e39 lisa pidurituli vilgub

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
JSX
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24.05.2011 21:57 47

e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas JSX »

Tere!

Mure siis selles et e39 (2002 530d touring) lisa pidurituli (LED) vilgub süüte sisse keeramisel kõigepealt kiirelt ca 8 korda, peale seda lööb armatuuri kirja et pidurituli ei tööta. Peale seda hakkab seesama pidurituli vilksatama ca 1 kord minutis ilma et piduripedaali puutuks. Äärmised pidurituled seejuures ei vilgu. Pidurile vajutades kõik kolm pidurituld kenasti põlevad. Milles võiks viga olla?
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas TarMoH »

JSX kirjutas:Tere!

Mure siis selles et e39 (2002 530d touring) lisa pidurituli (LED) vilgub süüte sisse keeramisel kõigepealt kiirelt ca 8 korda, peale seda lööb armatuuri kirja et pidurituli ei tööta. Peale seda hakkab seesama pidurituli vilksatama ca 1 kord minutis ilma et piduripedaali puutuks. Äärmised pidurituled seejuures ei vilgu. Pidurile vajutades kõik kolm pidurituld kenasti põlevad. Milles võiks viga olla?
Äkki LEDis????

LEDil ju takistus palju väiksem, arvata on, et auto ei saa aru, millega tegu. Proovi tavalist pirni, äkki hakkab tööle?

Lampi pakun.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas enn1 »

Kui tavapirn on LED'i vastu vahetatud, siis tuledemoodul just nii käitubki :roll:
JSX
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24.05.2011 21:57 47

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas JSX »

See LED peaks minu teada olema paigaldatud tehases. Ühtegi tuld ise külge ega küljest ära aretanud ma ei ole. Siiani töötas tuli igatahes aastaid laitmatult.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas TarMoH »

JSX kirjutas:See LED peaks minu teada olema paigaldatud tehases. Ühtegi tuld ise külge ega küljest ära aretanud ma ei ole. Siiani töötas tuli igatahes aastaid laitmatult.
No, kui varem töötas korralikult, siis proovi LED välja vahetada (LED ikka pirni kujul jah?). Kui LED hakkab läbi minema, siis võivad ka sellised sümptomid tekkida. :roll:
JSX
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24.05.2011 21:57 47

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas JSX »

Tuli koosneb siiski umbes 10st väikesest LEDist mitte eraldi vahetatavast üksikust LED pirnist. Lihtsalt katsetamise mõttes sellist tuld ostma hakata on ilmselt liiga kallis.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas vahur_s »

Kuna touringutel keskmine/kolmas pidurituli led pirnidega, siis on tulemoodulis selle tule kontroll ja veateate teavitus ära keelatud.
Kuidas on võimalik et ta sinu masinal siis veateadet armatuuris annab?
Kas enne selle vea ilmnemist tegid või tehti masinaga midagi, mis põhjustas selle vea ilmnemise?
JSX
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24.05.2011 21:57 47

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas JSX »

Enne vea ilmnemist tehti nii palju et "lülitati" sisse tulede automaatne lülitus. Mitte küll minu enda soovil vaid "kui arvuti juba järel on siis teeme ära". Tegelikult tundsin huvi hoopis tagasilla patjade reguleerimise vastu. Seda loomulikult teha ei osatud. Hiljem läksin oma murega samasse kohta tagasi kuid aidata mind ei osatud. UMis öeldi olevat 2 nädalane järjekord. Seepärast lootsingi et ehk on siin keegi kes sama probleemiga on kokku puutunud.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas vahur_s »

Ma arvan et inimene kes masinat uuris ei olnud piisavalt pädev ja midagi muud ka ära seadistati, kui tuledele automaatne sisselülitus aktiiveeriti. Ega sa ei oska öelda mis programmi kasutati (INPA, DIS/GT1).
Soovitaks mõnd pädevat diagnostikut külastada, kes saaks asja üle vaadata.
Õhkpatjade kõrguse reguleerimine ei tohiks ka ülikeeruline olla, vähemalt INPA'ga selline võimalus täitsa olemas.
JSX
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24.05.2011 21:57 47

Re: e39 lisa pidurituli vilgub

Postitus Postitas JSX »

Programmi kohta ei oska kahjuks midagi öelda. Ilmselt tuleb siis ikka kusagilt leida mõni osavam inimene kes asja uuest toimima paneks nii nagu peab.
Vasta