Probleem E34 tahhomeetriga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
rax1
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 28.10.2003 15:00 34
Asukoht: Tartu

Probleem E34 tahhomeetriga

Postitus Postitas rax1 »

Tegemist siis 1990 a.mudeliga.Probleem nimelt selles,et tahhokas vahel töötab ja vahel mitte.Vahest käib mitu päeva ilusti,mõnikord paned käima ja hakkab alles natukese ajapärast näitama.Viimane kord ei töödand mingi nädal ja siis järsku korra töötas ja nüüd jälle kõik.Sama asi ka INSPECTION-i tulega.Keegi rääkis et mingi kivi vaja ära vahetada armatuuris või äkki milleski muus viga.On kellelgi äkki ette tulnud sellist jama?
BMW 530 d
Kasutaja avatar
werks
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 30.09.2004 18:07 43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas werks »

minul sama aasta mudelil on probleem vigade ekraaniga....see tähendab et kui lööb mingi errori moni andur siis pole eriti midagi näha mis seal on kirjas...kui auto käima panen siis on koik ilusti näha mis kirjadsealt läbi käivad aga mingi 5sek pärast ei ole eriti midagi näha........äkki keegi oskab ka selle kohta midagi öelda?

sorry et ma teemasse vahele trügisin aga pole ju motet mitu teemat teha yhe ja sama asja kohta
Kasutaja avatar
eclipse
Huviline
Postitusi: 261
Liitunud: 03.01.2005 23:13 26

Postitus Postitas eclipse »

oki, lisan siis siia et mul sama mis esimesel postitajal, et tahhokas vahest ei tööta ning sellega kaasneb ka inspection kirja vilkumine, kui tahhokas töötab, ei vilgu/põle midagi...
530d
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

On ka kord juhtunud, et tahokas ei töötanud korralikult, jukerdas.
Viga oli külmjootes kellaploki el.skeemil.
Kasutaja avatar
rax1
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 28.10.2003 15:00 34
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rax1 »

erik kirjutas:On ka kord juhtunud, et tahokas ei töötanud korralikult, jukerdas.
Viga oli külmjootes kellaploki el.skeemil.
Ok,see selleks aga impulsi saab ta vändaandurilt arvatavasti,et kas äkki seal ei või mingi tõrge kuskil olla äkki.Ostaks uued kellad kuskilt lammarist aga päris niisama ka ei taha osta.Keegi ei võta ju neid tagasi,kui vaja ei lähe :(
BMW 530 d
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Impulss tuleb otse Motronicust. Aga ma alustaksin elektrolüütide vahetamisega kellaploki emaplaadil, ja siis edasi juba keerulisemate asjade poole. Sellest siin varem ka räägitud ja linke postitatud.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
fertiger
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 01.03.2004 17:04 48
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas fertiger »

Räägin nati ka enda kogemustest. 525ix 93 aasta. Kelladeplokis kõik asjad töötasid va spidomeeter. Sai kõigepealt vahetatud need kurikuulsad kondekad, ei midagi...siis viisin tartu diasse Jüri kätte. Ta pusis nädal aega, helistas et korras. Läksin kohale, plokk külge ja...ikka ei tööta. Jüri loobus peale seda. Ok, järgmine variant oli lammarist võtta....ma ei hakka siinkohal kirjeldama kui palju vigaseid plokke ma sealt sain. Eile õhtul õnnestus lõpux üks korralik saada...aga...kui tegin check controli, sis viskas spido seieri nats üle 120, kuigi peaks ju 100 täpselt viskama. Niiet tõenäoliselt hakkab see spido mul valetama.Tõenäoliselt sellepärast et pole veel jõudnud katsetada, aga see on suht kindel.Õhtul saan täpselt öelda. Olen kindel et sellega minu spido jama veel ei lõpe...Krt see e34 spido on ikka üks paras saast. Peaks vist uurima hakkama palju UM is uus maksab...edu kõigile kel kelladeplokk jamab:)
Kasutaja avatar
rax1
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 28.10.2003 15:00 34
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rax1 »

Ma võin sulle öelda palju uus maxab ca 8 kilo.
BMW 530 d
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

fertiger kirjutas:Krt see e34 spido on ikka üks paras saast.
Ja mis siis E38/39 plokist veel arvata? Huvitav, mul on 92 aasta oma ja kõik töötab. Ning näidikute test peaks spido just 120 juurde sõidutama (või skaala keskele). Kohe lähen ja vaatan järgi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
fertiger
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 01.03.2004 17:04 48
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas fertiger »

To Rax1: Mul neid spidosi jagub, äkki sobib mõni sealt sullegi :)

TO Priitv8: Sul oli õigus, peabki 120 peale viskama, sry.

Panin sis eile lammarist saadud spido peale ja mis te arvate, kaua see spido mul töötas??? 15 minti:( Mina enam ei oska. Kahtlustan et äkki on auto elektrisüsteemis viga ja põletab ainult spido osa läbi. On see võimalik? Kes kontrolliks? Tartu DIA-t mitte soovitada? Äkki siit foorumist keegi võtaks selle töö ette?
Olts
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 28.06.2004 11:38 30
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Postitus Postitas Olts »

Mul viskab ka ca 125 peale. Ka 91 ja töötab siiani ptui ptui ptui.
E 34 M50B25
53 840 111
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

fertiger kirjutas:Panin sis eile lammarist saadud spido peale ja mis te arvate, kaua see spido mul töötas??? 15 minti:( Mina enam ei oska. Kahtlustan et äkki on auto elektrisüsteemis viga ja põletab ainult spido osa läbi.
Milles see mittetöötamine seisneb? Ja seda ehk ikka tead, et neid on kolme erinevat: valge, halli ja sinise tagaseinaga. Soovitav oleks proovida täpselt samasugust, milline originaalis sees oli. Aastal 93 pandi juba sinist, nii et näiteks tagant valget pole kindlasti mõtet proovida.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
fertiger
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 01.03.2004 17:04 48
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas fertiger »

Originaalis oli sinise tagaseinaga. Proovitud spidod olnud samamoodi tagant sinised. Mittetöötamine seisneb selles, et spido seier näitab nulli, sõltumata kiirusest :( Kõik muu töötab(odomeeter, tahho, ökonomaiser). On äkki nõuandeid?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

OBC on? Kiiruse signaali saad kontrollida?
Ja spido on nullis vaatamata sellele, et testis osuti jookseb?
Läbisõitu loeb reaalselt? Mida ökonomaiser näitab?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
fertiger
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 01.03.2004 17:04 48
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas fertiger »

OBC-d ei ole. Kiiruse signaal on kontrollitud ja korras.Alguses spido töötas sõites ja ka testis seier liikus(kõik kokku 15 minti) siis jäi spido seisma, proovisin testi, osuti liikus. Sõitsin veel paar kilti, tegin testi ja nüüd oli ka osuti testis surnud :( Läbisõitu loeb reaalselt, ökonomaiser ma arvan näitab kah normaalselt(2500rpm 5.käik 10 liitrit)
Vasta