e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
lry
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 04.10.2006 10:07 02
Asukoht: Tartu

e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas lry »

Kas keegi teab kedagi, kes kodeeriks LCM'i, et saaks kasutada LED tagatulesid?
Nagu aru olen saanud, siis värelevad pulsseeriva toite tõttu ja veateade ilmub, kuna pole enam hõõgntiiti.
Kodeerida peaks saama, sest LCM on mul III versioon.

Ehk on keegi ka Tartu kandis?
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas maarekl »

ei oska aidata kes seda teeks. Kuid sama küsimus kõigi tulede kohta. Kas saab kuidagi esimesi tulesid ja numbri tulesid kodeerida. nimelt panin numbri tuledesse led pirnid ja ees on gaas lahendusega rõngad. Nüüd kui auto töötab, aga tuled ei põle, siis teatud aja tagant tuled vilguvad. samas tahaks tagurpidi käigu tuledesse ja piduri tuledesse ka ledid osta, aga suht nõme oleks kui nad sõidu ajal lambist vilguks. Ja ees tahan kõik pirnid xenonite vastu vahetada.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas TimoA »

saab maha võtta et ta ei kontrolliks neid tulesid enam, ehk ei vilguks. ja samas saab ka veakoodid siis maha võtta, et ta ei näitaks sul neid spidol enam.

ainuke originaalis ümber kodeeritav on muidugi need tagumised led tuled.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas maarekl »

Kuno_T kirjutas:
Ja ees tahan kõik pirnid xenonite vastu vahetada.
Osta siis apteegist vaseliini ka, läheb sau p..e libedamalt.
ei põe mentide pärast, kui peseurid ja automaat kontrollid küljes, pole neil midagi kottida. ja enamus ajast auto soomes ka, siin vist neid tulesid nii ei kotita nagu meil!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas maarekl »

TimoA kirjutas:saab maha võtta et ta ei kontrolliks neid tulesid enam, ehk ei vilguks. ja samas saab ka veakoodid siis maha võtta, et ta ei näitaks sul neid spidol enam.

ainuke originaalis ümber kodeeritav on muidugi need tagumised led tuled.
kas siis orginaalis xeno tulesid ei kontollita?
Kasutaja avatar
raunoh
Huviline
Postitusi: 1084
Liitunud: 24.11.2009 08:04 44
Peamine sõiduk: Passat CC 4MOTION 13`
Asukoht: Pärnu

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas raunoh »

räägi kasutaja maximaator-iga
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas enn1 »

maarekl kirjutas:
TimoA kirjutas:saab maha võtta et ta ei kontrolliks neid tulesid enam, ehk ei vilguks. ja samas saab ka veakoodid siis maha võtta, et ta ei näitaks sul neid spidol enam.

ainuke originaalis ümber kodeeritav on muidugi need tagumised led tuled.
kas siis orginaalis xeno tulesid ei kontollita?
Orig oskab LCM xenoneid ainult pooltuledes kontrollida (kui on vastavalt kodeeritud)
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas vahur_s »

LCM teeb tulede pirnidele kahte tüüpi kontrolli, külm ja kuum. Ksenoon tulede pirnidel on külm kontroll välja kodeeritud, sest muidu hakkab masin arvama et miskit viga. Keda huvitab, siis natuke LCM ja xenon tulede kontrollist saab lugeda siit (esimene peatükk).
Et tulede külm ja kuum kontroll ning veateate kuvamist deaktiveerida on vaja nt NSC Experti, DIS'ga seda teha ei saa, PA soft 1.4 või Navcoderiga saab ka selle töö pm ära teha. Kõik eeldusel et tulemoodulis sellised valikud olemas, ehk siis LCM III ja edasi.
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas Sulev »

Kui numbrituledesse ja angel eyesse panna ledid siis seda vilksatamise efekti kahjuks LCMIII moodulis pole võimalik ära näppida(cold monitoring)...aga on LCMIV on juba olemas parkide ja numbrituledele cold monitoring. Nii, et kannatage see vilkumine ära :cool:
Viimati muutis Sulev, 01.11.2011 10:07 02, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
TiitS
Huviline
Postitusi: 1157
Liitunud: 26.01.2008 22:36 08
Peamine sõiduk: BMW jt. A+B
Asukoht: Tallinn

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas TiitS »

PFL e39 touring, sai vahetatud tagumised tuled led FL omade vastu ( ees xenon tuled) , lisaks sai progm. ka LCMIII tuledemoodul.
Numbrituledeks sai muretsetud uute BMW led-numbrituled. Sai paigaldatud koos takistitega ning ei värele ega ka anna veateadet.
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas Sulev »

TiitS kirjutas:PFL e39 touring, sai vahetatud tagumised tuled led FL omade vastu ( ees xenon tuled) , lisaks sai progm. ka LCMIII tuledemoodul.
Numbrituledeks sai muretsetud uute BMW led-numbrituled. Sai paigaldatud koos takistitega ning ei värele ega ka anna veateadet.
Takisti imiteerib hõõgniidi takistust ja on selleks,et veateadet ei oleks. Kui süüde sees, kas led numbrituled vilksatavad teatud intervalli tagant? Tulemoodul tsekkab teatud aja tagant +3Vdc pirne. Hõõglampi see ei morgenda aga led vilksatab.
Kasutaja avatar
lry
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 04.10.2006 10:07 02
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas lry »

aga kes siis LCM progemise teenust pakuks?

ja vilgutajatele. pange väike relee vahele, mis katkestab LED tule ahela, kui tuled ei põle.

