E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas trillian »

LEDBeam kirjutas: 11.12.2020 14:32 315- 10 kraadi telje suhtes pöörata
Juhipoolne nurk taevasse? Vasakut tee serva näitab 6m kaugusele ja kõik kes kesjoonest paremale jäävad on pimestatud? Või saan ma valesti aru? Antud juhul on vihk korrektne.

Ps. See teie varasemalt lisatud pilt vihkude suundadest ja kõrgustest on ilmselt eelmisest sajandist, sest siis olid asjad nii nagu seal joonistatud.
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1276
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas LEDBeam »

Parempoolne valgusvigu serv, st optilist elementi pöörata kinnitustes või teha uued augud. 5-10 kraadi ei ole otseselt taevasse, see on liigne hüpebool. Aga lõpuks ise teate, mida kokku keerate, õnneks nende autode elukaar hakkab läbi saama ka muus tehnilises mõttes ja mõni üksik nikerdis ei riku üldmuljet. Ainult paha on endale, kui teeservas jääb midagi varakult märkamata.
See teie varasemalt lisatud pilt vihkude suundadest ja kõrgustest on ilmselt eelmisest sajandist, sest siis olid asjad nii nagu seal joonistatud.
Adaptiivsete tuledega tehakse veel karmimaid trikke. Selles mõttes nõus. Kuid nendega antakse teeäärele väga korralik valgustus isegi siis, kui keegi ees sõidab või vastu tuleb.
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas trillian »

Kui elementi kuhugi keerama hakata (jutt üldises plaanis, mitte käesoleva teema järelturul elementide paigalduse suhtes, muidu tuleks punkti c pärast veel ekstra vaidlus) on päris kindel, et:
a) nähtavus kannatab
b) pimestab kaasliiklejaid
c) ÜV viltuste tuledega läbi ei saa

Miks peaks seda keerama, kui tehasest tuleb samasuguse valgusvihuga auto välja?

Ma saan aru, et adaptiivne LED oma funktsioonidega valgustab tee servad puude latvadeni ära, aga projektortuli seda ei tee ja ei peagi.
Korralikult reguleeritud tuli valgustab ka külgedele piisavalt ning ka tee servad on valgustatud.
Viimati muutis trillian, 11.12.2020 15:53 51, muudetud 1 kord kokku.
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1276
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas LEDBeam »

Jutt käib siiski selle teema raames, mitte üldises. Selle teema raames on varemviidatud pildilt näha, et väikene tõus on ainult lähitule valguvihu keskel, parem serv langeb. Võimalik, et väike konstruktiivne viga, mida tuleks pööramisega järele aidata. Aga olen kõik öelnud.
Viimati muutis LEDBeam, 13.12.2020 20:45 35, muudetud 2 korda kokku.
LXpower
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 26.09.2011 17:26 36

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas LXpower »

Üldiselt olen rahulik inimene aga siin üks tegelane on hakanud küll häirima.

LEDBeam

1. Mitte kedagi siin foorumis ei koti millised on sinu F masina tuli seistes, tagurdades ega sõites, lihtsalt ei koti.

2. ON need projektorid DOT lõikejooonega, tõsi redel on täpselt keskel ja rikub selge pildi ära aga ma ei arvanud, et sellest mingil tohmanil nii suur saag vaja käima tõmmata on, et esmalt privasse kirjutada kuule su tuled ei kõlba kuhugi ja siis veel siia ka kaagutama tulla.
ja tõsi kuna tuli seisab pildi tegemise hetkel tooli peal siis ei pruugi olla ka lõikejoon telje suhtes õige nurga all.
all on natuke parem pilt.
Pilt

Seega ma olen kindel, et lõikejoon on sama nagu on mu originaal tuledel (mitte sinu F tuledel kindlasti).
Seega on lõikejoonega kõik korras.

