E60 LCI tulede klaasieemaldus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sinisinine
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 23.11.2022 14:51 53
Peamine sõiduk: E60

E60 LCI tulede klaasieemaldus

Postitus Postitas Sinisinine »

Tere

Kas keegi on siin eemaldanud terves tükis tuledelt klaasi E60 2009 mudelil. Tal on need LCI tuled ja olen siin suhelnud retrofitlabiga pikemat aega ning nagu aru saan siis on see mingisuguse permasealiga kinni liimitud ja see niisama naljalt lahti ei tule. Olen ka suhelnud erinevate tulede taastajatega ning kõik tahavad ilma pikema jututa kohe vanema mudeli klaasi ette panna kuna selle omi pole OE jupina saadaval. Tähendab olen leidnud internetis kohti välismaal kes neid klaase küll müüvad aga hind on sinna 90 ja pluss euri. Kuna tegemist piisavalt vana autoga siis pigem ei kulutaks rohkem kui vaja tulede paremaks tegemiseks. Oleks ta siis projektikas vms aga tegemist ikkagi igapäeva autoga.

Miks küsin, on siis see, et tellisin retrofitlabist uue reflectori koos luubiga, jutu järgi peaks olemas 7+ korda parem kui originaal tuli ning nii palju kui tuttavatelt olen kuulnud siis see pigem on alahindamine tulemusele kui liigne lubadus. Tulesisiud koos kõige vajalike lisadega sain 250 euri kätte, või noh veel pole käes aga teel, kui kellelgi peaks huvi tekkima.

Nimelt siis hetkese info kohaselt ei saa ma neid vahetada ilma klaasi eemaldamiseta, tagant küll on paar kruvi mis teda peaks kohapeal hoidma ja üks kruvi lausa kadunud, ehk nagu oleks juba keegi enne mind seal neid lahti võtnud ja vahetanud kui ei näe küll varianti kuidas ta peaks sealt välja tulema ilma klaasi eemalduseta, lisaks on tal need cornering lights jms seal sees, ehk et mitte miskit ära lõhkuda siis igaljuhul tuleks klaas kätte saada.

Loogika ütleb, et atsetooniga peaks nagu lupsti lahti tulema kui seda sinna liimi vahele tilgutada aga samas ütleb targemate inimeste tarkus, et atsetoon vs plastmas ei ole ka kõige ilusam kooslus, kui peaks see sattuma natuke valedesse kohtadesse. Sain ka Butyl tule liimi kaasa koos tellimusega, ehk tagasi saab klaasi kergelt, pigem nüüd vaja natuke infot, et kuidas klaas ilma katki tegemata kätte saada, ehk on kellelgi kogemusi antud tuledega, või on keegi kogenum, kes selle vahetuse mul mõne raha eest aitab ära teha ?
TheDiegoMedia
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 08.05.2016 14:13 15
Peamine sõiduk: M550d
Asukoht: Tartu

Re: E60 LCI tulede klaasieemaldus

Postitus Postitas TheDiegoMedia »

Neil tuledel on juba niisama väga keeruline klaase kätte saada, tervena pigem võimatu. Isegi kui oleks võimalik, siis ei tundu loogilise sammuna.
Retrofitparts pakub ise täisteenust, hind on vastav selle töö keerukusega. Kui endal närve ja aega jagub, siis võib ise proovida.
E61 2.5d 04’, E70 3.0d 11’, F11 M550d 13’
Sinisinine
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 23.11.2022 14:51 53
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 LCI tulede klaasieemaldus

Postitus Postitas Sinisinine »

Atsetooniga saab selle klaasi seal pigem lihtsalt kätte aga muidugi risk on suur, üks vale liigutus ka katki ta ongi. Sp siit uuringi, et jah kui ütlete, et on mõni spetialist selle töö jaoks olemas meil siis pigem ei riski ja laseks teha mõnel osavamal.
Vasta