lisaks, voolu LED numbritulede saab ka otse ääretuledelt võtta - ei särise ja värise
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas enn1 »

Tartus võid abi saamiseks pöörduda kasutaja "Juht" (DiaLab) poole.
Kasutaja avatar
Noosik
Huviline
Postitusi: 396
Liitunud: 06.06.2011 02:02 52
Peamine sõiduk: CLS55 AMG W219 & 730 E65
Asukoht: Valgamaa

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas Noosik »

pole küll tegu tagatuledega, aga mul on PFL masinas nt udutuledes led pirnid ja need vilgutavad ja sädelevad ka ledile omaselt, siis peaks sinna takisti lisama et sellest sädelusest lahti saada ?
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas maarekl »

Noosik kirjutas:pole küll tegu tagatuledega, aga mul on PFL masinas nt udutuledes led pirnid ja need vilgutavad ja sädelevad ka ledile omaselt, siis peaks sinna takisti lisama et sellest sädelusest lahti saada ?
vilguvad siis, kui pole peal jah?
Kasutaja avatar
Noosik
Huviline
Postitusi: 396
Liitunud: 06.06.2011 02:02 52
Peamine sõiduk: CLS55 AMG W219 & 730 E65
Asukoht: Valgamaa

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas Noosik »

vilguvad jah siis kui pole peal ja eriti just siis kohe väikste vahedega kui auto käima panen, Ning siis värelevad kui udutuled on peal, ning vahepeal on need värelused nii suured et justkui pirn prin udukas peaaegu kustuks ja sis põleb edasi kohe.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas TimoA »

ma proovisin ka led h7 panna udukatesse.
Nii paljudes kui ma neid proovinud olen, Väreleb valgus õrnalt. Displayl näitas kah et ei toimi see värk :)
Et igast pahna ei soovita osta.
Kasutaja avatar
lry
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 04.10.2006 10:07 02
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas lry »

Nagu te teate on nende LED pirnide lisamine vastuolus seadusega, aga see selleks.
Ma proovin ikka legaalselt hakkama saada ja vahetan udukad LED päevatulede vastu.
Seega jäävad udukate pistikud tueldest tühjaks ja auto hakkab seda mulle järjekindlat meelde tuletama.
Elegantsem oleks seda probleemi lahendada takistite asemel tarkvaraliselt - mooduli progemisega.

Navcoder on üks kena tarkvara, mille koostajad lubavad mitmete tuleahelate nii külm kui ka kuumkontorolli välja lültada: http://www.siegenthaler.co.nz/navcoder/index.htm
Dialab väitis, et LCMIII seda teha ei saa.

Navoder LCM kodeerimise dialoogiaken :
Pilt
Lugeda olen selle tarkvaraga saanud, kuid kodeerimise kasutamiseks tuleb 20€ annetada


Kuidas siis sellega on? kas keegi on reaalselt navoderit kasutanud?
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas maarekl »

Noosik kirjutas:vilguvad jah siis kui pole peal ja eriti just siis kohe väikste vahedega kui auto käima panen, Ning siis värelevad kui udutuled on peal, ning vahepeal on need värelused nii suured et justkui pirn prin udukas peaaegu kustuks ja sis põleb edasi kohe.
Mul küll numbrituled ei vilgu (POLEDES). Aga autot käivitades sähvatavad jah korraks, sama on cfl rongastega.
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas Sulev »

Kas mitte navcoderit pole saadaval ka muditud versioonina, millel ei pea maksma. Endal olemas aga ei kasuta seda kodeerimisel. Udukatel saab LCMIII cold_monitoringu maha võtta.
Kasutaja avatar
Kaasik
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 26.09.2011 15:13 27
Asukoht: Kohila

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas Kaasik »

Kui ma nüüd seda teemat loen siis saan aru miks mul parktuled vilguvad ees.Ostsin sinna nimelt ledid sisse sellised millel on ühe pirni kohta 5 led-i ja kui tuled põlevad siis 5 led-ist kordamööda vilguvad osad.Alguses arvasin et pirnid vigased aga nüüd tean et selles viga vist ikka ei ole.Aga küsimus et kas see et nad niimoodi vilguvad võib midagi nahka ka keerata seal või kui ennast ei häiri siis las vilguvad?
BMW E39 523i Touring 12/98a
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas vahur_s »

lry kirjutas: Navcoder on üks kena tarkvara, mille koostajad lubavad mitmete tuleahelate nii külm kui ka kuumkontorolli välja lültada: http://www.siegenthaler.co.nz/navcoder/index.htm
Dialab väitis, et LCMIII seda teha ei saa.

Navoder LCM kodeerimise dialoogiaken :
Pilt
Lugeda olen selle tarkvaraga saanud, kuid kodeerimise kasutamiseks tuleb 20€ annetada


Kuidas siis sellega on? kas keegi on reaalselt navoderit kasutanud?
Viimane versioon on ära kräkitud, ei pea miskit maksma.
Navcoder on rohkem multimeedia eesmärgil välja mõeldud, vähemalt algne eesmärk oli. Et kõiki moodulite kodeerimisvalikuid näha ei saa ilma NCS Experdita.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagumiste tulede kodeerimine LED jaoks

Postitus Postitas enn1 »

Äkki keegi hea inimene viskab mulle privasse lingi kust seda muditud Navcoderi versiooni saab. Otsisin netiavarustest, aga leidsin ainult väga kahtlaseid viiruselaadseid asju :?


EDIT: Tänud reageeriatele asi nüüd olemas :)
Vasta