Ja sa mainisid midagi, et ENAMUS sellised autod on roimad ja ükski asi ei tööta. Mina nüüd enamuse kohta ei oska midagi öelda, küll aga oskan öelda, et minu autol töötab nii tulede reguleerimine kui ka kõik sensorid mis on sellega seotud. Lisaks on kõik teised asjad mis autol küljes töökorras. Pole ka kerel roostet ega midagi. Nii, et praegu panid oma üldistuse küll valesse kohta.
Ma igaksjuhuks võin lisaga isegi pildi põhjaalt.
Kas enamus on E39 on sellised alt?
Pilt

Asja tuumani, kuna auto on vana siis ma ise arvan ka, et tuled ei näita enam nii hästi kui umbes 20 aastat tagasi, kuigi klaasid on nagu uued. Kuna ajad on edasi läinud kaasa arvatud kõik võimalused ja tooted on vahepeal arenenud. Siis mõtlesin et uuendan tulesid millegagi mis on rohkem 21. sajand. sellepärast ka otsustasin et panen vähe lahedamad projektorid, et endal oleks ohutum sõita ja ka midagi näeks. Kui tuled on korralikult paika seadistatud ja ära reguleeritud siis on tulemus parem kui praegused tuled, ja ilmselt ka parem kui uued originaal tuled. Seega mina olen rahul kui keegi arvab teisiti siis see on ta enda probleem.

See video mis sul seal on on kõik tore ja lahe. Aga kas sa saad aru, et 20 aastat vanale autole ei saa sellist asja paigaldada?
BumBum
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas BumBum »

Head pildid ECE ja DOT võrdluseks:
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=34&t=264173

Seadus on siis muutunud ja DOT tuled lubatud?
LXpower
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 26.09.2011 17:26 36

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas LXpower »

Nii, mul on üleskutse.
Palun tehke enda autotulest nii pilti, et üks esilatern oleks kinni kaetud ja valgusvihk oleks seinapeal näha.

Minu ORIGINAAL HELLA XENON: (tuli pole saanud ühtegi modifikatsiooni)
Pilt
Auto on nii veerenud välja tehasest, sama oli ka minu kaks eelmist e39 ja pole olnud nii arkis kui ka ülevaatusel probleeme.
Ja kontrollisin nii vasak kui ka parem olid sama murdumis joonega.

Mis valgusvihuga murdumis mustriga on tegemist?
Mina ütleksin et tegemist on DOT murdejoonega.
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas trillian »

Tegin pildid.

DOT lõikejoon:
Pilt

See on DOTi pehmem variant veel, on ka täiesti vertikaalse astmega.

ECE lõikejoon
Pilt

Mõlemad on OEM projektorid, DOT xenon ja ECE led, kummalgi ei lähe ükski äär latvadesse vaid on nähtava astmega sirged jooned.

Edit: DOT joonega projektor VW tulest ja ECE joonega projektor Subaru tulest. Mõlemad meil müüdavad autod, mõlematel tüübikinnitused jms olemas ehk täiesti legaalsed.
Endal majas kaks autot, üks oli ECE vihuga, teine on veel originaal DOT vihuga, BMW kusjuures.
Viimati muutis trillian, 12.12.2020 23:12 11, muudetud 2 korda kokku.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas BumBum »

Viimaseid pilte vaadates, siis erinevust on märgata. ECE on valgustatud paremal ka ülemine osa. DOT puhul on justkui lõigatud ja ülemine osa pime.
Kas erinevus võiks tulla sõltuvalt sellest, kui kaugel sein asub? Vähe arusaamauks jääb ka see valik, miks DOT peaks sellisel juhul keelatud olema. Teed valgustavad mõlemad!?
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas trillian »

Piltidel on DOT projektorite paigaldatud selge luup, mis teeb vihu teravamaks ja kaotab hägususe. Originaal luubiga oleks lõikejoon hägusem ja lillakas toon oleks pigem valge ehk meenutaks samuti ECE projektori lõikejoont joone enda teravuse/harjutuse osas.
ECE projektor originaal häguse luubiga ja see hajutab rohkem.
Piltide tegemise hetkel mõlemad seinast ca.6,5m ± 5cm.

DOTiga oli ilmselt küsimus US päritolus, kuna nendel olid väga veidrad arusaamad valgusvihust juba siis, kui halogeen veel rokkis. Vb oli point radade laiuses, teemärgistuses vms. Täpset juriidilist poolt ei tea.
Teed valgustavad mõlemad.

