HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
kozik
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 16.10.2008 22:00 46

HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Postitus Postitas kozik »

Pöördun kõigi foorumi kasutajate poole koos teadeandega mis puudutab autosid millel on istmesoojendus.
Nimelt minu E60 12/2004 põletas läbi mõlemad (nahk) esiistmed. Juhiistmes oli juba ostes auk (mille ma alles hiljem avastasin) ja nüüd põletas läbi auto ise ka kõrvalistuja istme. Kusjuures, ise ei sõida istmesoojendusega ja ei sõiduta inimesi kellele see väga meeldiks. Pole jätnud istmesoojendust niisama tööle, see isegi kõlab naljakalt: Ära jäta istmesoojendus sisse, muidu põleb su auto maha!

Hoiatan siis kõiki, ärge kasutage oma istmesoojendusi kui teil on 5/7/X5 mudel (ei tea kas puudutab ka teisi mudeleid, aga neid kindlasti)


Ja küsin, mida ma pean nüüd tegema? See ei ole ohutu, auto võis samahästi maha põleda... Kas ma lähen UM'i kurtma oma probleemi? Või tarbijakaitsesse?

Mis siis, et kunagi kutsuti neid autosid tagasi ja minu autot ei tehtud korda... Või ma ei tea.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: HOIATUS! BMW E60 PÕLETAS MÕLEMAD ESIISTMED LÄBI.

Postitus Postitas priitv8 »

See on vana uudis ja mine uuri UM-st kas juba garantiist väljas autole ka midagi pakutakse. Tavaliselt on tehase poolt selliste asjade puhul ette nähtud teatud periood, mille jooksul sellised vead kõrvaldatakse, ka peale garantiiaega.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
kozik
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 16.10.2008 22:00 46

Re: HOIATUS! BMW E60 PÕLETAS MÕLEMAD ESIISTMED LÄBI.

Postitus Postitas kozik »

priitv8 kirjutas:See on vana uudis.
Kahjuks on see uudis minust mööda läinud ja suht nukker seis. Ise ma ei ole milleski süüdi nagu. Tehniline viga.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: HOIATUS! BMW E60 PÕLETAS MÕLEMAD ESIISTMED LÄBI.

Postitus Postitas priitv8 »

kozik kirjutas:
priitv8 kirjutas:See on vana uudis.
Kahjuks on see uudis minust mööda läinud ja suht nukker seis. Ise ma ei ole milleski süüdi nagu. Tehniline viga.
Kindlasti pöördu UM-i ja Sa ei ole kindlasti esimene, kes selle murega pöörduks.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: HOIATUS! BMW E60 PÕLETAS MÕLEMAD ESIISTMED LÄBI.

Postitus Postitas topfuel »

Alles kevadel küttis kellelgi auto tagumiku nii kuumaks, et kõrvetas istmesse augu. :D

Ärge kasutage istmesoojendusi? Mina ei suuda küll seal külma naha peal nii kaua istuda. Talvel alati esimene lüke on auto tööle iste sooja ning siis lund pühkima ja klaase puhastama
Kasutaja avatar
Jaanus_V
Klubiliige
Postitusi: 1266
Liitunud: 17.08.2010 12:05 03
Peamine sõiduk: BMW F11 530d xDrive 2012

Re: HOIATUS! BMW E60 PÕLETAS MÕLEMAD ESIISTMED LÄBI.

Postitus Postitas Jaanus_V »

+1 :lol: Istmesoojenduse panen tavaliselt 2e peale algul ja kui juba vaikselt soojaks läheb siis 1e peale. 3ga on küll selline tunne, et püksid põlevad jalas maha :lol:
E39 3.0D 2001 --> E61 2.5B 2005 --> E60 3.0 2005 --> E61 3.0D 2004 --> F11 3.0D 2012 --> E46 320CI 2003 --> E46 328Ci Praegu: F11 3.0xD, E46 328Ci
ylbort
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 23.12.2010 15:18 29

Re: HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Postitus Postitas ylbort »

kozik kirjutas:Pöördun kõigi foorumi kasutajate poole koos teadeandega mis puudutab autosid millel on istmesoojendus.
Nimelt minu E60 12/2004 põletas läbi mõlemad (nahk) esiistmed. Juhiistmes oli juba ostes auk (mille ma alles hiljem avastasin) ja nüüd põletas läbi auto ise ka kõrvalistuja istme. Kusjuures, ise ei sõida istmesoojendusega ja ei sõiduta inimesi kellele see väga meeldiks. Pole jätnud istmesoojendust niisama tööle, see isegi kõlab naljakalt: Ära jäta istmesoojendus sisse, muidu põleb su auto maha!

