E34 525tds vaakumvoolikud

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

E34 525tds vaakumvoolikud

Postitus Postitas ivo_s »

Sai eelsüüteküünlad vahetatud ning sisselaske kollet maha võttes avastasin ühe vooliku, mida ei oska enam kuhugi tagasi panna :) Üks läks egr-i, teine sisselaskesse ning kuhu kolmas?
"Raha"
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Vaata sisselaske alla seal on veel üks ots-ehk siis vist Map-anduri oma!
Arvan et jätsid selle lahti seda halvasti näha sisselaske all.
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ivo_s »

Kiiruga seletasin natuke kehvasti.Ühesõnaga vasakul pool poritiiva peal asetseb kaks klappi/andurit Salongi poolne, nagu ma aru saan on rõhuanduri oma, sealt minev vaakumvolla sai ühendatud sinna sisselaske alla ilusti tagasi. Teine nagu ma aru saan EGR, sealt läheb kaks voolikut, ühe ühendasin ilusti tagasi sisselase otsa asuva "julla" külge. Arusaamatuks jäi kuhu peab minema sealt väljuv teine voolik? kui üldse peab minema kuhugi :roll: Siit ka kohe üks küsimus veel, et kas nendest kahest andurist sõltub ka midagi kümkäivituse korral.
"Raha"
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Mis aasta masinaga tegu?

Vaata kas sul ei ole radika ees ribisid mida juhib vaakum ja üks voolik peaks sinna minema!
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Pilt


Vaata siin on näha voolikuid!
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ivo_s »

Tegemist muidu 95a masinaga ning seda ribide juhtimis süsteemi pole. See voolik muidu ulatub ka ainult sisselaske alla. Selle avastasin ka lahtisena tänu sellele, et üleöö hakkas külmkäivitus vaevaliseks muutuma. Tahab pikka käiamist, enne käivitus poolest pöördest. Täna siis kiskusin sisselaske maha, ühendasin lahti rõhuanduri vooliku, temp. anduri juhtme ning siis avastasin sealt ka selle lahtise otsa.
"Raha"
Kasutaja avatar
Janar_R
Huviline
Postitusi: 389
Liitunud: 04.08.2007 10:51 06
Asukoht: Tartu/Võru

Postitus Postitas Janar_R »

hmm, kui ma nüüd õigesti mäletan, siis läks mul sisselaskekollektori külge ainult üks vaakumvoolik, teine oli pistik. realOEM-ist ka head pilti ei leidnud. Homme käin kombin käsipidi üle ja värskendan oma mälu. :)
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ivo_s »

Mul ka kollektori all ikka üks otsik , mille ühendasin ilusti ära, teine on temperatuuri andur, ka see on ilusti ühendatud. Aga EGR-ist tuleb kaks voolikut, ühe ühendasin ilusti tagasi sisselaske kollektori otsa, aga teisele otsale rakendust ei leia :?
"Raha"
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

sa mõtled siis ilmselt egr klapi juhtsolenoidi kust need voolikud välja tulevad.
Üks nendest läheb jah sinna klapi külge kus ta ühendatud on, teine läheb sisselaske kollektori alla vaakumi "kollektorisse". Kuidas muidu pidurid, tuimad??


terv
erich
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ivo_s »

Täpselt ,seda ma mõtlengi. Vaatasin, et mul seal vaaakumtorus oli 2 väljavõtet olemas, mis aga olid pimedaks tehtud. Peaks vist ühe pimeda ära võtma ning sinna selle vooliku ühendama? Pidurid muidu tip top.
"Raha"
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

kui pimedad ees siis pole hullu. jäta see voolik südamerahuga lahti, jääb sul sisselaskekollektor puhtamaks.

terv
erich
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ivo_s »

Selge pilt siis, jätan ta lahti.
"Raha"
Vasta