Täpsustan, et DOT on 45° tõusuga, ECE 18° tõusuga.
Kui vaadata mõlemat vihku rooli tagant istumise perspektiivis, siis DOT annab teravamast tõusunurgast johtuvalt kaugemale ulatuva vihu rohkem tee keskele, ECEl tõuseb vihk teepeenral alles, näitlikult.

Ps. Kes tahab ekstra rebel olla, siis saab timmida seda astet vastavalt soovile. Paar klienti on küsinud ning olen teinud DOT astme ülemise nurga raadiusega. Mõni mees on isegi Z kujulise cutoffi endale meisterdanud.
LXpower
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 26.09.2011 17:26 36

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas LXpower »

vga meeldiv on taas kuulda juttu millel on ka sisu.
Ühseõnaga ma arvan, et enamus suud saab aru, et see mida oma tuledega teen muudab olukorda nii kaasliiklejatele kui ka mulle endale turvalisemaks ja pimedas liikumise ka meeldivamaks.
Kui asju korralikult teha ja seadistada ei näe ma mingit põhjust miks peaks olema see Järelturu projektor millegi pärast halvem kui tehase originaal.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas Kustas »

LXpower kirjutas:Kui asju korralikult teha ja seadistada ei näe ma mingit põhjust miks peaks olema see Järelturu projektor millegi pärast halvem kui tehase originaal.
Õigesti seadistatuna, sa saadki enda E39-le paremini valgustavad lähituled, kui enamus autodel hetkel ees on. Fakt.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas m2x »

Korraks tundus, et ttsys'i lähisugulane on foorumisse sattunud :mrgreen:
Küsimus ka omalt poolt teemasse- ehk trillian ala spetsialistina oskab öelda (kuigi praktikas enamvähem tean vastust)- kuidas juriidilisest vaatepunktist LED projektor istub? Ehk kuidas ÜV'lt läbi saada? Ise olen ka seda meelt, et kui tuli on õigesti reguleeritud, valgustab teed ja kaasliiklejaid ei pimesta- mida pekki te peedistate veel. Aga näed seaduses on kirjas nii ja naa ja teate käige kuu peale.
"Õnneks" ei ole jõudnud enda E39l veel komplekti ära tellida, aga plaanis oli panna bixenon projektorid ette ja ledid kaugtulesse toetama, mis tähendaks ülevaatuse jaoks lihtsat kaugtule pirni vahetust. Endal samuti autom.reguleering ja tulepesurid töötavad 100% ehk siin @kisaja jutu suhtes- hambad risti on nüüd eesmärk oma e39 Sinu Fwhateverkäkerdisest üle pidada :)
Kuidas aga LED projektoriga? Praktikas kui MD? tähist klaasil pole siis ma usun küll et vähegi elu näinud ülevaataja saab aru, millega tegu. Halogeenid sisse selleks ajaks? eraldi xeno komplekti selleks tarbeks riiulisse osta on natuke veider.. Samas ilmselgelt on LED praeguseks hetkeks Xenonist üle nii valgustugevuselt kui tööealt, miska tahaks ikka ajaga kaasas käia :D
Arusaadavalt on tegemist pisut halli alaga, ehk kui keegi tahab õpetussõnu jagada, aga mitte avalikult siis võib ka privas arutada.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas Kustas »

Ma usun, et igasugune projektori vahetus ei ole legaalne. Ümberehitus ei ole lihtsalt lubatud, parandage mind, kui eksin. Ma ei ole kindel, kas üldse tohib ka näiteks esituld avada, ning vahetada oma vana põlenud projektorit samasuguse uue vastu. Esituld tohib vahetada, esitule sisu mitte. Päris elus aga ilmselt enamus projektorite vahetusi jääb ÜV-meestel tuvastamata. Sama ka näiteks minu auto esitulede puhul, mitte miski ei reeda välisel vaatlusel, et tegemist ei ole tehase ksenoon esitulega. Värvitemperatuur on sama, mis ksenoonil. Jah, pädevam ÜV-mees vb tuvastab, ksenooni sisse lülitades peaks üles soojenedes selle valgustugevus pisut varieeruma, kuid LED valgustab koheselt maksimaalselt ilma soojenemiseta. Ma arvan, kui ei ole põhjust tulede ümberehitamist otseselt kahtustada, ja tulede ümberehitus ei ole saanud vanemate autode seas massiliseks probleemiks, siis vaevalt enamus ÜV-mehi selle peale üldse kaks korda mõtleb.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas trillian »

