E34 525TDA Kas veepump, termostaat või...?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

E34 525TDA Kas veepump, termostaat või...?

Postitus Postitas aatom »

Sõitsin tanklasse, autost välja autosse tagasi, ristile paremale ja minek. vast 500m pärast kaob masinal jõud ära, vaatan, käik sees. käik välja, läheb pöördesse, käik sisse, jõudu pole. Pilk peeglisse, aurupilv taga, pilk armatuuri, temp punasel, syyde välja, teeäärde.
Auru tuleb kui vanaaja veduril. Kapotialla kaedes ei tähelda mujalt leket kui paisupaagi korgist. Ootasin pool tunnikest, pumpasin lõdvikuid, sõitsin 1km, temp hakkab punasele ronima. Ülemine lõdvik punnis kui kummipall, salongist kaob soe ära, alumine radikalõdvik külm, paisupaaki eriti midagi ei tule kui voolikuid pigistada. Jahutusvedelikku läks peale vast ca liiter.

Eellugu on selline.
Kusagilt tilkus jahutusvedelikku, juhipoolt. Tühikäigul oli kuulda ebamäärast imelikku heli, nagu mingi lõtk kusagil mootori juures. Peale tänast, kahtlustan esmalt veepumpa, siis termostaati. Edasi enam kahtlustada ei taha :(

Kas see, et mul masinal jõud ära kadus, on miski BMW elektroonika mis kuuma motot piinata ei lase, või oli siis midagi väga pees juba?
BMW Diesel Power
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

asi hakkab vast ikka p....sse kiskuma :?
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Ega midagi esialgu vahetad veepumba ja termostaadi (saad Janeku käest) ja siis vaatad kuidas edasi ,kui sama äda siis kaan maha ja remonti! :cry: ;)
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

mnjah, eks ma akkan termostaadist pihta, vaatan kas see reageerib keetmisele. veepumbale lähenen ehk nädalavahetusel. kõige lollim lugu on, et asun pea kesk-soomes, seega pole meistrimehi ka käepärast ega varuosi. tööriistad ehk veel leiab.

antud teemal pädevaid foorumlasi/klubilisi ei asu Tampere kandis?
BMW Diesel Power
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Randos peaks olema Soomes kuid ei tea ku kandis!
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

niih, kohe hakkan termostaati keetma, kuid järjest rohkem on tunne, et veepump andis saba...
möödaminnes võtsin maha õhufiltri, :shock: nii musta polegi vist näinud, eelmine omanik tunnistas ausalt, et ta on seda mõned korrad puhastanud imuriga... näis mis kyttekuluga ning minekuga saab kui uus filter lisatud :cool:
kuidas ventikas küljest saada tuleb kah foorumist uurida...

ja oskab keegi öelda palju termostaat ja veepump maksta võivad? ideepoolest siin soomes hind peaks nagu sama olema, eesti jupid tellitakse ju siitkaudu enamus...

EDIT: Enne vee keemaminekut oli näha kuidas klapp avanema hakkab ja tiba enne päris keemaminekut oli siis päris lahti. pärast vee jahtudes vajus uuesti kinni.
ja kusjuures ei oska ma leida, kuidas see tiivik eest tuleb ja veepumba kätte saab...

ning tagantjärgi mõtlema hakates oli veel selline anomaalia masinal, et kiirendades tuli kõvasti paremini sooja salongi kui niisama kulgedes...
Viimati muutis aatom, 06.10.2006 18:51 18, muudetud 1 kord kokku.
BMW Diesel Power
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

kuidas see tiivik eest tuleb...
32 lehtvõtmega ja vastupäeva.
525 TDS´a EXECUTIVE
kamewa
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 12.02.2006 21:16 17

Postitus Postitas kamewa »

Kui salong juba soojaks ei lähe, siis otsi plokikaane tihendist viga. Tuttaval oli sama probleem, et pöörete suurenedes tuli ka sooja.
Kasutaja avatar
gert83
Huviline
Postitusi: 1195
Liitunud: 03.03.2004 18:27 15
Asukoht: Põhja-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas gert83 »

tiivik jah tuleb vastu päeva järsu tõmbega lahti ja pöörete kohapealt mida suuremad pöörded siis seda kiiremini ka vedelik liigub.ehk õhk vahel kuskil,korralikult õhutada.järgmine asi oleks vee pump
E30 320i coupe manu 400NM
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

et nagu kuidas ikkagi tiivik tuleb ära? mootor liigub ju kaasa kui keerata üritan...
oletame et saan tiiviku kätte, edasi kohtun viskosiduriga mille küljes 4 polti, kas alles siis kui needki lahti, jõuan veepumbani?

