Mõned mured E61 530D-ga ( DPF ja pöörded )

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
mj6u
Huviline
Postitusi: 1090
Liitunud: 06.04.2010 22:49 00
Peamine sõiduk: Lexus GS300

Mõned mured E61 530D-ga ( DPF ja pöörded )

Postitus Postitas mj6u »

Tegemist siis 2005 tehasest välja lastud 160kw atm 530d-ga. Ootaks teiepoolseid kommentaare/arvamusi minu auto käitumise kohta. Märgin kohe alguses ära,et sõidan kuus kuskil 1500 - 2000km, seellest 30% maanteel.Tööle koju sõidud on suhteliselt lühikesed, kuid iga nädal tuleb ette maantee või pikemaid sõite. Siit tulevad probleemid :

1) Auto põletab dpf-i väga tihti. Käisin eile Tallinnast haapsallu ja tagasi. Selle teekonnapeale põletas auto dpf-i kaks korda. Kuidas ma aru saan, et ta seda teeb ? Hääl muutub madalamaks, hoiab kõrgemaid pöördeid ja haiseb kui kohapeal seista. Mootoris veakoode olen lugenud. 2 eelsüüte küünalt ja oxygen sensor. Oxygen sensor siis lambda ?
2) Sõites ühtlase kiirusega 50-60km/h ja vajutades õrnalt gaasi tekib teatud jõnksutamine, pöörded kõiguvad ja auto jõnksutab tuntavalt. Isegi mu naine sai aru, et midagi on mäda. DPF-i põletades ta seda ei tee! Kui gaasi lisada ta seda ei tee ! Sõites maanteel 100km/h on pöörded paigas, ei kõigu. Kõigub veidi spidomeetri osuti?!? Muus osas käigukasti tööle erilisi kaebuseid ei ole.

Auto läbisõit 350000. Kuu tagasi tehtud hooldus, kaasaarvatud küttefiltri vahetus. Kas võib olla, et filter praak vms ? Olen kunagi näinud ka veakoodi heated fuel filter. Kasutasin WIX-i toodangut.

Ootan E60/61 miks mitte ka 65 omanike,kasutajate ja muude tarkade klubi liikmete arvamusi. Hetkel huupi midagi remontima ei tormaks, kui siis lambdat vahetama ??
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Mõned mured E61 530D-ga ( DPF ja pöörded )

Postitus Postitas arnis »

No algul tuleb veenduda, et lambda läbi on. Kui on, siis tuleks vahetada.
Aga enne seda tuleks veenduda, et tahmamine on normaalne.
Kui sul pihustid näitavad aiateibaid, siis on vaja remontida, mitte hooldada.


Ära väga lollita selle jamaga, pigem lase võimalikult kiiresti asi korda teha.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
silverMR
Huviline
Postitusi: 169
Liitunud: 29.05.2013 11:50 52

Re: Mõned mured E61 530D-ga ( DPF ja pöörded )

Postitus Postitas silverMR »

Kui sul väga tihti tulenevalt siis sõidustiilist ja/või mootori liigsest tahmamisest DPFi puhastab, kas siis mootoris õlitase ka tõuseb? Endal E65 730d probleeme olnud just õlitaseme tõusuga, kui liiga tihti DPFi puhastab.
Kasutaja avatar
mj6u
Huviline
Postitusi: 1090
Liitunud: 06.04.2010 22:49 00
Peamine sõiduk: Lexus GS300

Re: Mõned mured E61 530D-ga ( DPF ja pöörded )

Postitus Postitas mj6u »

Peale õlivahetust sõitnud 2000km ja sellejooksul ei ole tase tõusnud. Pihustid lasen lähiajal kontrollida. Kellelgi veel mõtteid ?
Lauri.r
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 22.06.2007 19:37 04
Asukoht: tallinn

Re: Mõned mured E61 530D-ga ( DPF ja pöörded )

Postitus Postitas Lauri.r »

Mul põhjustas pöörete kahtlast kõikumist just linnakiirusel eriti ja jõnksutamist turbo kompressori lahti tulnud mutter, suht näpuga kinni oli.
nuh ja tahmamine ka võib ju tulla sellest kui auto õhku kätte ei saa korralikult.
e65 07 730d
Vasta