Senise kogemuse põhjal ütleks, et tehase xenon süsteemi asendades ei teki probleemi.
Suhtlen tihedalt 3-4 kliendiga, kellel tehtud xenon süsteem LED lahendusele ümber ning neil on kõik korras olnud. Ei meenu hetkel, et kellelgi oleks probleeme sellega olnud. Tõesti, tähistus puudub, kuid muud vajalikud lisad autodel olemas.

LED projektoritel ei ole võimalik midagi vahetada, lampi kui sellist seal ei ole.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas m2x »

Aaa, sisse ehitatud päris. Seda ei teadnud, aitäh sulle :)
BumBum
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas BumBum »

m2x kirjutas: 12.12.2020 20:30 00 Kuidas aga LED projektoriga? Praktikas kui MD? tähist klaasil pole.....
"Muudatusega tunnistatakse kehtetuks nõe, mille kohaselt peab LED valgusallika mooduliga latern olema tähistatud tähisega MD."


https://www.tehnoulevaatus.ee/uudised-t ... mentaarid/
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas trillian »

Siis on mured unustatud ja kõik legit.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas Kustas »

Ma nüüd söön oma sõnu natuke F-seeria LED esitulede väidetu koha pealt. Tundub, et enda auto roolist kõrval sõitva auto tulesid hinnata ei ole ikkagi kõige õigem. Ajasime tänase vihmase ja mudase ilmaga pimedas parklas kolleegiga autod kõrvuti lähitulede võrdluseks. Temal on LED tuledega LCI F31 ja minul siis Morimoto M-LED 2.0 retrofit-iga E90. Mõlema auto lähitulede üleüldine valgus väljund oli väga sarnane, kui F31 esituled tänu oma 4-le tulemoodulile katavad ära auto ninaaluse laialt ja ühtlaselt, siis morimoto M-LED-il valgusvihk on samuti lai, kuid nii ühtlane ei ole, st valgusvihu keskel on intensiivsem nö hotspot. Kuigi pisut erineva valgusvihuga, ei ütleks, et üks kuidagi teisest parem oleks.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
LXpower
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 26.09.2011 17:26 36

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas LXpower »

Projekt on jõudnud vahepeal lõpule.

Tulemused on näha pildil.
Pilt

Pildid on tehtud, täpselt samadse seadetega, et kaamera ei kompenseeriks valgus jõudlust.
Tahtsin teha ka teepeal pilte aga minu käpardliku kaamera seadistuse tõttu ei tulnud sealt midagi head.

Vahe vanade tuledega on ikka väga suur.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E39 projektorite vahetus (morimoto M Led 2.0)

Postitus Postitas ttsys »

Parklas seisva auto valgus väljund väga sarnane(?) Mis on seisva F3* valgus väljundi % ? Nende Morimoto asjadega maantee kiirusega siis ju hambad(?)
Kustas kirjutas: 15.12.2020 19:40 46 Ma nüüd söön oma sõnu natuke F-seeria LED esitulede väidetu koha pealt. Tundub, et enda auto roolist kõrval sõitva auto tulesid hinnata ei ole ikkagi kõige õigem. Ajasime tänase vihmase ja mudase ilmaga pimedas parklas kolleegiga autod kõrvuti lähitulede võrdluseks. Temal on LED tuledega LCI F31 ja minul siis Morimoto M-LED 2.0 retrofit-iga E90. Mõlema auto lähitulede üleüldine valgus väljund oli väga sarnane, kui F31 esituled tänu oma 4-le tulemoodulile katavad ära auto ninaaluse laialt ja ühtlaselt, siis morimoto M-LED-il valgusvihk on samuti lai, kuid nii ühtlane ei ole, st valgusvihu keskel on intensiivsem nö hotspot. Kuigi pisut erineva valgusvihuga, ei ütleks, et üks kuidagi teisest parem oleks.
Vasta