E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Postitus Postitas IvoMei »

Nii. Mure siis selline, e39 530d 2001 manuaal. Ühel hommikul hakkasin käivitama ja starter tegi kaks tiiru ja efekt nagu aku oleks tühi. Andsin täkku aga mittekui mingit plõksu. Nüüdseks on nii, et eelsüüte tuld ei näitaja kütusenäidik ega ka õlivahetus intervalli ei näita. Ainult akutuli, õlikann ja abs süttivad. Starteri asendisse keerates hakkab kliimavent tõõle ja numbrituled vilkuma. Massid ja ühendused olen üle käinud, aku on täis, uut süüteluku põhja proovitud. Kaitsmed korras. Kaasaarvatud kunde jalgealused. Diagnostiga ei saa ühendust spidoplokiga ja ews ajuga. Mootoriaju näeb ja muud. Kas kellelgi on olnud sarnast jama? Kus touringul kõik massid on? Hakkavad ideed otsa saama. Tõmmates käima ei lähe. Kas spidoplokk mõjutab ewsi. Et kui spidoplokk tuksis siis ei käivitu?
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Postitus Postitas patrik »

Kas süüteluku taga on punased juhtmed voolu all?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Postitus Postitas IvoMei »

Kõigil kolmel punasel on vool olemas. Naljakas anomaalia on veel see, et kui lihtsalt syyde sisse keerata siis ei sütti. Eelsyyde ega õlivahetussvãlp ega ka see mis näitab kui uksed lahti on. Kui ma panen kaitsme nr24 sisse mida originaalis sees polnud manuaaliga siis ärkab ellu suhtlus spidoplokkiga ja süttivad ka eelnimetatud tuled. Ilma selle kaitsmeta arvutiga ei saa neile ligi ( bmwscanner, inpa). Vaatasin ka, et tühjalt voolutarbimine 1.7-2.1 A. Starteril peatoide olenas. Mootorile andsin ka lisamassi. Aga kaks peenikest juhet starteril on tummad.muudu tooks auto sinujuurde aga ma sellega tallinnast 70km eemal hädas ja alustuseks vaataks ise üle. Kui ma sinu abiga siitkaudu vea ülesse leiaks siis olen nõus ka maksma konsultatsiooni eest.
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Postitus Postitas IvoMei »

Mõõtsin ka teised juhtmed syytelukus teises astmes vooluall. Huvitav on veel see, et kui süüte teise astmesse keeran siis vahest hakjab raadio kohe mängima vahest mitte. Siis kui mängib siis vahepeal jääb vait ja hakkab uuesti ise. Kuna kogu pull hakjas pihta kui järsku - 6 peale lõi ilma siis ma kahtlustan miskit ühenduse teemat. Aga ei tea kus suunas otsida.





Editlisasin kaks videojuppi ka käitumisest
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Postitus Postitas IvoMei »

Nii päevalõpuks siis sain asja niikaugele, et mootoriaju hakkas peale nö adaptsioonide nullimist tööle ja otsustas starterile voolu anda. Tõmberelee tõmbab aga starter ringi ei käi. Andsin kruvikaga otse jämedatele voolu aga ainult sädeleb. Seega ees starteri vahetus aga aru ma ei mõista kuidas pekkis starter aju lukku lõi. Ja elektroonika segaseks. Praegu on nii, et kui kangiga käivituse aeg vastu starterit lüüa on ilge ragin ja kragin ja liigutab veerand pööret mootorit samal ajal armatuuris kõik vilgub.
RezaBoy
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 02.01.2015 13:24 57
Peamine sõiduk: BMW 530

Re: E39 ei käivitu. Elektrianomaalia

Postitus Postitas RezaBoy »

Minul praegu umbes sama jama! Vahetasin salongi soendus mootori ära ja peale seda läks veel ilusti kenasti tööle ja siis paari päeva pärast enam mitte! Aku on täis ja süüdet keerates hakkab raadio ise valjusti mängima ja mingi aja pärast jääb vait! Raadio koodi küsib ka peale seda nüüd! Starteri ka järgi ei võta eitea milles jama on! Kas mingi immo peal või midagi!
Vasta