Vaja abi. E39 touringu tagaluugi hädad ja vōtme ōpetamine.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Schizo
Huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 13.04.2009 20:58 51
Asukoht: Rapla

Vaja abi. E39 touringu tagaluugi hädad ja vōtme ōpetamine.

Postitus Postitas Schizo »

Tervist. Sain alles hiljuti omale esimese touring e39 ning kuna see pill veel veits vōōras minu jaoks, siis ehk keegi saab aidata.

Tagaluugiga nimelt järgmised probleemid - 1. Vahepeal avaneb ja vahepeal mitte. 2. Peaks ise üles ja alla minema, kuid ka seda ei tee. 3. Luugiklaasi lüliti ka ei toimi ( ka tagumine kojamees ). Manuaalselt tegin tagaklaasi lahti ja toimis ilusti.
Ise kahtlustasin äkki mingi juhtmestikuviga ? Kui keegi oskab suunata vōi on ise piisavalt pädev seda korda tegema, siis kuulan huviga.

Vōtme mure järgmine. Et ei saa puldist avada ega lukku panna. Ja sellise vana tüübi õpetust ka netist ei leidnud. Plaanis tellida nkn teemantkujuline võti, kuid enne peaks vist orig. võtme selgeks õpetama, ja siis uue selle järgi? Võti selline : http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1lZBPHpXX ... XFXXXP.jpg

Tänan igasuguse abi eest.
Kasutaja avatar
Skalp
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 31.10.2013 18:49 55
Peamine sõiduk: '98 BMW 520iA Touring
Asukoht: Halinga vald
Kontakt:

Re: Vaja abi. E39 touringu tagaluugi hädad ja vōtme ōpetamin

Postitus Postitas Skalp »

Avanemise probleem on tõenäoliselt tingitud luugi juhtmetest. Otsi foorumist, väga palju läbi käinud teema. Kindlasti leiad vastustest ka kellegi, kes selle töö ette võtaks :)
Kas luugil on nähtavad välised amordid? Kui ei, siis luuk ei pea ise tõusma. Kui on, siis mitte tõstmine võib olla samamoodi luugijuhtmete viga või on amordid väsinud.
Mitte töötava kojamehe teema on ka foorumist kõvasti läbi käinud. Kui ma ei eksi siis isegi TSI teemas õpetus, kuidas remontida.
BMW avariid ei tee ja kiirust ei ületa... Seda teeb tihend rooli ja istme vahel.
Kasutaja avatar
Schizo
Huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 13.04.2009 20:58 51
Asukoht: Rapla

Re: Vaja abi. E39 touringu tagaluugi hädad ja vōtme ōpetamin

Postitus Postitas Schizo »

Okei, tänud. Uurin siis vähe rohkem otsingus ringi :) Amorte otseselt näha pole. Kuid on lüliti kinni panekuks , eeldasin, et sel juhul peaks see luuk ka ise tõusma/langema.
Kasutaja avatar
Skalp
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 31.10.2013 18:49 55
Peamine sõiduk: '98 BMW 520iA Touring
Asukoht: Halinga vald
Kontakt:

Re: Vaja abi. E39 touringu tagaluugi hädad ja vōtme ōpetamin

Postitus Postitas Skalp »

Ma eeldasin ka, et mul peaks ise tõstma/langetama aga siis selgitati mulle, et selleks peavad külje peal nähtavad amordid olema.
Samas kui ma praegu veidi googledasin, siis arvan, et too seletaja pidas silmas e61'e. Mul ei ole nuppu ega amorte, seega mul ei saagi luuk ise tõusta. Aga piltide ja videote järgi e39'l ei paistagi amordid välja. Seega kui Sul nupp on, aga ei luuk ise ei tõuse, siis on tõenäoliselt amordid väsinud.
BMW avariid ei tee ja kiirust ei ületa... Seda teeb tihend rooli ja istme vahel.
Vasta