E39 Roolis ragin

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
-BiMMer-
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 31.08.2008 11:00 26

E39 Roolis ragin

Postitus Postitas -BiMMer- »

Tervist!

Mure siis selline, et miinuskraadidega(ca alla -10 kraadi), kui auto soe pole, siis käib salongis kohe rooli seest keerates selline imelik ragin läbi. Üldiselt käib ka rool suhteliselt raskelt. Sooja mootoriga ning soojadel ilmadel sellist muret pole.

Ehk oskab keegi midagi öelda?
Kasutaja avatar
protas
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 01.01.2009 21:21 23
Peamine sõiduk: bmw 520i
Asukoht: Tartu

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas protas »

Mul peaaegu sama mure...hommikul enne tööle minekut istusin autosse...nii kui rooli keerasin,tuli mingi imelik ragin :( :cry: ...(kusjuures väljas oli +1) külma ilmaga pole midagi sellist olnud...ja Eile ka polnud,ilusti sain ilma raginata koju,jätsin auto seisma ja hommikul ---Üllatus..Ragin. Ja see on siis kui mõlemale poole keeran rooli...
Head Bmw omanikud,ehk keegi oskab midagi tarka selle kohte meile öelda,et mis see võib olla???
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas alvaruus2 »

Äkki keerdvedrud?
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas extsy »

Ma vaataks kriitilise pilguga roolilati üle.
Ma ennem lükkan enda BMW d,kui sõidan Fordiga!
-BiMMer-
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 31.08.2008 11:00 26

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas -BiMMer- »

Kahtlen veidi, et roolilatt. Põmst raske seletada milline hääl see on, otseselt pole nagu ragin, võibolla pigem krigin, nagu midagi käiks millegi vastu, raske leida sõna selle jaoks. See tuleb nagu kohe rooli seest salongist, mitte kuskilt kaugemalt. Eelmine talv juba hakkas, ei pööranud väga tähelepanu siis sellele. Siiani sõidab auto ilusti ju midagi kriitilist pole, aga tahaks ikkagi teada saada. Auto läheb küll remonti mingiaeg, aga raske näidata remondilemehe seda probleemi, kui hetkel + kraadid ja iga kord kriginat pole. Ehk on keegi sama probleemiga kokku puutunud?
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas alvaruus2 »

Kui salongist tuleb, siis võib vedrud välistada.
keltsik
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 17.03.2010 11:25 45

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas keltsik »

-BiMMer- kirjutas:Kahtlen veidi, et roolilatt. Põmst raske seletada milline hääl see on, otseselt pole nagu ragin, võibolla pigem krigin, nagu midagi käiks millegi vastu, raske leida sõna selle jaoks. See tuleb nagu kohe rooli seest salongist, mitte kuskilt kaugemalt. Eelmine talv juba hakkas, ei pööranud väga tähelepanu siis sellele. Siiani sõidab auto ilusti ju midagi kriitilist pole, aga tahaks ikkagi teada saada. Auto läheb küll remonti mingiaeg, aga raske näidata remondilemehe seda probleemi, kui hetkel + kraadid ja iga kord kriginat pole. Ehk on keegi sama probleemiga kokku puutunud?
Võibolla teeb seda kriginat sarniir (kumm katki ja kuival). Mõni krigin suudab uskumatult mööda rauda salongi jõuda.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas iisak »

Kõlab nagu käiks rool keerates roolisamba plastkatte vastu.
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
break
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 28.03.2008 14:38 33
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas break »

Samas võivad ka amordikandurid mingit moodi salongi kriginat edasi kanda.
Endal küll salongist pole täheldanud probleemi, kuid kui nvsel autot konrollisin siis amordikandurid krudisesid ka imelikult rattaid edasi tagasi keerates.
Kasutaja avatar
protas
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 01.01.2009 21:21 23
Peamine sõiduk: bmw 520i
Asukoht: Tartu

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas protas »

Mul oligi üks vedru pooleks...tegigi sellist raginat...vastik vastik vastik...Õnneks sai juba korda Kõik Ok :P
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas Cert85 »

iisak kirjutas:Kõlab nagu käiks rool keerates roolisamba plastkatte vastu.
Oli e34ga täpselt sama teema: nii kui külm oli, siis plastik kate tegi häält vastu rooli käies.
Kurtjad, kuulake hoolikamalt, kust heli tuleb, arvan, et see pole ju raske. Kui ei saa üksi, kutsuge keegi appi.
Hetkel on teil ikka väga kaudne kirjeldus asjale! :roll:
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas Andrez »

Minu autol hakkab külmaga airbagi lintkaabel häält tegema. See on siis täpselt rooli all ja ragiseb vastikult. Pole julgenud lahti võtta, peab kusagilt värskema vaatama.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas maarekl »

Andrez kirjutas:Minu autol hakkab külmaga airbagi lintkaabel häält tegema. See on siis täpselt rooli all ja ragiseb vastikult. Pole julgenud lahti võtta, peab kusagilt värskema vaatama.
minu arust lintkaabel küll seda raaginat ei põhjusta, pigem on seal üks naga mis lükkab suunatule lülitit välja ja see teeb sellist imelikku häält vähemalt endal küll, ei tea ainult kuidas saaks sellest lahti, ei aita seal tavott ka midagi.
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas Cert85 »

Originaalis on seal vist mingi kollakas määrdeaine?
Arvan, peaksid miskit sellelähedast leida. See vankrimääre on vist liigselt paks, et seal korralikult tööd teha.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Entusjast
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 07.07.2003 01:33 44
Asukoht: Keila

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas Entusjast »

Lintkaabel tundub jah olemvat. Enda eelmisel e36-l oli sama kala. Vastik spetsiifiline krägin on külmalt sees.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas Andrez »

Eh ära sõnasin. Kägises mis ta kägises ja lõpuks läks täiesti puruks

Pilt

Muide uurisin seda suunatule lüliti naga ja see ei saa mingi valemiga häält teha kuna ta enamus aega ei puutu mitte millegagi kokku.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E39 Roolis ragin

Postitus Postitas maarekl »

vot ei mäleta nüüd enam, kuid minu arust puutub küll, endal lasin spryga krafiit õli sinna vahele ja nüüd jäi vait, isegi külmadega pole tähele pannud.
Vasta