E39 Automaat(TipTonic) käigud kadunud?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
IceHead
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 06.01.2014 11:40 27
Peamine sõiduk: BMW 523

E39 Automaat(TipTonic) käigud kadunud?

Postitus Postitas IceHead »

Oman siis autot e39 universaal 97´.

Kõik algas sellega kui auto külmast peast käivitada siis veits puterdas. Üks õhtu siis juhtuski nii et järsku enam tagumist käiku ei olnud. Kui tasasel pinnal pöördeid tõsta siis vaikselt hädavaevu püüab veereda. Nüüd hakkab ka kaduma autol esimene käik ja muutub uimaseks. Puterdab väga palju ja seisma jäädes sureb välja. On ka juhtunud et läheb alles paari minuti pärast uuesti käima.

Olen kunagi kuulnud et automaadile väga ei vahetatagi käigukastiõli, kuid kus asub se koht kus seda õlitaset näen? Usun et asi võiks olla õlis, kuid arvan et siin teatakse palju rohkem kui ma ise :)
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5355
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 Automaat(TipTonic) käigud kadunud?

Postitus Postitas ooDDoo »

Mine kõigepealt pädeva diagnostiku juurde kes loeb veakoodid ja saab aru mida need tähendavad. kui vähese õli viga oleks siis tuuritamisega peaks käigud tagasi tulema.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
IceHead
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 06.01.2014 11:40 27
Peamine sõiduk: BMW 523

Re: E39 Automaat(TipTonic) käigud kadunud?

Postitus Postitas IceHead »

Diagnostikas on juba käidud, ei näidanud midagi käikudega seoses. Paraku ei leidnud ta peale tagurdamis anduri ja turvapadja midagi muud. Auto tegelikult suht heas korras muidu. Keretööd tehtud jne. Maha pole kindlasti plaanis müüa, pigem uus mootor ja manuaaliks ümber. :)
IceHead
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 06.01.2014 11:40 27
Peamine sõiduk: BMW 523

Re: E39 Automaat(TipTonic) käigud kadunud?

Postitus Postitas IceHead »

Tegelikult oli juba eelnevalt plaanis suurem mootor ja manuaal. Hetkel 2,3 touring. Usun et 2,8 või 3,0d oleks täitsa ok..?

Ausalt öeldes ma ei mõista miks universaalidele üldse nii väikseid mootoreid tehti. :)

Aga nhh see kõik tegelt selgub juba siis kui esinduses käidud.
Kasutaja avatar
tanel25
Huviline
Postitusi: 771
Liitunud: 29.05.2007 19:28 18

Re: E39 Automaat(TipTonic) käigud kadunud?

Postitus Postitas tanel25 »

IceHead kirjutas:Tegelikult oli juba eelnevalt plaanis suurem mootor ja manuaal. Hetkel 2,3 touring. Usun et 2,8 või 3,0d oleks täitsa ok..?

Ausalt öeldes ma ei mõista miks universaalidele üldse nii väikseid mootoreid tehti. :)

Aga nhh see kõik tegelt selgub juba siis kui esinduses käidud.

Kui ühtegi veateadet kast ei näita, siis esindus ei jaga sittagi. :(
4x6=1x nädalas
Vasta