikult ei ole vahetatav aga saab vahetada muide koos selle alumiiniumiga hakkab ka e28 oma ise panin sellise ja asi ok).Siis võivad läbi olla sarniirid mida sageli ei osata vaadata siis veel ülemiste õõtsade puksid mis on mõttekas ära vahetada. Ajapikku muutuvad pehkmeks ja auto ujub. omal on M5 omad mis on tugevamad tunduvalt ja saab peale <UM-i ainult Aavest,kallimad on kui tavalised aga on seda väärt.Siis suured tagasillapuksid püstised , mõjutavad väga palju sõitu ja ujumist.Siis jah siin ennist räägitud suur mutter mis asub salongis jalgade juures katte all.Tegelikult on seal nuut mida mööda liigub rool üles-alla ja ajapikku annab nuut järele ja hakkab loksuma siis tuleb seda mutrit koomale keerata ja lõtk kaob.(vanematel autodel on tavaliselt pandud rool sobivasse asendisse ja see mutter kõvasti kinni keeratud sellega rool enam ei liigu üles-alla ja ka lõtk kaob 100%)siis veel Pendelhoovapuks,keskmine roolivarras millel kulub tavaliselt ära ainult üks munakas mille otsa kinnitub roolikarbist tulev hoob.
Ja siis .... väga tähtis on kokkujooks mida ei osatagi tavaliselt teha tartu linnas ise olen pea igal pool käinud ja äkki ehk UM-i võiks minna. See et kirub rämedalt kas paremale ve vasakule on omane firmale Automaat ehk nüüd siis uue nimega CarStop seal on alati jutt et oh puhga vale ja nii ja naa ja nemad ainult teevad ja ka see rataste vahetuse jutt on nendele omane ise kui sinna lähen siis alati hakkab see juttt et kummid on sitad jne jne.bulls***t on see firma. aga kokkujooks on liigagi tähtis et auti ujuma hakkaks.Veel võib olla selline asi et kui kokkujooks õige ja mitmes kohas kinnitatud, et õige ning ikka sööb näiteks ühte ve teist kummi siis on väga sagedane , auto on löögi saanud löökaugust ja amordipüstak kõver see on tavaliselt nii vähe et ei saa kusagilt aru.omal on juhi poolne ilmselt kõver ja ootab kevadet millal ette võtan vahetuse, siis saan ka ise äkki korralikult mõlemad esimesed rehvid ühtlaselt siledaks sõidetud muidu garaazis vedeleb palju üksikuid rehve.seega edu ja kui ikka abi ei saa siis anna PS teada seal räägib edasi..

seni edu vea leidmisel!!!
Kasutaja avatar
ristot
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 14.10.2003 14:18 48

Postitus Postitas ristot »

Mul endalgi on olnud selline mure ja sai abi selle kontra mutri keeramisest kui liiga palju pingutad siis ei liigu enam rool sisse-välja! See ei ole raske töö ise ära teha.Katted maha(salongis) ja sealt ta paistabgi :mrgreen:
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Lasen siis homme korralikult meestel uurida. Paistab, et selliseid muresid paljudel. :cool:
crist
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 10.03.2003 16:47 09
Peamine sõiduk: E65 730d

Postitus Postitas crist »

Hmm, mul täpselt sama jama - kõik puksid, sarniirid, roolikarp, jms korras, esisild regullitud, aga ikka peab "roolima" maanteel sõites. Tartus lasin asja vaadata-teha Pauluse kiriku vastas mingis garaažis (Aivar) ja esisilla regullida Aardla tn 2 raudtee vahel (mingid 2 vana kooli meest seal 150 eeguga panevad silla paika) - kõik väidetavalt korras, aga ikka ujub... :-( Keegi ehk oskab soovitada, kes Tartus võiks sellist anomaaliat osata parandada? P.S. UM-s sai sügisel tehtud see 500 eegune auto korrasoleku test - sillaosa oli laitmatus korras (v.a. pendelhoova puks, mis sai koheselt vahetatud).
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Nüüd siis ka kummid ümber tõstetud. Ei midagi paremuse poole. :)
Asi juba naljakas.
Loodan, et alts20'ga saan kokkuleppele, et kunagi vaatame seda mutrit roolisambal.
Kas sinul, crist, on seda mutikat vaadatud?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Kui selles muttris viga siis peaks saama ka nii asja kontrollida kui
tõmmbad rooli kõige ülemisse asendisse. Siis peaks see ühendus olema
lõtkuvaba. Võhemalt mul on nii.
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

To: Nu
oli vist jah. mul oli sealt risti juurest selle alumin. korpuse kyljest tükid väljas ja risti otsast oli miski junn ka läind.
Aga kui sild ees korras ja lõtke pole siis ehk on taga mingi jama...puksid...laagrid. siss võib ka ju teoreetiliselt ujuda kui tagumistel õõtsadel vms on mingi puks sent surmale. njh ärge näkku lööge kuid ma arvan nii.
Ps: Põllu Khk garaašis laserpink ja seal saab ka suht soodsalt. töömehe nimi on ain...keda peab pisut masseerima ennem kui viicib midagi teha :D
56 328 438
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Nu kirjutas:Kui selles muttris viga siis peaks saama ka nii asja kontrollida kui
tõmmbad rooli kõige ülemisse asendisse. Siis peaks see ühendus olema
lõtkuvaba. Võhemalt mul on nii.
Proovisin. Ei olnud abi. :(
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Nüüd siis hakkas rool tegema imelikku häält. Keerates teeb häält nagu kulunud amort - sellist krägisevat. Ei oska täpsemalt kirjeldada. Seda aga mitte kogu aeg - tegi paar päeva sõidu alguses. Nüüd täna oli ilusti vait.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Nüüd siis jõutud asjaga nii kaugele, et esisild tehtud ideaalsesse korda. Lasin UMis teha veermiku kontrolli ja seal öeldud lõtkud likvideeritud. Sai ka uuesti sild reguleeritud.
Jamab ikka. Tuleb kogu aeg korrigeerida sõidusuunda.
Kas asi võib olla roolikarbis? Kas keegi on nii asjast jagu saanud?
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Postitus Postitas H_Margus »

99%-kindel,et viga roolikarbis.
kas UM-is seda välja ei selgitatud siis...?
Vasta