E39 Kiirendamisel kolks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Kui natuke kiiremini kohalt ära minna siis käib vist tagasillast läbi mingi imelik kolks. Üks ja ainuke peale seda enam ei midagi ja ainult kohalt minnes. Ilusti venides kohalt ära minna siis ei ole midagi või siis kui kergelt venida ja siis rohkem vajutada ka ei midagi.

Käis veermiku kontrollis ja leiti ainult üks sisemine rooliots, aga see vist ei tohiks seda teha. Pakuti välja, et äkki on pidurites asi jäävad peale ja siis naksuga lahti. Tagumised kettad koos käsipiduri klotside ja vedrukomplektiga sai hiljuti vahetatud

Ideesid?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas Indrek_M »

Tagumised suured sillapuksid?
Indrek
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Need kõik vahetatud UM-is umbes 30 000km tagasi
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas vahur_s »

Kardaanis ei ole lõtke

Pos. 2, kas see on tihe
Pilt

Kas kolks käib ainult kiirendades.
Aga kui gaasi pedaali järsku vabastada (nt 2 käiguga), kas siis ei käi miskit kolksu.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas seppa »

Samas võivad puksid ikkagi läbi olla ,mis siis et läbitud 30 000km.Uuedosad võivad ka läbi minna 300km läbimisel .Vaata üle puksid ja saad teada kas on läbi .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
rents
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 03.09.2008 13:50 59

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas rents »

kinldasti kontrolli summuti üle. Ma ei ole e39-ga selles osas kursis, aga audiga vahetasin mitu juppi ära (käigukasti kinnitused) enne kui avastasin, et need puksid, millega summuti ripub olid läbi ja kohalt minnes käis sumps vastu põhja ja tegi kolksu.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Kardaan tundub okei olevat, ise arvasin ka alguses, et äkki see vahemuhv seal kutu

Sillatalapuksid tunduvad ka okeid ja kui need läbi on siis on rohkem selline tummisem kolks taga.

See summuti tundub päris hea ideena :D
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas aise »

pmst sul on auto korras nüüd, sest bemm peabki kolksuma. kui enne ei kolksunud siis midagi oli katki lihtsalt :mrgreen:
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas siim .j »

:mrgreen:

aga teemasse, Vahur, mul sidurit/ gaasi hoogsalt vajutades/vabastades käib see kolksu/loksu hääl, kas siis suht kindel, et nr. 2 leevendi kulunud. Ilma tõstukita seda vist ka ise ei vaheta väga jah? :roll:
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas aise »

siim .j kirjutas::mrgreen:

aga teemasse, Vahur, mul sidurit/ gaasi hoogsalt vajutades/vabastades käib see kolksu/loksu hääl, kas siis suht kindel, et nr. 2 leevendi kulunud. Ilma tõstukita seda vist ka ise ei vaheta väga jah? :roll:
no sul on manuaal, see peab veel kõvemini kolksuma. kui tahad lahti saada siis pead ostma järgmised tutikad osad: hooratas, sidur, käigukast, gardaan koos liigendite ja keskpukiga, differ, poolteljed.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas seppa »

Kuidas kontrollisid suuri pukse.Kas kanalil või tõstukil.Vast silmaga eriti saagi aru ,kui silmaga näha siis puhta räbalad.
topfuel kirjutas:Kardaan tundub okei olevat, ise arvasin ka alguses, et äkki see vahemuhv seal kutu

Sillatalapuksid tunduvad ka okeid ja kui need läbi on siis on rohkem selline tummisem kolks taga.

See summuti tundub päris hea ideena :D
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas siim .j »

aise kirjutas:
siim .j kirjutas::mrgreen:

aga teemasse, Vahur, mul sidurit/ gaasi hoogsalt vajutades/vabastades käib see kolksu/loksu hääl, kas siis suht kindel, et nr. 2 leevendi kulunud. Ilma tõstukita seda vist ka ise ei vaheta väga jah? :roll:
no sul on manuaal, see peab veel kõvemini kolksuma. kui tahad lahti saada siis pead ostma järgmised tutikad osad: hooratas, sidur, käigukast, gardaan koos liigendite ja keskpukiga, differ, poolteljed.
Mis seeni sa Aise söönud oled? :D
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Kasutaja avatar
werks
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 30.09.2004 18:07 43
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas werks »

mul täpselt sama mure
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Sillad said kontrollitud nö rattad rippus
Kasutaja avatar
eero6
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.12.2008 22:40 03

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas eero6 »

Minu 142 kw mootoriga 530d manuaalil oli katki mootoripadi, mis põhjustas ka seda kahtlaskt kolksu.
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas Danil523 »

Mootoripadi kolks on teine- eest kostab.