Hoiatan siis kõiki, ärge kasutage oma istmesoojendusi kui teil on 5/7/X5 mudel (ei tea kas puudutab ka teisi mudeleid, aga neid kindlasti)


Ja küsin, mida ma pean nüüd tegema? See ei ole ohutu, auto võis samahästi maha põleda... Kas ma lähen UM'i kurtma oma probleemi? Või tarbijakaitsesse?

Mis siis, et kunagi kutsuti neid autosid tagasi ja minu autot ei tehtud korda... Või ma ei tea.
Läks minu e60 11.03 juhiiste ka kärssama. Sulas pisike auk sisse. Käisin UM-s näitamas, tehti pildid, mis jutu järgi saadetakse tehasesse. Ja siis otsustatakse, kas läheb garantiise või ei. Tagantjärgi taheti hooldusraamatut ka saada, kuid kuna pole lasknud seda eriti täita, siis ei näinud mõtet eriti viia. Nüüd neil vähemalt põhjus keeldumiseks olemas. Pole korralikult hooldatud. Tegelikult ikka niisama väga ei kavatse järgi anda. Kui keelduvad tuleb otsida uusi võimalusi, kuna see ikka tõsine probleem paljudel, mitte ainult ühel autol.
Kasutaja avatar
Ise
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 14.02.2008 15:52 18
Asukoht: Tallinn

Re: HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Postitus Postitas Ise »

Kehtib ka e39 kohta kahjuks. Minul põles juhiistmesse eelmisel kevadel auk. Nüüd sõidan ilma soojenduseta ja olen kade, kui naisel pepu soojas on.
Härmo / 530d Touring Exclusive 2001
ylbort
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 23.12.2010 15:18 29

Re: HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Postitus Postitas ylbort »

Sain natuke aega tagasi ka telefonikõne UM-st, et tehas ei ole nõus hüvitama. Küsisin ka põhjendust aga põhjendust paraku ei saanud. Lihtsalt ei ja kõik. Peab hakkama asja pisut ametlikuks ajama. Vaatab milliseid põhjendusi siis leiavad.

Äkki keegi veel nõus oma kogemusi selles asjas jagama. Kindlasti on paljudel sama probleem olnud. Kunagi ka tehas tagasi kutsunud 03-04 mudeleid istmesoojenduse pärast.
Kasutaja avatar
Tonnk
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 07.10.2004 11:43 37

Re: HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Postitus Postitas Tonnk »

Ülemaailmne tehase recall oli teatud ajavahemikus valminud autodel see istmesoojenduse juhtmete üle kontrollimine.
http://auto-recalls.justia.com/bmw/5-se ... 04v575000/
Enda autol sama lugu, et juhi istmesse auk kõrbenud. UM'i väitel on auto kunagi ammu ka selle recalli läbinud Saksas aga ilmselt siis edutult kuna ikkagi kärssama on läinud.
Mul isegi ei viitsitud pilte teha ega uurida kas läheb n.ö tootjapoolse veana ehk mingitpidi garantii alla.
Samas sõbralikult oldi valmis kohe uue istmepadja tellimiseks :)
ylbort
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 23.12.2010 15:18 29

Re: HOIATUS! BMW E60 põletas mõlemad esiistmed läbi

Postitus Postitas ylbort »

Tonnk kirjutas:Ülemaailmne tehase recall oli teatud ajavahemikus valminud autodel see istmesoojenduse juhtmete üle kontrollimine.
http://auto-recalls.justia.com/bmw/5-se ... 04v575000/
Enda autol sama lugu, et juhi istmesse auk kõrbenud. UM'i väitel on auto kunagi ammu ka selle recalli läbinud Saksas aga ilmselt siis edutult kuna ikkagi kärssama on läinud.
Mul isegi ei viitsitud pilte teha ega uurida kas läheb n.ö tootjapoolse veana ehk mingitpidi garantii alla.
Samas sõbralikult oldi valmis kohe uue istmepadja tellimiseks :)
Ega UM mulle ka ise midagi välja ei pakkunud. Ma läksin kohe selle jutuga sinna, et tehasepoolne viga ja tehke korda. Suhteliselt lootusetu üritus minu poolt ilmselt. Aga kas lasid UM-s korda teha? Mis hinnaks pakuti?
Vasta