E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mustkast
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 13.08.2010 02:11 07
Asukoht: Tallinn

E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas mustkast »

Tervist,

Et siis vaevab väike mure armatuuri valgustusega.

Suundade, kaugtulede, udukate, parkide, tavatuledega toiminguid tehes ja mõnikord ka niisama sõidu pealt kustub ära armatuuri valgustus 1-10 sekundiks, vahepeal ka eredus tõmbleb. Seda ei juhtu alati, aga mida külmem on ilm, seda tihedamini tuleb igast jebimist ette. Genekas, aku, elektriskeem kontrollitud, juhtmed ja kaitsmed kõik tipp-topp, dimmer lüliti välja vahetatud. Vahepeal sõitsin ringi tester-lambiga mis oli massjuhtme ja dimmeri vahele löödud, kui armatuur pimedaks läks siis lamp põles, seega massist dimmerini probleeme polnud, sellest tulenevalt läkski dimmer vahetusse.

Ilmselt on ka seotud see, et auto viskab ka hoiatusi numbritulede ja tagatulede kohta - millega reaalselt probleeme pole. Need mõned korrad kui auto pole neid hoiatusi pildunud, pole ka armatuuri valgus jebinud.

Mõtteid?

Ette tänades,
mustkast
Viimati muutis mustkast, 22.10.2012 13:13 17, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Demons eye
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 09.10.2007 14:14 47

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas Demons eye »

Mul sama jama aga nii palju kui olen uurinud, siis tuleneb see LKM moodulist ja sealsetest ühendustest. Varem mul sellist jama polnud (oli vaid tavapärane TAIL LIGHT ja LIC PLATE LIGHT) aga siis otsustasin, et joodan ühendused üle aga ilmselt tegin asja ainult halvemaks kuna sel talvel on külmadega tulede tõmblemine lisandunud. Ma pole seda moodulit osavamate kätte veel andnud aga soovitan selle üle vaadata.
E34 525i Touring
mustkast
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 13.08.2010 02:11 07
Asukoht: Tallinn

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas mustkast »

Kui vahepeal siin temperatuurid jälle 6 kraadi kanti kukkusid, hakkas valgustus jälle streikima.
Sai proovitud teisi tuledemooduleid (LKM ja mingi moodul mis tagaistme all käib) kuid tulutult. Armatuuri tõmblemist pole rohkem näinud (ilmselt ilmast) aga LIC PLATE LIGHT ja TAIL LIGHT ikka käivad pinda - vahetasin ka pirne, aga tulemus sama.
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas pikk66 »

Endal käis aastaid see LIC PLATE LIGHT närvidele, ei aidanud ka tuledemooduli asendamine samasugusega. Asi sai korda peale seda, kui leidsin LKM-L mooduli, mis on täiuslikum variant, aga kahjuks pakuti tehasest ainult M5-le Ja 750 E32-le (seega suht haruldane ja raske leida). See näitab udukate veateated ka ära.
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
omega
Huviline
Postitusi: 1830
Liitunud: 25.04.2005 16:29 58
Asukoht: Tallinn

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas omega »

Endal oli sama jama.
Viga on tuledelülitis, või taustvalguse ereduse reguleerimise nupus.
Edu :cool:
E34 177TGI
E32 730i
E53 3.0d
Kasutaja avatar
Demons eye
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 09.10.2007 14:14 47

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas Demons eye »

Äkki täpsustad? Mis seal täpsemalt viga saab olla?
E34 525i Touring
Z0ne
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 16.11.2012 21:27 01
Peamine sõiduk: E46 "M3D"
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas Z0ne »

Endal sarnane viga, kuid esituledega teema. Sõites vahepeal kas parem pool kustub mõneks sekundiks, mõlemad vilksatavad kinni korra või kustuvad eest kõik tuled ära mõneks ajaks. Algas asi külmaga, pluss kraadidega polnud ühtegi viga.
mustkast
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 13.08.2010 02:11 07
Asukoht: Tallinn

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas mustkast »

Juurde tekkinud veel üks lambine veateade, 1 BREAK LIGHT. Pidurituled täitsa põlevad aga üks tagumine udukas keeldub ka uue pirni ja pesaga töötamast.
Romek-Olen
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.10.2010 20:19 30
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas Romek-Olen »

Sama mure on mõistus otsas:D
mustkast
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 13.08.2010 02:11 07
Asukoht: Tallinn

Re: E34 armatuuri tuled kustuvad ja tõmblevad

Postitus Postitas mustkast »

Tundub et tulemoodulite vahetus aitas, sest armatuur ei ole enam streikinud. LIC PLATE ja TAIL LIGHT karjumise põhjus ka tuvastatud - autol on pagasiluuki vahetatud ning juhtmed väga naglalt porri keeratud. Ise küsin, ise vastan - FTW.
Vasta