Kiirendusel kolks aga tagasilla sektoris... Mul vahepeal kadus ära see kolks- enne seda aga sai vahetatud- silikoni puks, paar hooba ning stabikas. Ei teagi kumb asi põhjustas.
Kuid kulumise järgi oletan et seda tegi silikoni puks mis oli maha võttes nagu roostes metalli tükk.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas vahur_s »

siim .j kirjutas::mrgreen:

aga teemasse, Vahur, mul sidurit/ gaasi hoogsalt vajutades/vabastades käib see kolksu/loksu hääl, kas siis suht kindel, et nr. 2 leevendi kulunud. Ilma tõstukita seda vist ka ise ei vaheta väga jah? :roll:
Võib olla detail nr. 2, aga võib ka olla miskit muud.
Sellisel juhul kui nr. 2 läbi on, peaks vist igal käigul gaasi vabastades kolks läbi käima. :roll:
Vahetamist ei oska kommenteerida. Tõenäolislet tuleb väljalaske ennem eest ära võtta et gardaanile ligi pääseda

Mu masinal on näiteks nii, et vahel on kolks ja vahel ei ole. ja kolks on üksnes kuulda kui 2 käiguga gaasi vabastada.
UM sillakontrolli käigus lasin gardaani osa üle vaadata ja öeldi et on tihe. Üksnes diffril on tiba suur vaba käik kui üht ratast ühele ja teist teisel poole keerata. Võib olla on kolks sellest tingitud.

Üldiselt on Aisel õigus, sest nii vanal masinal on sõlmedes lõtkud sees ja kokku see võibki anda ühe suure lõtku.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Täna ma kuulasin seda rohkem ja ta ei ole nagu otseselt kolks ka ta on rohkem selline hääl nagu midagi hüppaks kuskilt tagant lahti. Nagu midagi vabaneks :D
Esimene mõte oli, et nagu mingi liigend hüppaks munakast välja aga midagi sellist seal otseselt ei ole. Lased lihtsalt piduri lahti ja midagi muud ei tee auto hakkab ise vaikselt liikuma siis ei ole midagi, sama vaikse gaasiga. Pedaali kohalt minnes 1/3 või poole peale vajutad siis käib see naks läbi. Kõik muud hetked on täiesti vaikus, ainult kohalt minnes on hääl
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas seppa »

Midagi samasugust häält teeb ka minu e32.Aga pole aega olnud süveneda selles.
Ennem ei olnud sellist probleemi .Peale remonti hakkas pihta .Remonditi taga pidured ,kõik mis sellega seonuvad .Arvan et viga seal kandis.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Mul hakkas ka nagu peale tagumiste ketaste ja käsipiduri klotside vahetust või siis on kokkusattumus. Tuttav arvas ka, et äkki jääb pidur peale ja siis naksuga lahti kui vajutada.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas seppa »

Kuule ,see on küll huvitav kokkusattumus.Lase enda autol üle vaadata ,kuna minul aega pole enda autoga tegeleda .Usu mind ,viga peitub seal. :roll:
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas MardoV »

Mul ka täpselt sama jama.
Mul on muidu tagasilla üks silikoonpuks ja mõlemad kõverad õõtsad läbi äkki on see kolks sellest tingitud?
Autoks on e39 525tds 98.a manuaal.
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas MardoV »

Pole keegi leevendust leidnud sellele kolksule?
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas topfuel »

Mul lõpetas ise ära :mrgreen:

Ma arvan, et tegemist oli ikkagi uute ketaste ja kässari klotside kombinatsiooniga, mis ennast nüüd sissekulutasid
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas MardoV »

Mul siiamaani kolksub.Vahest harva isegi teise käiguga teeb õrna kolksu.
Kasutaja avatar
BMW 520i
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 19.06.2009 23:59 30

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas BMW 520i »

Soovitan kontrollida tagasillas silikon pukse, viga võib neis olla.
Kasutaja avatar
ando130
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 21.04.2010 19:45 45

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas ando130 »

mul ka sama proble järgmine esmaspäev läheb töökotta ja siis uuritakse eks siis selgub mis häda on vast aga mul ikka eriti tihedaks see värk muutunud 1 ja 2 käiguga teeb enamvähem koguaeg kolksu ja siis kui rattad risti on ja kiirendada tiba siis käib ka mingi veel kahtlasem kolks aga tollest ma aru ei saa kas on ees või taga :D aga autoks 530d manuaal
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas TiitR »

matu777 kirjutas:Mul siiamaani kolksub.Vahest harva isegi teise käiguga teeb õrna kolksu.
Ma ei saa aru, et miks sa neid vigaseid osi juba ära ei vaheta? :shock: ise ju ütlesid, et silikoon puks ja mingi(d) õõtsad läbi ja ikka otsid foorumist kolksule lahendust :roll: . Vaheta juba niigi teadaolevad vigased asjad ära ja siis saab asja edasi vaagida (kui on enam mida vaagida :cool: ).
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
hannesvv
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.12.2008 18:29 30

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas hannesvv »

mul e34 oli sama kollks kiirendamisel kuni ükspäev oli pooltelg pooleks vahetasin poolteljed ja kolks kadus
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: E39 Kiirendamisel kolks

Postitus Postitas MardoV »

TiitR kirjutas:
matu777 kirjutas:Mul siiamaani kolksub.Vahest harva isegi teise käiguga teeb õrna kolksu.
Ma ei saa aru, et miks sa neid vigaseid osi juba ära ei vaheta? :shock: ise ju ütlesid, et silikoon puks ja mingi(d) õõtsad läbi ja ikka otsid foorumist kolksule lahendust :roll: . Vaheta juba niigi teadaolevad vigased asjad ära ja siis saab asja edasi vaagida (kui on enam mida vaagida :cool: ).
Nüüd on juba vahetatud ja sain kolksust lahti.Viga oli siis tagasilla silikon puksis :D
Vasta