e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

....istusin kella 17 paiku, päevotsa parklas olnud masinasse ja hakkasin sõitma, ca 5 min pärast viskas salongi kärsaka, arvasin, et webasto ving ja kuna sõita oli vaja ca 500 m selverini, otsustasin, et parklas vaatan asja.
Selveri parklas hakkas vasakpoolse esikapotil oleva klaasipesupiserdaja juurest suitsu tulema ( äkki mingi dzinni teema käis peast läbi) :o ning minu üllatuseks hakkas seal ümber olev värvipind mõnusalt kobrutama.
Ahvi kiirusel masin seisma P peale- süüde välja, võtit välja keerates sikutasin juba kapoti linki, slongist välja kapott lahti ja krt. seal ta oli - päris elus tuli. Väljas muidugi -8 C. :D
Uskumatu kui kiiresti suutsin ma tagaluugini jõuda ning pagasiruumist tulekustuti näppu haarata ning jooksul esikapotini korralikult tresseeritud kaeviku sõdalasena splindi välja tõmmata ning kahe pihustamisega põleva kapoti aluse mati kustutada. :)
Adreka laks oli vägev nagu langevaju hüppel ning kohese uurimise tulemusena selgus, et ühendus pistikust kuni piserdajani oli kõik sulanud- kahjud:
1. klaasipesuvedeliku soojendusega pihusti ( muutus plastiku junniks)
2. klaasipesu pistik ( samasugune plastiku junn)
3. klaasipesu voolikud 2 tk. ( lõppesid kuskil poolel teekonnal pihustini) :D
4.kapoti alune matt
5. kapott
..ok kohe plastjunn vahelt minema, isoleerimine ja sõbrapoisi juurde , masin pulbrist puhtaks ning kapott kahjustusteks ja värvist puhtaks lihvitud ning epo krunt ja sprei värv peale -värvimist ootama.

SIIT EDASI küsimus et kellel on, siis Tartu pool pakkuda e39 01 esikapoti küljes olevat ok matti ning ok detaile 8, 2, 1 - v.t. ( http://bmwfans.info/parts-catalog/E39-T ... _cleaning/" onclick="window.open(this.href);return false;)
pihustaja näeks ise välja selline koos pistikuga - http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Genuine-W ... 1e84bfda7d" onclick="window.open(this.href);return false;.
pakkumine pm'i koos hinnaga palun ja ex homme vaatan mis UM pakub uute hindadeks.

Loo moraal - seda ei ole, sest iial ei tea mis juhtuda võib :D
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas arnis »

Soovitan kriitilise pilguga kliimapaneeli üle vaadata seestpoolt ja võimalusel välja vahetada.
Olen korra juba sellise naljaga kokku puutunud. Väga haruldane, aga näed, oled teine :lol:
Kliimakas võib samuti ükspäev kärssama minna. Kanna kustutit igatahes kaasas :)
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas ooDDoo »

Välistemp. andur oli enne korras?
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

Välistemp. andur oli korras, mida ma seal kliiampaneeli juures vaatama peaksin seespool?
..ise kahtlustan esialgu peetis klaasipesu pihustit või selle juures olevaid ühenduseni viivaid juhtmeid, mis jama kokku keerasid.
Kuidas see kl.pesu pihustite soojendus töötab, millegiga koos ? ( tagaklaas äkki ??)
...muig... hea haruldane nali jah :) ei soovita kellelgi seda omal nahal tunda :)
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas kaupo.k »

Sõbral soomes samasuguse autoga juhtus sama asi ja aastaid tagasi mul endal,aga autoks oli mb190e.Selle tulekahju kustutasin 1,5 liitrise joogiveega :D mb-l mingeid kliimasid ei olnud ja lühis tekkis pihustis endas.
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Donald »

Pesurid peaks ise soojaks minema, vastavalt välistemperatuurile.
p2ss
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 23.02.2008 23:47 16
Asukoht: Põltsamaa

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas p2ss »