ja tiiviku otsas on mingi metallrõngas, mille all pisike pulk, misasi see on?
BMW Diesel Power
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

aatom kirjutas:et nagu kuidas ikkagi tiivik tuleb ära? mootor liigub ju kaasa kui keerata üritan... ?
Löö võtit haamriga. Põrutab lahti.
oletame et saan tiiviku kätte, edasi kohtun viskosiduriga mille küljes 4 polti, kas alles siis kui needki lahti, jõuan veepumbani?
Viskosidur on tükkis tiivikuga, eemalduvad koos. 4 polti on vast rihmaratta omad. Need lahti ja siis veepump on omakorda perimeetril olevate poltidega kinni. Veepump tuleb kena plumpsuga välja ja läigatab klaasitäie vedelikku maha. Ole valmis.
Sõidurõõm
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

kui rihm on maas, ei ole võtmele pealelöömisest mingit tolku, kogu värk käib ju täitsa vabalt ringi. rihm peal, siis käis kogu mootor kaasa. koputasin või vajutasin sujuvalt või äkki, vahet pole.

rullikul on 4 polti, need keerasin lahti, ei juhtunud ka midagi. ideepoolest peaks see kusagilt maha tulema?

yhesõnaga olen ma hädas kui mustlane mädas, väga oleks vaja detailset samm sammule juhendit, kuidas see pagana veepump kätte saada.
muidu ilkumised ja postid a la: "oci foorumist" paluks endale jätta, olen otsinud.
veelkord, igasugune info on teretulnud siia posti, PS või msni aadressil tserblatt@hotmail.com
BMW Diesel Power
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

M.P kirjutas:
kuidas see tiivik eest tuleb...
32 lehtvõtmega ja vastupäeva.
ehk siis vastupäeva nagu tavaline vint ikka? lugesin just, et antud jubin vastupidi vingiga, ehk siis lahti tuleb päripäeva...

oe krt, halliks ma läen
BMW Diesel Power
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

No ütleme siis vastupidise keermega on see asi seal küljes. Väljendasin end vähe valesti :oops: . Ja keerama peaks siis kui rihm peal ja pingul. Endal pidin ikka päris mitu vopsu talle haamriga andma enne kui lahti põrutas, nii et kannatust ja pikka närvi ;)
525 TDS´a EXECUTIVE
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

M.P kirjutas:No ütleme siis vastupidise keermega on see asi seal küljes. Väljendasin end vähe valesti :oops: . Ja keerama peaks siis kui rihm peal ja pingul. Endal pidin ikka päris mitu vopsu talle haamriga andma enne kui lahti põrutas, nii et kannatust ja pikka närvi ;)
üäää... mees... ma su pärast panen tööriided selga tagasi ja läen vastupidi murdma... tnx siiski
BMW Diesel Power
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

niih, sain asja lahti, veepumba tiivik oli võlli otsast lahkunud. 2 osakest on ka kusagil mootoris ekslemas :?
uus pump mittemetallist tiivikuga 44€ eest. materjal kõliseb kui metall, kuid pole seda siiski, miski imelik kõva plastik.
lähen kokku kruvima.
Viimati muutis aatom, 12.10.2006 20:15 35, muudetud 3 korda kokku.
BMW Diesel Power
raiks660
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 13.08.2006 14:04 46
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas raiks660 »

diisel -loodame et hilja ei ole juba,kui lödvik oli köva jahutussüsteemi röhk ju 1Mpa ainult
mul uus bmw ainult kere on vahetamata ...
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

ja ta liigub taas :D kuna tuulekoguja pole peal, siis käib kui ikarus bussil ventika laulmine lisaks sõidu ajal
tegin esimese 10km ringi, temp normaalne, sooja tuli ka tuppa. mingit kõrvalist heli kõrv ei tabanud.
aga endiselt on kysimus mis jublaka ma ventika pealt lahti sain, homme lisan pildi sellest kui niisama vastust ei leia.
1 anomaalia on veel. enne veepumba minekut näppisin käsipidurit ja nüüd on nii, et esimesed 2 klõpsu käivad tyhjalt. pukseerides oli nöör koguaeg ise pingul, kas see on automaadi eripära, või mul kässar peal? eelmine omanik eriti ei kasutanud antud kangi
BMW Diesel Power
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Mul ka ilma tuulekogujata,aga ei unda miskit see ventikas. Ega keegi sulle ei maininud, et ventikat ei tasu lapiti maha panna vaid tuleb säilitada püstasend tal.
525 TDS´a EXECUTIVE
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

