Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
viljo1987
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 07.02.2011 18:12 24

Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas viljo1987 »

Tere, autol on plokikaane tihend läbi 523i e39 97a. Lasin hinnapakkumise teha Siller autos. Töö oleks kindlasti korralik ja kvaliteetne. Tööraha pluss tihendid ja lihvimine löheks kokku 15 protsendise allahindlusega peaaegu 600 eurot.(hinna sisse ei kuulu klapisääre tihendite vahetus ega kolvirõngad) Aega pidi selle meeletu töö teostamiseks kuluma 1,5 - 2 päeva 30EUR /h. Ma pole ise küll eriline remondimees aga arvan et ma suudaksin selle sama töö ka päevaga ära teha. Olen enne vahetanud küll mootorit ja sidurit paar korda.. aga ei pea ennast selle töö jaoks pädevakls ja pealegi pole mul ühtegi võtit, nii et ise ma seda vahetama ei hakka. Aga sinna viia tundub ka kuidagi kirves.. eriti kui rah anapib. Kuidas mujal hinnad on.. kas keegi oleks nõus tegema viljandis mõistliku hinna eest.???? 56744951
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas jargo »

kui oleksid keilas,oleks minu poolne pakkumine 250.-
sisaldaks nii lihvimist kui ka tihendeid.
aga mul tund ka 4 x odavam :D
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
viljo1987
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 07.02.2011 18:12 24

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas viljo1987 »

vot... õige jutt:) kahjuks kaugel jah.Aga kas see on tõesti võimalik, et spetsialistide käes, esinduslikus firmas kulub selleks kuni 2 täispikka tööpäeva???
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas Peeter_S »

viljo1987 kirjutas:Tere, autol on plokikaane tihend läbi 523i e39 97a. Lasin hinnapakkumise teha Siller autos. Töö oleks kindlasti korralik ja kvaliteetne. Tööraha pluss tihendid ja lihvimine löheks kokku 15 protsendise allahindlusega peaaegu 600 eurot.(hinna sisse ei kuulu klapisääre tihendite vahetus ega kolvirõngad) Aega pidi selle meeletu töö teostamiseks kuluma 1,5 - 2 päeva 30EUR /h. Ma pole ise küll eriline remondimees aga arvan et ma suudaksin selle sama töö ka päevaga ära teha. Olen enne vahetanud küll mootorit ja sidurit paar korda.. aga ei pea ennast selle töö jaoks pädevakls ja pealegi pole mul ühtegi võtit, nii et ise ma seda vahetama ei hakka. Aga sinna viia tundub ka kuidagi kirves.. eriti kui rah anapib. Kuidas mujal hinnad on.. kas keegi oleks nõus tegema viljandis mõistliku hinna eest.???? 56744951
Jäin teemat vaatama lihtsalt seepärast, et 2 päeva tundus palju...
Aga samas:
Autodata väidab tihendi vahetamise ajakuluks 7,1 tundi.
Kaane lihvimine (ilmselt oleneb paljuski lihvpingist) võtab aega 1h.
Kaane lihvimiseks tuleb plokikaan ka laiali poota - seega 7,1h asemel on 13,1h (ok, selle aja sees peaks olema ka klappide sooveldamine, mis tuleks sul kindlasti teha ja kaane lihvimine).
Sõltuvalt kaane ehitusest tuleb võibolla küljest võtta ka sisse ja väljalaske kollektor - sinna uued tihendid.
Seega:

Plokikaanetihend ise 30EUR
Sisse ja väljalaske kollektoritihendid - 25 EUR
Tööraha (~13h) 390 EUR
Abimaterjalid: ~ 40.-

Ilmselt vahetatakse sul ka õli + jahutusvedelik?
Nende hinnad:
Jah vedelik: ca 15.-
Õli + filter: 45

Kokku: 545.-
Niipidi võtta ei tundugi eriti müstiline.

Kui võtad selle töö ette (loe: lased teha), siis kindlasti lase vahetada klapisääretihendid ja klapid sooveldada.
Nende tööde lisamine ei lähe sul oluliselt kallimaks (sääretihendid 0,5eur tk), kuid kui plokikaan on maas, on igati mõistlik need ära teha (kui auto õli ei võta, siis ennetad seda uute tihenditega, ning kütusekulust saad tänu klappide sooveldamisele kindlasti kokkuhoidu).

Pets
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas toivoku »

Et peävaga ära teha peab olema remondi mees 100 kindel,et viga on ainult tihendis? Ja keegi ei ole selles 100% kindel,et kaas vigane ei ole, alati saadetakse lihvimisse või survestamisse. Kuna enamus remondi töökodadel puuduvad vajalikdu vahendid,et kohapeal lihvida ja survestada kaant siis see viiakse kuskile mis võtab omakorda jällegi aega. Ehk siis see 2 päeva ei ole üldse nii ulmeline. Ise teen töö ära 130 euroga + tihendid. Tunduvalt kiiremini saab kui ostad kuskil kasutatud kaane mis on kontrollitud.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas Peeter_S »

Toivoku - järgmine küsimus rohkem sulle.
Kas sa vahetad kaanetihendi + lihvid ja survestad kaane 130 eur eest?