ühet tuttaval põles rootsis 740i maha, koos poole garaasiga.....ei teagi millest tuli alguse sai, aga kindel, et autost.
1. e36 320 /2. e36 325 /3. e36 320 kupee /4. e36 328 /5. e36 320-->328 kupee /6. e46 330i kupee / 7. e90 320d sedaan
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

..seda et ärme külva paanikat , muidu ei julge enam masinat ka webasto soojendusele hommikuks panna. :D :D
...aga palju see tuttav rootsis ka kindlustus hüvitist sai auto ja garaaži eest :D :D
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
p2ss
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 23.02.2008 23:47 16
Asukoht: Põltsamaa

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas p2ss »

Sammalhabe kirjutas:..seda et ärme külva paanikat , muidu ei julge enam masinat ka webasto soojendusele hommikuks panna. :D :D
...aga palju see tuttav rootsis ka kindlustus hüvitist sai auto ja garaaži eest :D :D
ei saanud midagi, autol polnud kaskot ja oma väike garaasi box oli.....
1. e36 320 /2. e36 325 /3. e36 320 kupee /4. e36 328 /5. e36 320-->328 kupee /6. e46 330i kupee / 7. e90 320d sedaan
semtex1989
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 15.01.2014 21:37 02
Peamine sõiduk: 530tdi

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas semtex1989 »

Tere.Mul oli täpselt sama teema 09.01.2014. bmw 530. 99aa. kirjeldus täpselt sama. Algul oli tunda kärsa haisu
jätsin auto seisma ja juba oli klaasi pesurite juurest tuli väljas.Põles maha kogu mootori katte plastik kapott aju juhtmestik jne. Arvasin et viga oli kuskil seal puntras kus aju juhtmestik,et seal mingi lühis, kuid nüüd siis arvan et see sama pesurite soojendus,kuna ka see oli täiesti põlend.Taastasin siis nüüd kõik juhtmed ühendasin auto arvutiga, ajuga ühendust saab näitab vea koode jne aga käima ei lähe isegi ei luba mitte. Oskab keegi öelda kas võib siiski olla viga ajus kuna enamus aju karbist väljaspool olevaid juhtmeid oli põlend ja kokku suland ja lühises,aga samas kui arvutiga ajuga ühendust saab?

Oskab ehk keegi aidata?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas arnis »

Pihustite juhtmed on korras?
Millised veakoodid püsivad?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

jubin mis siis maha kärrsas http://postimg.org/image/bbuljbl39/" onclick="window.open(this.href);return false; paremal pool on maha lõigatud juhtmed - need on ok. , keskel on pistik + ühendus ja edasi vasakule on juba paljad vask juhtmed.Nii et iga viga oli juba pihustajas edas kus mingi lühis tekkis.
Miskit veel -http://postimg.org/image/r3chcdoe9/
UM pakkumine pihusti soojendusega oli miski ümmarguselt 48 € ja juhtmete ja voolikute komplekt 58€ sentidega ..vat nii :D
..palju värvimine jms veel läheb seda ei tea :D
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas arnis »

Juhtmed 5€, voolikud poest 5€ või kui viitsid siis võib fööniga doonorilt maha kangutada.
Kui tõesti kusagilt ei leia, siis see juhtme võin ma leida enda vana E39 juhtmestikust.
Muidu ma muretsen selle juhtme ülejäänud pikkuse üle (tulemüürist kliimani).
Mina isiklikult topiks vist kaitsme vahele, kuna kardan, et terve juhtme isolatsioon
sai haiget, kuna suure vooluga peenike juhe kuumeneb ühtlaselt kogu pikkuse ulatuses.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

..heas korras doonor voolikute ja juhtmete -pistikute komplekt olemas , otsime veel pihustit ja katet ning siis võib komplekteerimine alata :D
..sooja kohta - garaazi oleks ka veel vaja aga selle leiab ka ma arvan :D
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 142 3.0D hea, et maha ei põlend kõik :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

...pihusti carwey.ee st olemas , kate olemas - ilm on soe :)
vahetus ja komplekteerimine tehtud :)
töötab jälle :)
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Vasta