M.P kirjutas:Mul ka ilma tuulekogujata,aga ei unda miskit see ventikas. Ega keegi sulle ei maininud, et ventikat ei tasu lapiti maha panna vaid tuleb säilitada püstasend tal.
ei maininud seda küll keegi mulle, pikutas mitu päeva pagassis. mis nüüd siis?
BMW Diesel Power
raiks660
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 13.08.2006 14:04 46
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas raiks660 »

seda kuulen minagi esimest korda,poes vedelevad termosidurid nii kuidas jumal juhatab ja ei ole veel mina kuulnud et see midagi teeks
aga see on termosiduri viga kui undab nagu ikarus või zil,sidur on kinni jäänud katseta kellegi teise auto peal kui raskelt sidur ventikat liigutada laseb ja vördle enda omaga.ise ostsin uue ja see ei pannud ILMA ASJATA ventikat undama
mul uus bmw ainult kere on vahetamata ...
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

aatom kirjutas:
M.P kirjutas:Mul ka ilma tuulekogujata,aga ei unda miskit see ventikas. Ega keegi sulle ei maininud, et ventikat ei tasu lapiti maha panna vaid tuleb säilitada püstasend tal.
ei maininud seda küll keegi mulle, pikutas mitu päeva pagassis. mis nüüd siis?
J A M A J U T T ! !

Ei juhtu midagi selle siduriga!
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

kuna zonest linkimine ei toimi, siis lisan lingid
veepumbad
http://www.zone.ee/aatom/BMW/veepumbad.jpg?2

jubinad mis mu ventika küljest puudu praegu on. suurema jupi 1 ots oli mingi silikoonilaadse asjaga ventika kylge pandud, teine oli omas pesas.
http://www.zone.ee/aatom/BMW/jublakad.jpg?2

misasi see on? Kas siis kui tagasi panen, kaob IkarusZIL ära? :D
BMW Diesel Power
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

aatom kirjutas:jubinad mis mu ventika küljest puudu praegu on. suurema jupi 1 ots oli mingi silikoonilaadse asjaga ventika kylge pandud, teine oli omas pesas.
http://www.zone.ee/aatom/BMW/jublakad.jpg?2

misasi see on? Kas siis kui tagasi panen, kaob IkarusZIL ära? :D
Viskosidur ei saagi ju töötada, kui osa juppe puudu on :) Oled eemaldanud bimetalli ja tihvti, mis juhivad:
http://www.kfz-tech.de/ViskoluefterZ.htm
kalt - külm
warm - soe
heiss - kuum
Sõidurõõm
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

Svenp kirjutas:
aatom kirjutas:jubinad mis mu ventika küljest puudu praegu on. suurema jupi 1 ots oli mingi silikoonilaadse asjaga ventika kylge pandud, teine oli omas pesas.
http://www.zone.ee/aatom/BMW/jublakad.jpg?2

misasi see on? Kas siis kui tagasi panen, kaob IkarusZIL ära? :D
Viskosidur ei saagi ju töötada, kui osa juppe puudu on :) Oled eemaldanud bimetalli ja tihvti, mis juhivad:
http://www.kfz-tech.de/ViskoluefterZ.htm
kalt - külm
warm - soe
heiss - kuum
tänud suured. mu ventikas arvab praegu ju, et moto on jubekuum, seepärast ongi see IkarusZIL hääl :D
homme fixin ära.
BMW Diesel Power
raiks660
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 13.08.2006 14:04 46
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas raiks660 »

kunagi oli mul sierral termosidur p...s ja siis vötsin ka selle jubina ära ja ei midagi-ikka liikus väga kergelt ,siis et jahutaks sai augud läbi puuritud ja poldid pandud,sügisel puhus auto alt köik puulehed ära kui gaasi andsin-lahe oli siis 1,6-ne sierra zil-i häälega
mul uus bmw ainult kere on vahetamata ...
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Nujah, eks ma ka seda juttu saunas naiste käest kuulsin ja kunagi scorpa foorumis väideti ka seda tõsimeeli :oops: .
525 TDS´a EXECUTIVE
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

niih, kõik jubinad said tagasi oma kohtadele ning polnud isegi liimi vaja, läks paika ja jäigi, ju sis miski osavam mees oli seda enne mind näppinud. IkarusZIL helid sellega kadunud :D
kokkuvõtteks võib VIST öelda, et pääsesin ehmatusega, auto liigub/kõlab samamoodi kui varem ning mingeid anomaaliaid ei näita.
eks homne päev näitab lõplikult, siis on pikk ots Tamperest Võrru tehtud.
BMW Diesel Power
aatom
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 04.09.2006 18:34 54
Asukoht: Võru/Tampere

Postitus Postitas aatom »

pikk sõit tehtud, toimib kõik :)
küttekulu 7,44l 100km ja seda vana õhufiltriga. tagasiminnes peaks number väiksem olema :)
BMW Diesel Power
Vasta