e39 525 tds mootoriõli valik?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ifff
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 19.11.2007 19:20 01
Asukoht: Tartu

e39 525 tds mootoriõli valik?

Postitus Postitas ifff »

Oskab keegi soovitada mõnda õli M51 mootorile. Oodatud ka hoiatused eriti viletsate õlide eest. Õlidel on olemas kvaliteediklassid. Kui vaadata kvaliteediklassi järgi, siis võib saada päris odavalt "sobiva" täissünt õli. On need kvaliteediklassid usaldusväärsed? Kas kallim õli on alati parem?Vabandused, kui siin on juba selline teema.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Põhimõtteliselt on olemas selline mammutteema http://foorum.bmwclub.infoweb.ee/viewtopic.php?t=3832 Aga ma sügavalt kahtlen kas sa sealt midagi kasuliku ka leiad. Mina ei leidnud. Kvaliteedi klass peaks õli omadused paika panema ning minu arust on seda jälgides üsna ohutu õli osta. Loomulikult kui sa ei lähe nii odavate õlide peale, et võiks võltsimist kahtlustada. Kindlasti hüppavad nüüd paar tüüpi välja ja hakkavad kiljuma, et Castrol on ainus ja õige kuna nii on ka BMW õli korgil kirjas. Puhas BS minu arust. Reklaami peale on nii palju raha magama pandud, et ülihea õli tootmiseks raha ei jäänudki. Kõik eelnev on puhtalt minu isiklik arvamus ja ei pretendeeri absoluutse tõe tiitlile.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
tarxwanted
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 03.03.2006 14:32 09
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tarxwanted »

Minu autot määrib Valvoline. Ei kurda.
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

mulle soovitati ja ma nt panin valvoline max life-i õli. :P
ifff
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 19.11.2007 19:20 01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ifff »

Mida arvata nt sellisest õlist?

Carlube Triple R 5W-40 Fullly Synthetic;
API SL, API CF, ASEA A3, B3, B4;
BMW LONGLIFE;
MB 229.3;
VW 502.00/505.00;
PORSCHE.

Kvaliteediklasside järgi oleks nagu hea õli. Võrreldav nt Valvoline SynPower MXL 0W-30, SynPower 0W-40, SynPower 5W-30.
Pärit Inglismaalt. Peaks ju sobima??? Ikkagi on hind tublisti odavam kui valvolinel. Kas asi on ainult nimes või...?
Vasta