Kuna mul selle mootoriga (üldse vanosega bemmi mootoriga) kokkupuude puudub, kas autodata antud aeg on reaalne?
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas toivoku »

Peeter_S kirjutas:Toivoku - järgmine küsimus rohkem sulle.
Kas sa vahetad kaanetihendi + lihvid ja survestad kaane 130 eur eest?

Kuna mul selle mootoriga (üldse vanosega bemmi mootoriga) kokkupuude puudub, kas autodata antud aeg on reaalne?
Autodata aeg on antud ,normaalselt tehes koos suitsupausidega, nii nagu enamus asjadega on , on sinna ka varu jäetud. '
Kaane survestamine ja lihv maksab minu kaudu 20 euri, ehk siis 110 euri jääb puhtalt töörahaks mis on minu arvates piisav.
See ei ole nii keeruline töö,et peaks inimesi röövima, usun,et teen 4-5 tunniga selle ära, kui on vaja võtta yks kaas maha ja kohe teine peale panna.
Muidugi see hind ja aeg on seljuhul kui mitteykski polt ei lähe pooleks ja keegi varem pole näiteks viskosidurit keermeliimiga kinni liiminud. See ei sisalda ka mittemingeid lisa töid ala kollektori puhastamine ,pihustite vahetus, voolikute vahetus jne. Loomulikult on sellisele tööle ka garantii, Garantii ei kehti voolikutele mis on kahjustada saanud tänu õlile mis on kulgenud ringi mööda jahutusvedeliku süsteemi.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
viljo1987
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 07.02.2011 18:12 24

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas viljo1987 »

Ma lugesin Petsi jutust välja et plokikaane tihend maksab umbes 30 euri. Kui ma sellise hinnaga kuskilt leiaksin siis oleks tore. Ma eile googeldasin küll, aga alla 80 euri ma ei näinud midagi. Huvitav kas odavam tuleks osta kasutatud ja kontrollitud kaan või lasta vana lihvida? Kui palju võiks klapisööre tihendide vahetusele lisaaega minna? Tänud kõigile vastanutele!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas toivoku »

Toon suvalsie näite aga http://www.ladu24.ee/et/ladu2/5093/7025 ... 0,0/416675" onclick="window.open(this.href);return false;
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas redline »

Ise olen teinud sellise töö päevaga ära lausa mitu korda
Hommikul kaas maha (ca 1.5 tundi tööd)
Viin lihvi ja survestamisse, hea tutvuse korral paari tunniga kaas käes.(2h) lihvimieks ei pea klappe välja võtma!
Kui inimene tahab klappe ka sooveldada ja sääretihendeid vahetada siis arvestada ca 2h juurde
Kaas peale uue tihendiga ca (2h)

Räägin enda tegemise kiirusest, loomulikult ei suuda iga inimene nii kiiresti teha, sest tihti paljud teevad sellist mootorit esimest korda jne.
24 klapilise plokikaase klappide tegemine võtab 2h reaalset aega kui järjest ja stabiilselt teha.
56792145
einar
Huviline
Postitusi: 1406
Liitunud: 08.06.2004 12:54 03
Asukoht: tartu

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas einar »

tahaks näha kuidas näeb välja 24ja klapi tegemine kahe tunniga.

See tähenda 5 minutit klapi kohta, koos klappide sooveldamisega.

Ma pakun et selle ajaga jõuab napilt sääretihendi ära vahetada... :)
Tel 5015578.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas redline »

einar kirjutas:tahaks näha kuidas näeb välja 24ja klapi tegemine kahe tunniga.

See tähenda 5 minutit klapi kohta, koos klappide sooveldamisega.

Ma pakun et selle ajaga jõuab napilt sääretihendi ära vahetada... :)
24 sääretihendi vahetamiseks auto PEAL, siis kui kaas peal kulub vb 2 tundi. Õigete riistadega käib 24 klapi poolkuud 10 minti maha ja peale 20 minti.(seda eeldusel et plokikaas laua peal)
56792145
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas Peeter_S »

toivoku kirjutas: Muidugi see hind ja aeg on seljuhul kui mitteykski polt ei lähe pooleks ja keegi varem pole näiteks viskosidurit keermeliimiga kinni liiminud.
Aga täpselt - kui polt läheb pooleks, siis kes selle ajakulu maksab? Teed omast ajast, või maksab hiljem klient?
toivoku kirjutas: Garantii ei kehti voolikutele mis on kahjustada saanud tänu õlile mis on kulgenud ringi mööda jahutusvedeliku süsteemi.
Kuidas sa kindlustad selle, et kaant maha võttes, ning näiteks plokipinda puhastades ei satu just sinu töö tõttu õli jahutussärki?
viljo1987 kirjutas:Ma lugesin Petsi jutust välja et plokikaane tihend maksab umbes 30 euri. Kui ma sellise hinnaga kuskilt leiaksin siis oleks tore.
Aga palun. V.Reinzi tihendiga ei saada ükski remondimees sind kindlasti pikalt. Kvaliteetne tihend.

