e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas kurvii »

Tere.

Juhtus paar päeva tagasi selline jama, et peale kerget mootori puhastust ei läinud auto enam tööle. Asi poleks imelik aga peale pikka uurimist avastasin et kütusepump ei tööta. Kiskusin siis teise maha andsin 12V ja siis töötas. Panin peale-ei tööta. Kiskusin uuesti maha ja proovisin uuesti töötas aga autopeal ei tööta. Kontrollisin kaitsemed üle, need olid terved. Rohkem nagu ei oska kuskilt vaadata.
Siit ka paar küsimust:
1) Kus asub e34-m50 93a 141kw kütusepumba relee.
2) Kuidas testriga kontrollida kas pumba pistikusse tuleb vool või mitte, pistikul on ju viis emast poolt. Kuidas üldse sellist voolu ringi kontrollida-millest alustada.
3) Kas kollektori alt võib minna mõni kütusepumba jaoks oluline juhe mis takistaks tema töötamist.(Kuna ma kiskusin ennem kollektori maha siis kardan et ÄKKI jäi midagi kahe-silma vahele. Kuigi ma kontrollisin hiljem topelt kõik üle)

Mida veel kontrollida? äkki on mingid kaitsmed veel kuskil- tagumise istme all kuskil pagasnikus( mingid kaitsmed mul on seal) tehase immo on lolliks läinud, kuigi võtsin akult korraks juhtmed maha ja panin peale tagasi.

Äkki on kellelgi midagi sarnast juhtunud või kasulikke näpunäiteid.
Jama on ka veel selles et auto asub linnast väljas võõra firma tehase parklas, kus ta tegelikult seista ei tohiks, seega natuke tuli ka sabas.
siim5
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 03.02.2007 09:42 53
Peamine sõiduk: e61 525
Asukoht: kohila

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas siim5 »

Terv!Vool peaks tulema koos starteriga(mitte nagu paljudel koos süütega).Pistikus on rohkem juht meid,sest seal ka taseme andur.Omal töötas ka pump näpu vahel hästi aga paagis enam mitte,mitu korda sai proovitud.Sealjuures,saba andis ka pärast ülevoolutoru lahti ühendamist :?:Relee peaks olema ajude juures(vist oli pruun)
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas kurvii »

Kuidas oma probleemile lahenduse said? Aju, nagu ma tean on vist kapoti all paremal pool? Starterisse tuleb ilusti vool, ja mootorit veab ka ringi aga tööle ei lähe.
Huvitav on see et mingi marginaalse osa bensiini tõmbab torudesse ikka aga pihustitest edasi ei lähe.
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas nemps »

Kütusepumba relee asub ajukarbis paremal pool kapoti all ja on kolmest releest keskmine. Samuti on kütusepumba kaitse kaitsmekarbis F18 15A. Kütusepumba releed juhitakse läbi mootoriaju, nii et võid proovida releele otse voolu peale lasta ja kontrollida kas siis auto töötab. Kui siis kah käima ei lähe või olla ka näiteks vändaandur , kuna aju korjab pumbalt voolu maha kui arvab et mootor ringi ei käi.
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas nemps »

Kui sisselaske kolle maha võtsid kas kütuse toru ja tagasivoolu omavahel segi ei ajanud? Ei mõjuta küll pumba tööd aga auto isegi ei luba mitte kui need vahetuses on.
BMW E34 525i touring
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas kurvii »

Ei ajanud, kuna neid on võimatu segi ajada. Nimelt on peale ja maha jooksu toru erineva pikkusega ja asetsevad teineteisest eemal.

PS: Mis moodi ma releele otse voolu peale lasen ja siis autot käivitan :?: Kas muud moodi ei saa relee korrasolekut kontrollida?

Kui peaks olema väntvõlli anduri viga siis mis moodi see kindlaks teha? kas uue anduri soetamisega.
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas nemps »

Mõtlesin voolikuid mis leiad kui vaatad õhukulu mõõtja lõdvikust paremale sisselaske kolle serva alla. Minul on nad küll ühepikkused ja sentimeetrise vahega üksteise all ja olen ise nad vahetusse ajanud kollektori tihendite vahetusega.

Releed saad muidugi kontrollida kui tester ja 12v olemas on. Voolu pealelaskmisega mõtlesin seda et võtad relee välja ja sildad relee pistikus klemmid ära, seega paned pumbale pideva voolu taha. Juhul kui probleem on ainult selles et kütet peale ei saa saad vähemalt elektriku juurde sõita.

Vända anduri viga näitab üldjuhul diagnostika, kuigi alati ei pruugi. Samuti mingit aimu annab takistuse mõõtmine ja kindluse annab aju pistikust otsilloskoobiga mõõtmine.
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
MehisM
Huviline
Postitusi: 2042
Liitunud: 29.06.2008 14:55 31
Asukoht: Tallinn.

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas MehisM »

Või võta releel korpus ümbert ära ja suru seal olevad kontaktid omavahel kokku !! Ning kuula kas pump hakkab tööle või mitte. ;)
E34 535d M57N & E34 M5
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Re: e34 525i 93a ei tule kütusepumppa vool sisse!!!

Postitus Postitas kurvii »

Kütuse voolikud on ok. Minul on nad erineva pikkusega ja segi ei saa ajada.

Tester olemas, aga mis moodi ma mõõdan? mida jälgima peaks.
Lähen proovin seda relee sildamist esialgu.
Vasta