e34 madalaks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
BMWFÄNN
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 26.10.2012 18:31 00

e34 madalaks

Postitus Postitas BMWFÄNN »

Tervitused.
Küsimus siis selles, et kuidas oleks kõige mõttekam ja kasulikum e34 universaal madalaks saada?
Kas saab lihtsalt vedrude lõikamisega hakkama, ilma et ta hakkaks silda mõjutama, või ikka ilma coilideta ei saagi?

Tänan!
Janar.


Pilt
BMW E34 varuosad.
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: e34 madalaks

Postitus Postitas StenV70 »

No amorte mõjutab kindlasti lõikamine....Täpsemalt nende eluiga ja võimet hoida ratast teepinnaga kontaktis.
Ja kui juba lõikamiseks läheb siis vaata,et liiga agaraks ei lähe,muidu võib juhtuda,et vedru kukub oma koha pealt välja,kui mitte meie imeliste teede peal siis rehve vahetades ikka...Ja proovi siis auto alla lasta nii,et vedru oma kohale tagasi saaks..
Ühe 2003-.. accordi tõstsime üles,alla oli raske saada..Ta oli küll vedrud nipukatega kinni tõmmanud kuid need ei ole vist kõige paremad asjad millega vedrusid fikseerida..

Mul ka küsimis samasse auku.
Mul on nivoovedrustus e34-l...Kas see tähendab,et ilma süsteemi eemaldamiseta ei saa autot madalamaks lasta?
BMWFÄNN
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 26.10.2012 18:31 00

Re: e34 madalaks

Postitus Postitas BMWFÄNN »

Olen uurinud paaris kohas ja leidnud ainult coilide vedrud bmw´le. Kas regullida ei saagi siis ? Kui ma ostan vedrud siis kus ma tean et liiga madal ei jää ja et liiga kõrge ka ei jääks.
BMW E34 varuosad.
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: e34 madalaks

Postitus Postitas brucevilli »

vedrud peaks olema mingite märgistustega et mitu mm madaldus on, seda saad mõõta oma telje keskpunktist koopa ääreni , võin ka eksida kuid millegi järgi saab ikka vedrud ära osta.
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: e34 madalaks

Postitus Postitas joffe »

StenV70 kirjutas: Mul ka küsimis samasse auku.
Mul on nivoovedrustus e34-l...Kas see tähendab,et ilma süsteemi eemaldamiseta ei saa autot madalamaks lasta?
Tagasilla juurest saab reguleerida.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/T ... att_parts/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kas muudad varda 1 pikkust või lased klambrit 5 lõdvemaks ja keerad teda ümber varda. Liialt madalaks ei saa panna- hakkab põhja taguma.
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: e34 madalaks

Postitus Postitas StenV70 »

Tänud... :)
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: e34 madalaks

Postitus Postitas fiziks »

Kõige mõistlikum on panna alla nö. madaldusvedrud, kuid eks nende ostmine ja valimine on üks paras loterii.
Kõige parem (kui tahad saavutada visuaalselt mingit kindlat kõrgust näiteks) on lõigata vedrud keskelt pooleks ja teha siis näiteks keeru võrra ülekatet. Või täpselt niipalju kui vaja on, et saavutada seda otsitavat madaldust. Vastvavaid klambreid kasutades saab teha reguleeritavad vedrud.
Muidugi tuleb arvestada, et vedru jääb ka mõnevõrra jäigem ning amordi eluiga ilmselt pisut lüheneb.

Sillageomeetriat mõjutab madalamaks laskmine nagunii, ja siin pole vahet kas on coilid või mingid muud asjad.
Vasta