E34 TDS külma/jaheda mootoriga uimane

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

E34 TDS külma/jaheda mootoriga uimane

Postitus Postitas nisu_uno »

Tere!

Mure siis järgmine, et kuni mootor soojaks saab, oleks nagu turbo ära, soojast peast käib kenasti. Käigukast ka viimasel ajal "kole kaua" mõtleb kui käiku alla vahetab ja teeb seda varem kui enne, probleem on üsna värske. Samas rahulikul käitlemisel vahetab käike eeskujulikult mahedalt ja avariireziimi pole kast kordagi läinud. On ka tunda mootoriõli kärsakat kui vähe peale anda. Õlikulu on muidu olnud siiani 1liiter 10Kkm peale.
Täheldanud olen veel teraval kuulamisel ja just tühikäigul ainult, sellist iseloomuliku kahinat mootoris ( kahh..kahh..kahh, mootori töötamise taktis käiv kahin). Muidu aga suriseb mootor vaikselt, puhtalt ja ühtlaselt.

Vist kui turbo koolema hakkab, käimari aju saab ka sellega seoses vigast inffi ja hakkabki valel ajal(liiga vara) käiku alla vahetama jne...olen õigel teel? :roll:
Kasutaja avatar
romm
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 24.08.2006 11:48 14
Asukoht: Tartu- Jõgevamaa

Postitus Postitas romm »

No kui praegu õues kraadiklaasi vaadata ja see näitab praegu -13, siis järelikult ju ka autol õlid paksemad jne ning soojenemine võtab kauem aega enne kui kõik jälle normaalselt toimima hakkab :lol: Aga nali naljaks, kas probleem on tekkinud nüüd viimastel päevadel, või juba varasemast ajast on auto külmast peast uimane? Enda E34 tds nt ka sellise -10 kraadise külmaga hommikul õues käima ajades on külmalt vähe uimasem, kui soojade ilmadega. Minuarust on see täiesti normaalne.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Külmast peast pole üldse mõtet mingit minekut taga ajada, tekitab suht ebatervislikke koormusi mootoris/turbos. Ma ise sõidan suhteliselt udupehme gaasiga, kui mootor veel täiesti sinises alas on.

Ja man. kast käib ka nagu arvata võib üsna vastumeelselt esimesed minutid kui miinused õues. Jõuga ei saavuta ka seal osakonnas midagi ;)

Kannatlikku meelt ja tundlikke juhtimisorganeid soovides :)
Kasutaja avatar
524tda
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 23.01.2007 15:06 52

Postitus Postitas 524tda »

endal mul täpselt sama jama et külmalt on uimane ja kast venitab käiguvahetusega.aga kui soojaks läheb on kõik ok.
kuus silindrid ja 3 liitrit aga ikka jääb midagi puudu....
amino
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 03.11.2006 20:15 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas amino »

Heh....mul ka selline jama üks kord varem ehmatasin ka selle peale aga nüüd kui klmaks läks on iga hommik uimane. kui mootor saab norm temperatuuri peale siis on k6ik viimasepeal. Aga muidu hommikul minnes on jube jube uimane ei julge maanteele kohe pööratagi. ükskord isegi proovisin kick downi vajutada yhesõn´aga surusin pedaali nii põhja kui andis aga mitte m6hkugi ainult pöörded hakkasid tõusma kui ma hästi mäletan kiirus ikka sama v6i mini maalselt t6usis kuskil 50 km/h üle selle eriti ei tahagai kiirust arendada masin külmana hommikul. Plaanis minna kasti õli kohe kohe vahetama ei tea kas tolku ka on sellest . kui keegi mingi lahenduse leiab andke teada:P
525tdsa touring
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

see kah kah hääl on suure tõenäosusega kulunud keti hääl.
Kuna netist seda häält hetkel ei kuule siis lase kellelgi teadjamal üle kuulata.

terv
erich
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

Ei külma mootoriga ma muidugi paaru ei anna, selge see. :)
Lasen kohapeal käia minutit paar ja siis vaikselt töristan, kuniks "sinises alas" enam pole. Selline tunne on, et turbo ei rakendu enne kui mootor täiesti töösoe on(siis kui seier keskel), samas kui rakendub on kõik nagu peab. Probleem üsna värske ja mitte igapäevane.

Käiguvahetus on läinud aeglasemaks, pean silmas mõtlemisaega kiirendamisel ja mu meelest on hakanud madalamat käiku sisse rapsima varem kui enne ning vahel satub hämmingusse, et nagu ei teaks, mis käiku panna. Rahulikul kulgemisel vahetab käike väga sujuvalt nii alla kui üles. Probleem samuti üsna värske.

Tekkinud probleemid ei ole seoses siiski külmade ilmadega, vaid juba natuke varem andsid endast märku. Egas jah neti vahendusel on raske diagnoose panna, aga haigus mind nelja seina vahele murdnud ja igav on :P

Mootorist kostvas kahinas kahtlustasin ise kah ketti, päris ebameeldiv diagnoos muidugi, ketivahetus üsna kulukas vast :?
Õnneks on seda praegu veel vaevu kuulda.
raivo01
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 12.11.2006 21:35 11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raivo01 »

mis muidu makab keti vahetus e34 525td-l ??
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

raivo01 kirjutas:mis muidu makab keti vahetus e34 525td-l ??
Oleneb kas paned A või B osad ja ketivahetades tuleks vahetada hammasrattad ka ja pingutid, ning tallad. Mina vahetasin endal 350000 tuh
pealt need jubinad , kuigi häält ei teind, südamerahustuseks!
raivo01
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 12.11.2006 21:35 11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raivo01 »

Veljo_V kirjutas: Oleneb kas paned A või B osad ja ketivahetades tuleks vahetada hammasrattad ka ja pingutid, ning tallad. Mina vahetasin endal 350000 tuh
pealt need jubinad , kuigi häält ei teind, südamerahustuseks!
Ok, selge see et A ja B osadega tuleb hinnavahe. Aga äkki oskad ligikaudse hinna öelda mis tuleb A osadega ja B osadega.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

A ja B osadega tuleb hinnavahe minimaalne kui vahetada kõik jupid. Oluliselt odavamad on ainult ketid ja osad jupid pead ikka esindusest ostma minu kogemuste põhjal. Kõik varuosamüüjad laotavad käsi, ütlevad et ei saa kas seda või teist või ei tea mis täpselt mingis komplektis on. Võtsin kõik ketti puutuvad osad esindusest. Ei olnud väga kallis, ~4000 eek. Hetkel pole arvet käepärast aga kui üles otsin ja mingi hetk aega on võin sulle anda ligikaudse juppide hinna, mis see kõik maksma läheb.

terv
erich
Vasta