Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Meigo
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 03.10.2010 00:33 16
Asukoht: Tartu, Eesti

Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas Meigo »

Tere,

kuidas saaksid tagumiste klaasite tõstukid elektriliseks teha? Peaks ma uksed välja vahetama või piisab lihtsalt juppide otsimisest ( kust ? ) ja natukesest mudimisest ( kuidas? ) ?

Mark BMW 520 i 110kW aasta 1997, esi küljeklaasid elektriliste tõstukitega, tagumised mitte.
Samuti tahaks teada, kust parkimisandurit osta ja kuidas paigaldada.

Ah jaa, veel üks küsimus, ega kellelgi originaal cd makki pole pakkuda? Hetkel on kassettmakk sees, selle tahaks kuu peale saata.

Tänud ette abi eest,
Meigo
Kasutaja avatar
Optimus
Huviline
Postitusi: 439
Liitunud: 10.07.2010 01:02 54
Asukoht: Vantaa/Helsinki

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas Optimus »

Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas marco505 »

Meigo kirjutas:Tere,

kuidas saaksid tagumiste klaasite tõstukid elektriliseks teha? Peaks ma uksed välja vahetama või piisab lihtsalt juppide otsimisest ( kust ? ) ja natukesest mudimisest ( kuidas? ) ?

Mark BMW 520 i 110kW aasta 1997, esi küljeklaasid elektriliste tõstukitega, tagumised mitte.
Samuti tahaks teada, kust parkimisandurit osta ja kuidas paigaldada.

Ah jaa, veel üks küsimus, ega kellelgi originaal cd makki pole pakkuda? Hetkel on kassettmakk sees, selle tahaks kuu peale saata.

Tänud ette abi eest,
Meigo
Et tagumiused aknad elektriliseks saada,pead kindlaks tegema kas auto sisene kaabeldus sul selleks olemas,kui on siis juba lihtsam,vaja ainult uste sisest kaabeldust ja el tõstukeid ning 4jast lülitit keskkonsooli.kui aga kaabeldust üldse pole(nagu mul oli)siis vaja natuke elektri tööd teha ja salong laiali võtta,et saaks juhtmed paigaldada(mina võtsin teise e34ja pealt ja skeemide järgi panin paika,nüüd nagu tehase poolt)
Kas kaabeldus olemas seda saad kontrollida nii et võtad keskkonsoolist selle el.akende lüliti välja ja vaatad kas seal all on 1 selline pistik veel üle nagu sul 1 juba läheb selle lüliti külge,kui on siis kaabeldus olemas,kui mitte siis raskem juba(NB! see pistik võib ka seal konsooli all olla,et ei pruudi teda nähagi sealt lüliti august!).
Üldiselt kui väga palju pole auto elektriga kokku puutunud siis ise vast ei ole kõige parem torkima hakata.
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas enn1 »

Kuna tegemist E39'ga, siis akende jaoks mingit valmidust pole. Vedada tuleks päris palju juhtmeid, vahetada juhiukse küljes juhtmoodul koos lülititega + klaasitõstukid + uksepolstrid ja auto keremoodul ümber kodeerida.
Tehtav on, aga kas on mõtet... :roll:
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas marco505 »

enn1 kirjutas:Kuna tegemist E39'ga, siis akende jaoks mingit valmidust pole. Vedada tuleks päris palju juhtmeid, vahetada juhiukse küljes juhtmoodul koos lülititega + klaasitõstukid + uksepolstrid ja auto keremoodul ümber kodeerida.
Tehtav on, aga kas on mõtet... :roll:
jaajajah,ma kohe alguses ei märganudki et tegu e39aga...sellisel juhul olen vait,minu jutt käis e34ja kohta :P
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Meigo
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 03.10.2010 00:33 16
Asukoht: Tartu, Eesti

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas Meigo »

Thanks, ei hakka asja ette võtma... aga ega ei tea kust saaks elektrilisi nahkistmeid sellele pillile? ( 1997 a E39 ) ja ehk oskate aidata ka audiosüsteemiga.... mõtlesin, et ei hakka cd makki paigaldama, et ostan fm transmitteri ja mp3 pealt kuulan, aga samas hakkasin mõtlema, et kas mu mudelile ei annaks paigaldada mingisuguseid muid stereosüsteeme, mis täpselt sinna paneelile sobiksid...? See võiks sisaldada navit ka.
Kasutaja avatar
indre425
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 20.05.2007 10:52 31
Asukoht: vändra, pärnumaa

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas indre425 »

tavalise maki saad panna juu, ostad posest vahepistiku ja üleliikse augu täiteks on samuti poes plasmasist jubin olemas
Indrek
E39 523i 98a
Meigo
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 03.10.2010 00:33 16
Asukoht: Tartu, Eesti

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas Meigo »

Ostan endale selle maki!

Kas saaksid öelda, kust saaks seda üleliigse augu täidet osta? :) Pakud ehk linki?

Lugupidamisega,
Meigo
Meigo
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 03.10.2010 00:33 16
Asukoht: Tartu, Eesti

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas Meigo »

Kasutaja avatar
indre425
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 20.05.2007 10:52 31
Asukoht: vändra, pärnumaa

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas indre425 »

selle plastiku maki ümber ostsin mina paar aastat tagasi rock al mare-st mingi autoaudio pood oli, kuna ise linna poiss ei ole siis ei mäleta selle poe nime.
tavalise maki all ma mõtlesin tavalisi mp3 cd mängiat, see link mis sinul siin tundub minu meelest veits paksem makk kui sinna sahtlisse mahub
Indrek
E39 523i 98a
Kasutaja avatar
indre425
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 20.05.2007 10:52 31
Asukoht: vändra, pärnumaa

Re: Tagumised klaaside tõstukid elektriliseks

Postitus Postitas indre425 »

kunagi oli selle poe nimi Top Audios, tõesti ei tea kas enam toimetab see pood seal ja selle vajaliku vahepistiku sain samuti sealt
Indrek
E39 523i 98a
Vasta