ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Veiks1
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 23.07.2012 12:23 51
Peamine sõiduk: 530D

ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Postitus Postitas Veiks1 »

Masinaks on e39 530d 142kw. Mure siis järgmine... Sai ülevaatusel käidud, onud testisid pidureid rullikute peal, kõik pidurid töötasid laitmatult ja mitte mingisuguseid probleeme ei olnud, küsisin veel, et kas pidurid töötavad ilusti, öeldi et pidurid on isegi väga head selle masina kohta.(neli aastat tagasi sai vahetatud neli pidurisupportit uute originaalide vastu, kettad ja kõik sinna juurde kuuluv). Käsipidur oli nii hea, et tagaots hüppas rullikute pealt maha käsipiduri testil.

Läksin siis paberitele järgi ja härra ütles mulle, et tule kordusülevaatusele, kuna absi tuli ei põle, et vaheta pirn ära..Kontrollis seda süüte sisse ja välja lülitamisega. Küsisin, et kuidas see võimalik on, pidurid ja viled ju kõik töötavad,armatuuris ei jää ju veojõukontrolli tuli põlema ega midagi, kõik toimib. Ühesõnaga, jäingi meest kuulama ja läksin siis "absi tule pirni" vahetama. Väike tööriista kast oli kaasas, kiskusin seal samas ülevaatuspunkti juures armatuuri laiali ja avastasin, et seal ei olegi pirni, seal on ju ledid juba sisse ehitatud. Panin juhtmed külge, keerasin süüte sisse ja oi näe, absi tuli põleb ilusti ja siis kustub ära.

Avastasin nii palju, et kui näiteks auto uksed puldist lukustada ja uuesti avada ja siis süüdet keerata, viskab absi tule ilusti põlema ja siis kustub ära, ja kui võti süütelukust välja võtta ja ilma uksi lukustamata ja avamata uuesti süüdet keerata, ei sütti absi tule pirn. Süttib ainult siis, kui vahepeal puldist uksed sulgeda ja avada.

Küsimus siis järgmine... Kas see on normaalne, kui absi tuli armatuuris põleb ainult siis, kui olen vahepeal uksed lukustanud ja avanud, peale uste lukustamist ja avamist süttib absi tuli ainult ühe korra esimesel süüte sisse keeramisel ?

Olen juba aastaid selle masinaga ülevaatusel käinud ja kõik on olnud väga korras, seekord lihtsalt üllatas mind selline juhtum.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Postitus Postitas patrik »

Oota süüde väljas kauem. Kesklukuga pole mingit pistmist
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Veiks1
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 23.07.2012 12:23 51
Peamine sõiduk: 530D

Re: ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Postitus Postitas Veiks1 »

Phmt mees pani mulle niisama kordusülevaatuse kirja ja märkis ohtlikuks veaks absi tuli ei sütti ?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Postitus Postitas teet82 »

Kõige lihtsam oleks võrrelda mõne teise samasuguse autoga. Kui sinu auto käitub samamoodi nagu teised E39 BMW-d ja see ülevaatuse tegija kõigile "korduvaid" paneb, siis oleks sellel mehel ammu probleemid juba. Kas oli see mees esimest päeva tööl, või on ikkagi midagi viga sinu autol.

Aga see korduv maksab ju mingi 5EUR tavaliselt, milleks nii palju paanikat. Mõned vist ei saa magada rahulikult kui "KORDUV" passis sees.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Veiks1
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 23.07.2012 12:23 51
Peamine sõiduk: 530D

Re: ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Postitus Postitas Veiks1 »

Passi ei märgitagi midagi, antakse lihtsalt leht sulle millega lähed uuesti ylevaatusele. Kordan veel, autol ei ole mitte midagi viga..,kõik toimib ja töötab laitmatult, juba põhimõtte pärast ei sõida vigase autoga ringi.
Nii palju veel, et täna käisin teises ylevaatus punktis ja palusin igalt poolt loksutada ja kõike testida hoolikamalt kui muidu. Peale kõike ütles ylevaataja, et pidurid, mootor ja sillad on väga heas korras,kuskilt midagi ei tilgu jne. Rääkisin siis talle enda kogemusest, mille peale ta muigas ja ütles, et ei imesta selle mehe puhul.
Iseenesest ylevaatuse sain seal samas tehtud samal päeval 15minutit peale seda kui korduvale saadeti.

Lihtsalt teinekord kui kellelgi peaks ylevaatusel selliseid probleeme tekkima, siis teate kuidas käituda.
Kasutaja avatar
KristjanJ
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 03.01.2015 20:49 13
Asukoht: Kose

Re: ABS-i tulega jama ülevaatusel ?

Postitus Postitas KristjanJ »

Kus ülevaatus punktis see juhtus? :)
Vasta