https://www.eparts.ee/catalog/#brand:16 ... 00_9/tab:1
redline kirjutas: 24 klapilise plokikaase klappide tegemine võtab 2h reaalset aega kui järjest ja stabiilselt teha.
Selle ajaga teed klapid ära ja jõuad kaant kontrollida, et kas klapid jäid pidama?
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas redline »

Selle ajaga teed klapid ära ja jõuad kaant kontrollida, et kas klapid jäid pidama?
Sooveldamise käigus on näha kas klapp ja pesa kannavad ilusti, probleeme on tavaliselt kokku jooksnud mootoritega, kus tuleb pesasid üle lõigata. (siiani pole lekke teste teinud pärast klappide tegemist)
Olen teinud ca 50-70 kaant ja lõviosa neist bemarite omad (on küll vähe, aga paari aastaga pole rohkem ette tulnud) ja siiani pretentsioone pole olnud.

see 2h kehtib pigem sellisele saksast tulnud masina kohta, nendel mootoritel klapid puhtad javajavad vähem puhastamist. Mõned kehva bensiiniga sõitnud masina klappidega peab roppu vaeva nägema.

Eriti kiireks tööks saab veel lugeda VW golf III plokikaase remonti(8klapiline ohc), parematel päevadel sai sooja mootoriga pill sisse aetud ja kaas sai veel sooja mootoriga pealegi tõstetud(loe leige) :lol:
56792145
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas Peeter_S »

Eks pretensioone on raske tulla - keegi ju ei näe mootori sisse. Ja kui klapp üldse ei pea (et ta oluliselt tunda annaks), siis peab sooveldamisel ikka midagi väga p....se olema keeratud...

Kui sa ei kontrolli, siis kuidas sa tead, et sul klapid nii sooveldatud said, et nad tihedad jäid?
Mina küll ei tea - mina kontrollin alati üle ja üldjuhul pean tõdema, et mõni klapp ikkagi ei saanud nii tihe, kui teised...
Sooveldan üle ja jälle diiselkütusega kontrollima... Ei mahu kuidagi 2 tunni sisse...

Muidugi ei tee ma seda liinitööna, vast 2-3 kaant aastas...
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas Leho »

Kes iganes seda autot tegema hakkab siis võiks olla piisavalt pädev et vanose ka paika suudab panna korrektselt. 20€ plokikaane lihvimise ja survestamise eest on ülimalt kahtlane hind. Ise olen pidevalt kasutanud kavori teenuseid ja seal on see tõõ poole kallim. Aga kvaliteet on tagatud.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas Peeter_S »

Kaane lihvimise hinna suhtes pole ilmselt mõtet midagi öelda. Seepärast ma ka ei maininud seda.

Kodanik ju ütles, et hind talle on... - see võib tähendada mõnda tuttavad, kasvõi näiteks Kavoris või Tõukuris, kes haltuurakorras oma sõbrale kaane ära teeb.

Võru kandis tean meest, kellejuures ainult lihvimine on 20-30 eur (5-euri silindri kohta)...

Eks igamees ikka vaatab ja "raspiraitab", kust midagi soodsamalt saab - seda suurem on ju klientuur, käive ja kasum.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas redline »

Kõik need plokikaased mis tehtud pole sellepärast lekkekontrolli saanud, et tööandja ei anna selleks võimalust. Raha jookseb niiöelda mööda.
Kõik kaaned mis ma kodus olen teinud on saanud alati diiselkütusega lekkekontrolli, aga neid on vähe.
Tean veel rääkida leedust tulnud e60 530d päris mitut, kus pole klappe sisse sooveldatud ja siia eestisse jõudes hakkavad klapid nii läbi laskma, et mootor enam ei käi normaalselt. Kui sisselaskekollet käimise ajal küljes pole, siis ilusti ka kuulda kuidas klapp läbi laseb. Samuti leedus pole ühtegi uut tihendit pandud ega midagi, kõik vanad asjad tagasi (tehakse müümise hetkeks autosid)

Rääkides siis konkreetsest olukorrast, ei tohiks see töö võtta küll üle päeva aega, isegi vähem kogenud inimesel.
vanose paigaldus sellel mootorl pole samuti raketideadus ja mingeid erilisi abivahendeid pole vaja. Märksa keerulisem on kahe vanosega mootor.
56792145
viljo1987
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 07.02.2011 18:12 24

Re: Plokikaane tihendi vahetuseks kulub 2 päeva teenenduses?

Postitus Postitas viljo1987 »

Võib teema lukku panna, sain siit hyva nõu.
Vasta